- Org.nr.
- 922 138 621
- Adresse
- Vestregata 33, 9008 Tromsø
- Hovedeier
- PAGO AS, 65 %
Driftsresultat−1 882 016ikke oppgitt
Årsresultat163 035 573ikke oppgitt
Egenkapital34 175 87894,8 % av eiendelene
Stakke Utvikling AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 138 621
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 09.01.2019
- Registrert
- 09.02.2019
- Adresse
- Vestregata 33, 9008 Tromsø
- Postadresse
- Postboks 1210
- Kommune
- Tromsø
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Tromsø (920)
- Aksjekapital
- 140 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i og utleie av bolig- og forretningseiendom, herunder investeringer i aksjer i andre eiendomsselskap, samt alt som står naturlig i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 1 882 016 | 396 445 | 590 910 | 235 464 | 669 594 |
| Sum driftskostnader | 1 882 016 | 396 445 | 590 910 | 235 464 | 669 594 |
| Driftsresultat | −1 882 016 | −396 445 | −590 910 | −235 464 | −669 594 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | 3 479 000 | 5 678 039 | 2 877 684 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 1 004 569 | 1 099 152 | 1 158 689 | 919 414 | 896 251 |
| Annen renteinntekt | 51 | 151 | 107 | 149 | - |
| Annen finansinntekt | 166 289 815 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 167 294 435 | 4 578 303 | 6 836 835 | 3 797 247 | 896 251 |
| Annen rentekostnad | 2 376 845 | 3 753 037 | 3 755 634 | 2 528 115 | 1 976 466 |
| Sum finanskostnader | 2 376 845 | 3 753 037 | 3 755 634 | 2 528 115 | 1 976 466 |
| Netto finans | 164 917 590 | 825 265 | 3 081 201 | 1 269 132 | −1 080 215 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 490 291 | 1 033 668 | −1 749 809 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 490 291 | 1 033 668 | −1 749 809 |
| Resultat før skattekostnad | 163 035 573 | 428 820 | - | - | - |
| Årsresultat | 163 035 573 | 428 820 | 2 490 291 | 1 033 668 | −1 749 809 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 163 035 573 | 428 820 | 2 490 291 | 1 033 668 | −1 749 809 |
| Totalresultat | 163 035 573 | 428 820 | 2 490 291 | 1 033 668 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 1 033 668 | −1 749 809 |
| Ordinært utbytte | 1 800 000 | 5 000 000 | 3 000 000 | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | 500 000 | 1 000 000 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 161 235 573 | −5 071 180 | −1 509 709 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 163 035 573 | 428 820 | 2 490 291 | 1 033 668 | −1 749 809 |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | - | 0 |
| Investering i datterselskap | 18 279 517 | 39 694 356 | 39 694 356 | 34 694 356 | 34 694 356 |
| Lån til foretak i samme konsern | 15 765 771 | 16 261 202 | 22 403 361 | - | 19 681 068 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 34 045 288 | 55 955 558 | 56 156 406 | 57 097 717 | 54 375 424 |
| Sum anleggsmidler | 34 045 288 | 55 955 558 | 56 156 406 | 57 225 088 | 54 375 424 |
| Kundefordringer | - | - | 137 135 | - | 234 722 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 933 770 |
| Konsernfordringer | - | 3 479 000 | 6 555 723 | 2 877 684 | - |
| Sum fordringer | - | 3 479 000 | 6 692 858 | 2 877 684 | 1 168 492 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 022 054 | 135 469 | 275 905 | 487 461 | 176 649 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 022 054 | 135 469 | 275 905 | 487 461 | 176 649 |
| Sum omløpsmidler | 2 022 054 | 3 614 469 | 6 968 763 | 3 365 145 | 1 345 141 |
| Sum eiendeler | 36 067 342 | 59 570 027 | 63 125 169 | 60 590 233 | 55 720 565 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 127 371 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 127 371 | - |
| Aksjekapital | 140 000 | 140 000 | 120 000 | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Overkurs | 1 456 360 | 1 456 360 | 547 539 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 596 360 | 1 596 360 | 667 539 | 94 430 | 94 430 |
| Udekket tap | - | - | - | 2 917 182 | 3 950 850 |
| Annen egenkapital | 32 579 518 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 32 579 518 | - | - | −2 917 182 | −3 950 850 |
| Sum egenkapital | 34 175 878 | 1 596 360 | 667 539 | −2 822 752 | −3 856 420 |
| Langsiktig konserngjeld | - | 23 928 187 | 25 590 094 | 23 444 700 | 47 062 126 |
| Langsiktig gjeld konsern | - | - | - | - | 12 492 922 |
| Langsiktig gjeld til eierne | - | 26 863 491 | 32 748 704 | 39 838 464 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 50 791 678 | 58 338 798 | 63 283 164 | 59 555 048 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 50 791 678 | 58 338 798 | 63 283 164 | 59 555 048 |
| Leverandørgjeld | 91 464 | 31 990 | 118 832 | 129 821 | 21 938 |
| Utbytte | 1 800 000 | 5 000 000 | 3 000 000 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 | 1 250 000 | 1 000 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 | 900 000 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 891 464 | 7 181 990 | 4 118 832 | 129 821 | 21 938 |
| Sum gjeld | 1 891 464 | 57 973 668 | 62 457 630 | 63 412 985 | 59 576 986 |
| Sum egenkapital og gjeld | 36 067 342 | 59 570 027 | 63 125 169 | 60 590 233 | 55 720 565 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,07▲ | 0,50 | 1,69 | 25,92 | 61,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,06▼ | 36,32 | 93,56 | −22,46 | −15,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 345,9 %▲ | 6,8 % | 10,1 % | 6,1 % | 0,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 94,8 %▲ | 2,7 % | 1,1 % | −4,7 % | −6,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kenneth Bless | 1972 |
| Styrets leder | Morten Walthinsen | 1962 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PAGO AS65,0 %Tromsø · 1 300 ordinære aksjer
- Tromsø · 700 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Econor Holding AS
- PAGO AS58,0 %
- Vestregate 33 AS100,0 %
- VITRO AS100,0 %
- Stakke Utvikling AS65,0 %
- THE FRONT TROMSØ AS100,0 %
- Stakke Kontor AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- THE FRONT TROMSØ AS100,0 %914 242 290 · 1 667 ordinære aksjer
- Stakke Kontor AS100,0 %922 274 932 · 600 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.