- Org.nr.
- 923 552 367
- Adresse
- Jernbaneveien 2, 1400 Ski
- Hovedeier
- Rutheim AS, 100 %
Driftsresultat3 845 09121,1 % margin
EBITDA9 587 263før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 137 28011,7 % margin
Egenkapital112 356 06874,9 % av eiendelene
Stasjonskvartalet AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 552 367
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 13.09.2019
- Registrert
- 07.10.2019
- Adresse
- Jernbaneveien 2, 1400 Ski
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Nordre Follo (499)
- Aksjekapital
- 9 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stasjonskvartalet AS984 116 071 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og å drive utleie av fast eiendom og hva dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- NYE STASJONSKVARTALET AS07.10.2019 til 05.08.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 18 247 448 | 17 208 038 | 53 287 | 143 570 | 111 518 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 20 749 259 | 17 433 028 | 19 996 660 |
| Sum driftsinntekter | 18 247 448 | 17 208 038 | 20 802 546 | 17 576 598 | 20 108 178 |
| Varekostnad | 2 646 076 | 2 301 862 | 2 460 142 | 3 084 530 | 2 414 976 |
| Avskrivning | 5 742 172 | 5 710 300 | 5 700 846 | 5 664 885 | 5 621 316 |
| Annen driftskostnad | 6 014 109 | 1 377 225 | 3 840 371 | 2 541 378 | 5 375 127 |
| Sum driftskostnader | 14 402 357 | 9 389 387 | 12 001 359 | 11 290 793 | 13 411 419 |
| Driftsresultat | 3 845 091 | 7 818 651 | 8 801 187 | 6 285 805 | 6 696 759 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | 692 054 | 302 936 | 285 000 | 170 337 |
| Annen finansinntekt | 155 | 307 | 1 | - | 18 179 |
| Sum finansinntekter | - | - | 302 937 | 285 000 | 188 516 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 197 197 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 513 260 | 2 024 784 | 1 825 281 | 1 082 730 | 672 578 |
| Sum finanskostnader | - | - | 1 825 281 | 1 082 730 | 672 578 |
| Netto finans | −710 302 | −1 332 423 | −1 522 343 | −797 730 | −484 062 |
| Resultat før skatt | - | - | 7 278 844 | 5 488 075 | 6 212 697 |
| Resultat før skattekostnad | 3 134 789 | 6 486 228 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 997 509 | 1 734 667 | 1 889 868 | 1 536 844 | 1 672 081 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 5 388 976 | 3 951 231 | 4 540 616 |
| Årsresultat | 2 137 280 | 4 751 561 | 5 388 976 | 3 951 231 | 4 540 616 |
| Konsernbidrag | 2 716 144 | 4 798 654 | 5 616 000 | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | −578 864 | −47 093 | −227 024 | 3 951 231 | 4 540 616 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 137 280 | 4 751 561 | 5 388 976 | 3 951 231 | 4 540 616 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 148 523 379 | 152 657 079 | 158 367 379 | 162 578 979 | 167 286 948 |
| Sum varige driftsmidler | 148 523 379 | 152 657 079 | 158 367 379 | 162 578 979 | 167 286 948 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | 15 918 396 | 12 176 342 | 8 761 479 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 15 918 396 | 12 176 342 | 8 761 479 | - |
| Sum anleggsmidler | 148 523 379 | 168 575 475 | 170 543 721 | 171 340 458 | 167 286 948 |
| Kundefordringer | 206 777 | 117 045 | 560 948 | 910 455 | 225 839 |
| Andre fordringer | 274 924 | 323 381 | 442 007 | 738 592 | 10 825 814 |
| Sum fordringer | 481 701 | 440 426 | 1 002 955 | 1 649 047 | 11 051 653 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 998 778 | 193 814 | 482 488 | 18 564 | 80 550 |
| Sum omløpsmidler | 1 480 479 | 634 240 | 1 485 443 | 1 667 611 | 11 132 203 |
| Sum eiendeler | 150 003 858 | 169 209 715 | 172 029 164 | 173 008 069 | 178 419 151 |
| Aksjekapital | 9 000 000 | 9 000 000 | 9 000 000 | 9 000 000 | 9 000 000 |
| Overkurs | 103 356 068 | 103 934 932 | 103 982 025 | 125 433 417 | 125 433 417 |
| Sum innskutt egenkapital | 112 356 068 | 112 934 932 | 112 982 025 | 134 433 417 | 134 433 417 |
| Annen egenkapital | - | - | - | −21 224 368 | −20 894 899 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | - | −21 224 368 | −20 894 899 |
| Sum egenkapital | 112 356 068 | 112 934 932 | 112 982 025 | 113 209 049 | 113 538 518 |
| Utsatt skatt | 14 916 094 | 15 457 425 | 16 000 435 | 16 534 018 | 17 000 193 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 14 916 094 | 15 457 425 | 16 000 435 | 16 534 018 | 17 000 193 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 31 907 326 | 31 907 326 | 32 995 078 | 34 071 007 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 14 844 147 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 14 844 147 | 31 907 326 | 31 907 326 | 32 995 078 | 34 071 007 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 47 907 761 | 49 529 096 | 51 071 200 |
| Leverandørgjeld | 3 355 256 | 1 833 701 | 2 864 902 | 3 936 486 | 3 887 373 |
| Betalbar skatt | 772 748 | 924 210 | 839 451 | 795 643 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 759 545 | 6 152 121 | 7 435 023 | 5 537 795 | 9 922 060 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 887 549 | 8 910 032 | 11 139 376 | 10 269 924 | 13 809 433 |
| Sum gjeld | 37 647 790 | 56 274 783 | 59 047 137 | 59 799 020 | 64 880 633 |
| Sum egenkapital og gjeld | 150 003 858 | 169 209 715 | 172 029 162 | 173 008 069 | 178 419 151 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,19▲ | 0,07 | 0,13 | 0,16 | 0,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,34▼ | 0,50 | 0,52 | 0,53 | 0,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,4 %▼ | 5,0 % | 5,3 % | 3,7 % | 3,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 21,1 %▼ | 45,4 % | 42,3 % | 35,8 % | 33,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,7 %▼ | 27,6 % | 25,9 % | 22,5 % | 22,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 74,9 %▲ | 66,7 % | 65,7 % | 65,4 % | 63,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stasjonskvartalet AS21,1 %
18,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Stasjonskvartalet AS21,1 % 18,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Richard Bjertnæs | 1952 |
| Styrets leder | Erik Johan Mørkved Bjertnæs | 1987 |
| Styremedlem | Lars Richard Bjertnæs | 1952 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Rutheim AS100,0 %Ski · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Rutheim AS
- SKI EIENDOM AS100,0 %
- SENTRUMSKVARTALET ASKIM AS100,0 %
- Prestmåsan AS100,0 %
- Stasjonskvartalet AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.