- Org.nr.
- 953 366 363
- Telefon
- 33 13 85 00
- Adresse
- Prinsegata 2-4, 3256 Larvik
Driftsresultat707 31444,1 % margin
Årsresultat226 95114,1 % margin
Egenkapital−6 685 855−267,9 % av eiendelene
Stavern III Borettslag er et borettslag innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1961.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 953 366 363
- Organisasjonsform
- Borettslag
- Status
- Aktiv per 30.08.2026
- Stiftet
- 14.12.1961
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Prinsegata 2-4, 3256 Larvik
- Telefon
- 33 13 85 00
- Postadresse
- Postboks 263
- Kommune
- Larvik
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Larvik (440)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.labo.no
Underenheter
1
- Stavern III Borettslag924 141 204 · LARVIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Borettslag.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 603 958 | 1 609 184 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 603 958 | 1 609 184 | 1 282 487 | 1 160 822 | 1 049 248 |
| Lønnskostnad | 53 057 | 54 198 | 49 063 | 37 653 | 34 230 |
| Annen driftskostnad | 843 588 | 1 162 268 | 1 032 633 | 632 948 | 4 429 430 |
| Sum driftskostnader | 896 644 | 1 216 465 | 1 081 696 | 670 602 | 4 578 019 |
| Driftsresultat | 707 314 | 392 719 | 200 791 | 490 220 | −3 528 771 |
| Annen finansinntekt | 2 296 | 3 948 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 482 659 | 499 824 | - | - | - |
| Årsresultat | 226 951 | −103 157 | −207 537 | 247 237 | −3 674 277 |
| Resultat før skatt | - | - | −207 538 | 247 238 | −3 559 917 |
| Sum finansinntekter | - | - | 2 573 | 454 | 9 050 |
| Sum finanskostnader | - | - | 410 902 | 243 437 | 154 555 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 204 654 | 2 204 654 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 2 204 654 | 2 204 654 | 2 204 654 | 2 204 654 | 2 204 654 |
| Andre fordringer | 80 043 | 75 819 | - | - | - |
| Sum fordringer | 80 043 | 75 819 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 210 511 | 191 238 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 210 511 | 191 238 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 290 553 | 267 056 | 530 705 | 736 903 | 1 184 019 |
| Sum eiendeler | 2 495 207 | 2 471 710 | 2 735 359 | 2 941 557 | 3 388 672 |
| Annen innskutt egenkapital | 2 000 | 2 000 | - | - | - |
| Annen egenkapital | −6 687 855 | −6 914 806 | - | - | - |
| Sum egenkapital | −6 685 855 | −6 912 806 | −6 809 649 | −6 602 112 | −6 849 349 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 883 587 | 9 054 383 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 200 000 | 200 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 9 083 587 | 9 254 383 | 9 414 482 | 9 478 372 | 10 152 412 |
| Leverandørgjeld | 88 502 | 121 650 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 8 973 | 8 483 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 97 475 | 130 133 | 130 526 | 65 297 | 85 609 |
| Sum gjeld | 9 181 063 | 9 384 516 | 9 545 008 | 9 543 669 | 10 238 021 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 495 207 | 2 471 710 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | - | - | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | −6 811 649 | −6 604 112 | −6 851 349 |
| Pantstillelser | 9 083 587 | 9 254 383 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,98▲ | 2,05 | 4,07 | 11,29 | 13,83 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,37▼ | −1,36 | −1,40 | −1,45 | −1,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,5 %▲ | 15,2 % | 7,2 % | 15,5 % | −103,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 44,1 %▲ | 24,4 % | 15,7 % | 42,2 % | −336,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 14,1 %▲ | −6,4 % | −16,2 % | 21,3 % | −350,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −267,9 %▲ | −279,7 % | −248,9 % | −224,4 % | −202,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stavern III Borettslag44,1 %
1,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
Stavern III Borettslag44,1 % 1,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jan Erik Pedersen | 1951 |
| Styremedlem | Kristian Einarsen | 1982 |
| Styremedlem | Bendik Schylander Rolfseng | 1988 |
| Styremedlem | Kari Vangstuen Ekvall | 1964 |
| Styremedlem | Elisabeth Vestrum | 1978 |
| Varamedlem | Petter Gregers Aas | 1961 |
| Varamedlem | Nathali Myhre Lysebo | 1993 |
| Varamedlem | Linda Marie Ramm | 1980 |
| Varamedlem | Torhild Krossøy | 1951 |
| Varamedlem | Berit Thorstein Jensen | 1948 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | LARVIK BOLIGBYGGELAG950 553 952 | - |
| Forretningsfører | LARVIK BOLIGBYGGELAG950 553 952 | - |