- Org.nr.
- 914 720 184
- Adresse
- Stavsjøv Sveberg Industriområde, 7550 Hommelvik
- Hovedeier
- Stavsjøveien Holding AS, 100 %
Driftsresultat13 033 69174,8 % margin
EBITDA16 212 528før av- og nedskrivninger
Årsresultat9 164 34652,6 % margin
Egenkapital1 237 8283,4 % av eiendelene
Stavsjøveien 4 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 720 184
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 03.11.2014
- Registrert
- 22.12.2014
- Adresse
- Stavsjøv Sveberg Industriområde, 7550 Hommelvik
- Postadresse
- Postboks 2887 Elgesæter
- Kommune
- Malvik
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Malvik (104)
- Aksjekapital
- 710 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stavsjøveien 4 AS914 726 646 · MALVIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Deltakelse i andre selskaper, erverv, utleie og drift av fast eiendom samt annen virksomhet som står i sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 135 111 | 100 200 | - | - | - |
| Leieinntekt | 17 298 752 | 16 861 456 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 17 433 863 | 16 961 656 | 13 038 278 | 15 729 640 | 11 670 110 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 3 665 906 |
| Varekostnad | 134 111 | 100 000 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 178 837 | 3 558 469 | 3 656 779 | 3 665 647 | - |
| Annen driftskostnad | 1 087 224 | 857 585 | 1 329 164 | 979 194 | 676 138 |
| Sum driftskostnader | 4 400 172 | 4 516 054 | 4 985 943 | 4 644 841 | 4 342 043 |
| Driftsresultat | 13 033 691 | 12 445 602 | 8 052 334 | 11 084 799 | 7 328 066 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | - | 144 495 |
| Annen renteinntekt | 697 | 7 085 | 9 804 | 2 041 | - |
| Sum finansinntekter | 697 | 7 085 | 9 804 | 2 041 | 144 495 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 284 459 | 1 692 844 | 1 736 050 | 1 226 528 | 861 347 |
| Annen rentekostnad | 768 | - | 0 | - | 28 270 |
| Sum finanskostnader | 1 285 227 | 1 692 844 | −1 736 050 | −1 226 683 | 889 617 |
| Netto finans | −1 284 530 | −1 685 759 | −1 726 246 | −1 224 642 | −745 122 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 6 582 944 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 448 248 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 5 134 696 |
| Resultat før skattekostnad | 11 749 161 | 10 759 843 | 6 326 088 | 9 860 157 | - |
| Skattekostnad | 2 584 815 | 2 367 166 | 1 391 739 | 2 169 234 | - |
| Årsresultat | 9 164 346 | 8 392 677 | 4 934 349 | 7 690 923 | 5 134 696 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 5 134 696 |
| Avgitt konsernbidrag | 9 670 953 | 9 349 302 | 5 827 872 | 8 425 326 | 5 615 815 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −481 119 |
| Annen egenkapital | −506 608 | −956 625 | −893 523 | −734 403 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 9 164 345 | 8 392 677 | 4 934 349 | 7 690 923 | 5 134 696 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 13 038 278 | 15 729 640 | 11 670 110 |
| Utsatt skattefordel | 3 510 397 | 3 367 507 | 3 097 690 | 2 845 670 | 2 638 530 |
| Sum immaterielle eiendeler | 3 510 397 | - | 3 097 690 | 2 845 670 | 2 638 530 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 37 633 321 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom l, | 29 648 147 | 27 904 623 | 30 905 896 | 34 265 175 | - |
| Maskiner og anlegg | 3 173 333 | 3 470 833 | 3 768 333 | 4 065 833 | 4 363 333 |
| Sum varige driftsmidler | 32 821 480 | 31 375 456 | 34 674 229 | 38 331 008 | 41 996 655 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 36 331 877 | 34 742 963 | 37 771 919 | 41 176 678 | 44 635 185 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 40 917 | 36 578 | 63 204 | 35 750 | 31 365 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 6 104 727 |
| Sum fordringer | 40 917 | 36 578 | 63 204 | 35 750 | 6 136 092 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 164 916 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 263 946 | 392 526 | 825 582 | 5 043 781 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 263 946 | 392 526 | 825 582 | 5 043 781 | 164 916 |
| Sum omløpsmidler | 304 863 | 429 104 | 888 786 | 5 079 531 | 6 301 008 |
| Sum eiendeler | 36 636 740 | 35 172 067 | 38 660 705 | 46 256 209 | 50 936 193 |
| Aksjekapital | 710 000 | 710 000 | 710 000 | 710 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 710 000 | 710 000 | 710 000 | 710 000 | 710 000 |
| Annen egenkapital | 527 828 | 1 034 435 | 1 991 060 | 2 884 583 | 3 618 986 |
| Sum opptjent egenkapital | 527 828 | 1 034 435 | 1 991 060 | 2 884 583 | 3 618 986 |
| Sum egenkapital | 1 237 828 | 1 744 435 | 2 701 060 | 3 594 583 | 4 328 986 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 22 417 406 | - | 28 163 658 | 30 436 514 | 39 046 725 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 22 417 406 | 20 731 827 | 28 163 658 | 30 436 514 | 39 046 725 |
| Sum langsiktig gjeld | 22 417 406 | 20 731 827 | 28 163 658 | 30 436 514 | 39 046 725 |
| Leverandørgjeld | 538 422 | 35 017 | 20 293 | - | 18 242 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 285 877 |
| Skyldige offentlige avgifter | 28 753 | 506 489 | 304 063 | 1 242 529 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 12 398 658 | 11 986 285 | 7 471 631 | 10 801 700 | 7 199 763 |
| Annen kortsiktig gjeld | 15 673 | 168 015 | 0 | 130 092 | 56 600 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 981 506 | - | 7 795 987 | 12 225 112 | 7 560 482 |
| Sum gjeld | 35 398 912 | 33 427 633 | 35 959 645 | 42 661 626 | 46 607 207 |
| Sum egenkapital og gjeld | 36 636 740 | - | 38 660 705 | 46 256 209 | 50 936 193 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 710 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,02▼ | 0,03 | 0,11 | 0,42 | 0,83 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 28,60▲ | 19,16 | 13,31 | 11,87 | 10,77 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 36,3 %▲ | 33,7 % | 19,0 % | 22,8 % | 14,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 74,8 %▲ | 73,4 % | 61,8 % | 70,5 % | 62,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 52,6 %▲ | 49,5 % | 37,8 % | 48,9 % | 44,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,4 %▼ | 5,0 % | 7,0 % | 7,8 % | 8,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stavsjøveien 4 AS74,8 %
17,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Stavsjøveien 4 AS74,8 % 17,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øyvind Antonsen | 1968 |
| Styrets leder | Hans Petter Wisth | 1977 |
| Styremedlem | Øyvind Antonsen | 1968 |
| Styremedlem | Bjørn Erik Johnsen | 1960 |
| Styremedlem | Joakim Lund | 1984 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSHUSET BORG AS922 364 184 | - |
| Regnskapsfører | SKY FINANS AS935 853 826 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Stavsjøveien Holding AS100,0 %Heimdal · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- LORD EIENDOM AS
- Stavsjøveien Holding AS100,0 %
- Malvik Fryselager AS100,0 %
- Stavsjøveien 6 AS100,0 %
- Lensvik Fryselager AS100,0 %
- Stavsjøveien 4 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.