- Org.nr.
- 826 176 652
- Adresse
- Terminalen 7, 7080 Heimdal
- Hovedeier
- LORD EIENDOM AS, 100 %
Driftsresultat−51 017−7,3 % margin
Årsresultat6 235 993
Egenkapital29 9990,0 % av eiendelene
Stavsjøveien Holding AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 826 176 652
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 29.10.2020
- Registrert
- 15.12.2020
- Adresse
- Terminalen 7, 7080 Heimdal
- Postadresse
- Postboks 2887
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 804)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stavsjøveien Holding AS933 649 865 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utleie av egen fast eiendom og annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 768 078 | 605 765 | 294 685 | 0 | - |
| Sum driftsinntekter | 695 395 | 678 447 | 294 685 | 0 | 0 |
| Varekostnad | - | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 76 576 | 201 622 |
| Sum driftskostnader | 746 412 | 770 204 | 351 970 | 76 576 | 201 622 |
| Driftsresultat | −51 017 | −91 757 | −57 285 | −76 576 | −201 622 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 9 962 834 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | - | 1 455 565 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | 17 350 222 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 18 | - |
| Sum finansinntekter | 17 877 376 | 33 992 388 | 32 504 476 | 17 350 240 | 11 418 399 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | 4 189 732 | 4 797 255 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 1 481 392 | 1 050 259 |
| Sum finanskostnader | 9 831 496 | 11 051 731 | 9 387 080 | 5 671 124 | 5 847 514 |
| Netto finans | 8 045 880 | 22 940 657 | 23 117 396 | 11 679 116 | 5 570 885 |
| Resultat før skatt | 7 994 863 | 22 848 901 | 23 060 111 | 11 602 540 | 5 369 262 |
| Skattekostnad | 1 758 870 | 5 026 758 | 5 073 224 | 2 552 559 | 1 178 637 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 4 190 625 |
| Årsresultat | 6 235 993 | 17 822 143 | 17 986 887 | 9 049 981 | 4 190 625 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 4 190 625 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 9 049 981 | 4 178 806 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 6 250 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 5 570 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 9 049 981 | 4 190 625 |
| Lønnskostnad | - | 0 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 146 444 668 | 146 444 668 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 1 376 764 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 146 444 668 | 147 821 432 |
| Sum anleggsmidler | 147 456 717 | 147 462 480 | 146 912 168 | 146 444 668 | 147 821 432 |
| Kundefordringer | - | - | - | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 0 | - |
| Konsernfordringer | - | - | - | 17 350 222 | 9 962 834 |
| Sum fordringer | - | - | - | 17 350 222 | 9 962 834 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 42 172 |
| Sum investeringer | - | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 40 051 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 40 051 | 42 172 |
| Sum omløpsmidler | 18 067 491 | 35 052 786 | 36 619 276 | 17 390 273 | 10 005 006 |
| Sum eiendeler | 165 524 208 | 182 515 265 | 183 531 444 | 163 834 941 | 157 826 438 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 5 570 | 5 570 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 569 | 5 569 | 5 569 | 5 570 | 5 570 |
| Sum egenkapital | 29 999 | 29 999 | 29 999 | 30 000 | 30 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 124 667 800 | 126 385 223 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 27 531 651 | 26 050 259 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 152 199 451 | 152 435 482 |
| Sum langsiktig gjeld | 157 391 673 | 159 466 485 | 160 064 724 | 152 199 451 | 152 435 482 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 2 950 | 3 513 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 11 602 540 | 5 357 443 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 102 535 | 23 018 781 | 23 436 721 | 11 605 490 | 5 360 956 |
| Sum gjeld | 165 494 208 | 182 485 266 | 183 501 445 | 163 804 941 | 157 796 438 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 163 834 941 | 157 826 438 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,23▲ | 1,52 | 1,56 | 1,50 | 1,87 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5 516,66▼ | 6 083,04 | 6 116,92 | 5 460,16 | 5 259,88 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,2 %▼ | 18,5 % | 18,7 % | 10,7 % | 7,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −7,3 %▲ | −13,5 % | −19,4 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 896,8 %▼ | 2 626,9 % | 6 103,8 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stavsjøveien Holding AS−7,3 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Stavsjøveien Holding AS−7,3 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hans Petter Wisth | 1977 |
| Styremedlem | Øyvind Antonsen | 1968 |
| Styremedlem | Bjørn Erik Johnsen | 1960 |
| Styremedlem | Joakim Lund | 1984 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSHUSET BORG AS922 364 184 | - |
| Regnskapsfører | SKY FINANS AS935 853 826 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LORD EIENDOM AS100,0 %Heimdal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- LORD EIENDOM AS
- Surnadal Betong AS100,0 %
- PEDER MYHRES VEG HOLDING AS100,0 %
- Midt-Norsk Hestesenter AS100,0 %
- Innherredsveien 49 AS100,0 %
- Ranheim Herregård AS100,0 %
- Bjørka Eiendom AS100,0 %
- Øysand Eiendom Holding AS100,0 %
- Teknotomten Holding AS100,0 %
- Terminalen 7 AS100,0 %
- Løvåstomta AS100,0 %
- IVAR LYKKES VEI 7 AS100,0 %
- LORD EIENDOM FINANS AS100,0 %
- TERMINALEN DRIFT AS100,0 %
- Klæbuveien 162 AS100,0 %
- NORDRE GATE 4 TRONDHEIM AS100,0 %
- Eidsøra Eiendom AS100,0 %
- Eidsøra Betong AS100,0 %
- Søberg Lagerhotell AS100,0 %
- LORD EIENDOM INVEST AS100,0 %
- LORD PROPERTY AS100,0 %
- KVAMS MINDE AS100,0 %
- SØRNYPAN DRIFT AS100,0 %
- FREMO NÆRINGSPARK AS100,0 %
- Torgård 3 Holding AS100,0 %
- ØSTRE ROSTEN 66 AS100,0 %
- Stokmoveien 1 AS100,0 %
- Kvenildtrøa Eiendom AS100,0 %
- Fossegrenda 7 AS100,0 %
- Ulstadløkkveien 8 AS100,0 %
- Heimdalsvegen 4 Holding AS100,0 %
- Industriveien 39 C Holding AS100,0 %
- Brekketrøa Boliger AS100,0 %
- Kvenildmyra 2 AS100,0 %
- REN HEIMDAL AS100,0 %
- SØRNYPAN BRUK AS100,0 %
- Langmo AS100,0 %
- ASLAK BOLTSGT 3 AS100,0 %
- HEGGSTAD TOMT AS100,0 %
- Torgardsvegen 18 AS100,0 %
- Huitfeldtbrygga AS96,0 %
- Skjetleinskogen Holding AS90,0 %
- LARS HØYEM AS75,0 %
- IVAR LYKKES VEG 5 HOLDING AS51,0 %
- Stavsjøveien Holding AS100,0 %
- Malvik Fryselager AS100,0 %
- Stavsjøveien 6 AS100,0 %
- Lensvik Fryselager AS100,0 %
- Stavsjøveien 4 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Malvik Fryselager AS100,0 %879 624 762 · 10 000 ordinære aksjer
- Stavsjøveien 6 AS100,0 %913 968 298 · 5 000 ordinære aksjer
- Lensvik Fryselager AS100,0 %931 440 462 · 100 ordinære aksjer
- Stavsjøveien 4 AS100,0 %914 720 184 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.