- Org.nr.
- 975 963 691
- Adresse
- Blommenholmveien 5C, 1365 Blommenholm
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat819 6856,7 % margin
Årsresultat638 1465,2 % margin
Egenkapital2 165 88944,5 % av eiendelene
Ansatte8i Aa‑registeret
STEIN GULSET AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 1995.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 975 963 691
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 12.12.1995
- Registrert
- 28.12.1995
- Adresse
- Blommenholmveien 5C, 1365 Blommenholm
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Bærum (110)
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STEIN GULSET971 950 471 · BÆRUM8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggerarbeid samt hva hermed står i forbindelse, samt deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | 11 877 560 | 11 673 824 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 79 439 | - |
| Sum driftsinntekter | 12 207 863 | 11 077 697 | 15 505 907 | 11 956 999 | 11 673 824 |
| Varekostnad | - | - | - | 3 844 566 | 4 253 925 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 5 291 265 | 4 656 483 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | 10 063 | 17 251 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 1 502 567 | 1 267 477 |
| Sum driftskostnader | 11 388 178 | 10 313 928 | 13 128 032 | 10 648 461 | 10 195 135 |
| Driftsresultat | 819 685 | 763 770 | 2 377 874 | 1 308 538 | 1 478 688 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 17 830 | 11 885 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 67 725 | 43 750 |
| Sum finansinntekter | 39 584 | 107 685 | 98 070 | 85 555 | 55 635 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 366 | 220 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 6 550 | 7 193 |
| Sum finanskostnader | - | 1 944 | 10 012 | 6 916 | 7 413 |
| Netto finans | 39 584 | 105 741 | 88 058 | 78 639 | 48 221 |
| Resultat før skatt | 859 269 | 869 510 | 2 465 932 | 1 387 177 | 1 526 910 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 292 771 | 328 855 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 094 406 | 1 198 055 |
| Årsresultat | 638 146 | 692 109 | 1 935 634 | 1 094 406 | 1 198 055 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 1 094 406 | 1 198 055 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 2 406 518 | - |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | −1 312 112 | 1 198 055 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 1 094 406 | 1 198 055 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 201 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 201 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 172 173 | 172 173 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 172 173 | 172 173 |
| Sum anleggsmidler | 187 547 | 201 738 | 172 173 | 172 374 | 182 236 |
| Varer | - | - | - | 126 193 | 98 805 |
| Sum varer | - | - | - | 126 193 | 98 805 |
| Kundefordringer | - | - | - | 1 391 193 | 1 161 329 |
| Andre fordringer | - | - | - | 363 270 | 521 857 |
| Sum fordringer | - | - | - | 1 754 463 | 1 683 186 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 3 223 009 | 3 695 425 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 3 223 009 | 3 695 425 |
| Sum omløpsmidler | 4 682 086 | 3 808 038 | 4 381 154 | 5 103 665 | 5 477 416 |
| Sum eiendeler | 4 869 633 | 4 009 775 | 4 553 327 | 5 276 039 | 5 659 652 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 10 063 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 10 063 |
| Selskapskapital | - | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 1 312 112 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 065 889 | 1 927 743 | 1 935 634 | - | 1 312 112 |
| Sum egenkapital | 2 165 889 | 2 027 743 | 2 035 634 | 100 000 | 1 412 112 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 1 949 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 1 949 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 1 949 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 915 456 | 285 319 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 294 921 | 332 566 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 812 465 | 579 394 |
| Utbytte | - | - | - | 2 406 518 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 746 677 | 3 048 310 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 703 743 | 1 982 032 | 2 517 690 | 5 176 037 | 4 245 589 |
| Sum gjeld | 2 703 743 | 1 982 032 | 2 517 690 | 5 176 037 | 4 247 538 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 5 276 037 | 5 659 650 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,73▼ | 1,92 | 1,74 | 0,99 | 1,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,25▲ | 0,98 | 1,24 | 51,76 | 3,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,4 %▼ | 20,4 % | 50,4 % | 25,5 % | 27,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,7 %▼ | 6,9 % | 15,3 % | 10,9 % | 12,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,2 %▼ | 6,2 % | 12,5 % | 9,2 % | 10,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,5 %▼ | 50,6 % | 44,7 % | 1,9 % | 25,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 525 983
- Resultat per ansatt, kroner
- 102 461
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STEIN GULSET AS6,7 %
12,2 mill. 8 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
STEIN GULSET AS6,7 % 12,2 mill.8 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øyvind Schjølberg | 1971 |
| Styrets leder | Øyvind Schjølberg | 1971 |
| Styremedlem | Odd Einar Klemetsen | 1961 |
| Revisor | STIANSEN & CO AS962 990 746 | - |
| Regnskapsfører | ALPHA FORRETNINGSFØRSEL AS996 841 162 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Øyvind Schjølberg51,0 %f. 1971 · Kolsås · 255 ordinære aksjer
- ODD EINAR KLEMETSEN39,0 %f. 1961 · Lommedalen · 195 ordinære aksjer
- STEIN GULSET10,0 %f. 1954 · Nesbru · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Rørkjøp AS0,72 %880 911 392 · 175 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.