- Org.nr.
- 931 233 440
- Adresse
- Møllegaten 12, 3111 Tønsberg
- Hovedeier
- BO COLIVING UL AS, 100 %
Driftsresultat470 8964,3 % margin
EBITDA3 572 096før av- og nedskrivninger
Årsresultat−5 477 911−49,6 % margin
Egenkapital114 132 79547,0 % av eiendelene
STEINAN B7 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 233 440
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 05.01.2023
- Registrert
- 19.04.2023
- Adresse
- Møllegaten 12, 3111 Tønsberg
- Kommune
- Tønsberg
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Tønsberg (1 028)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STEINAN B7 AS931 428 683 · TØNSBERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 10 434 879 | 10 619 932 | 3 868 466 |
| Annen driftsinntekt | 603 026 | - | 19 949 |
| Sum driftsinntekter | 11 037 905 | 10 619 932 | 3 888 415 |
| Varekostnad | 10 305 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 101 200 | 2 533 434 | 926 063 |
| Annen driftskostnad | 7 455 504 | 8 299 870 | 2 482 774 |
| Sum driftskostnader | 10 567 009 | 10 833 304 | 3 408 837 |
| Driftsresultat | 470 896 | −213 372 | 479 577 |
| Annen renteinntekt | 4 986 | 2 086 | - |
| Annen finansinntekt | 19 309 | 3 707 | - |
| Sum finansinntekter | 24 295 | 5 793 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 7 517 531 | 7 003 618 | 1 680 505 |
| Annen rentekostnad | 621 | 10 402 | 5 126 |
| Sum finanskostnader | 7 518 152 | 7 014 020 | 1 685 631 |
| Netto finans | −7 493 857 | −7 008 227 | −1 685 631 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 206 054 |
| Resultat før skattekostnad | −7 022 962 | −7 221 599 | - |
| Skattekostnad på resultat | −1 545 051 | −1 588 752 | −265 332 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −940 722 |
| Årsresultat | −5 477 911 | −5 632 847 | −940 722 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −5 477 911 | −5 632 847 | −940 722 |
| Totalresultat | −5 477 911 | −5 632 847 | −940 722 |
| Udekket tap | −5 477 911 | −5 632 847 | −940 722 |
| Sum overføringer og disponeringer | −5 477 911 | −5 632 847 | −940 722 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 116 090 012 | 115 775 423 | 110 759 685 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 5 022 161 | 2 059 962 | - |
| Sum varige driftsmidler | 121 112 174 | 117 835 385 | 110 759 685 |
| Sum anleggsmidler | 121 112 174 | 117 835 385 | - |
| Kundefordringer | 216 | 122 455 | 52 833 |
| Andre kortsiktige fordringer | 188 229 | 160 331 | 51 748 |
| Konsernfordringer | 120 000 000 | 9 882 530 | - |
| Sum fordringer | 120 188 445 | 10 165 316 | 104 581 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 443 514 | 813 971 | 2 709 759 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 443 514 | 813 971 | 2 709 759 |
| Sum omløpsmidler | 121 631 959 | 10 979 287 | 2 814 340 |
| Sum eiendeler | 242 744 133 | 128 814 672 | 113 839 357 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 265 332 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 265 332 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 490 078 | 490 078 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 126 136 274 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 126 656 352 | 8 228 451 | - |
| Udekket tap | 12 523 557 | 7 045 647 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −12 523 557 | −7 045 647 | −1 412 800 |
| Sum egenkapital | 114 132 795 | 1 182 804 | −892 722 |
| Utsatt skatt | 347 121 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 347 121 | 320 073 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 127 194 510 | 123 317 788 | 113 714 171 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 127 194 510 | 123 317 788 | 113 714 171 |
| Sum langsiktig gjeld | 127 541 631 | 123 637 861 | 113 714 171 |
| Leverandørgjeld | 453 604 | 3 692 924 | 266 780 |
| Kortsiktig konserngjeld | 274 175 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 341 928 | - | 751 129 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 069 707 | 3 994 006 | 1 017 909 |
| Sum gjeld | 128 611 338 | 127 631 868 | 114 732 079 |
| Sum egenkapital og gjeld | 242 744 133 | - | 113 839 357 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 113,71▲ | 2,75 | 2,76 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,13▼ | 107,91 | −128,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,3 %▲ | −0,2 % | 0,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,3 %▲ | −2,0 % | 12,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −49,6 %▲ | −53,0 % | −24,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,0 %▲ | 0,9 % | −0,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STEINAN B7 AS4,3 %
11,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
STEINAN B7 AS4,3 % 11,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stine Berg Lühr | 1984 |
| Styremedlem | Siddharth Natarajan | 1989 |
| Revisor | FGH REVISJON AS959 152 446 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BO COLIVING UL AS100,0 %Tønsberg · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BO COLIVING HOLDING AS
- BO COLIVING UL AS100,0 %
- T-Lobok Eiendom AS100,0 %
- Vestre Murallmenningen 16 og 18 AS100,0 %
- BO NEWCO AS100,0 %
- FOSSWINCKELS GATE 54 OG PROFESSOR HANSTEENS GATE 82 AS100,0 %
- INNDALSVEIEN 1B AS100,0 %
- SVERRES GATE 12 AS100,0 %
- THE BOX TROMSØ AS100,0 %
- STEINAN B7 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.