- Org.nr.
- 917 355 835
- Adresse
- Travbanevegen 3, 7061 Trondheim
Driftsresultat−81 202ikke oppgitt
Årsresultat541 878ikke oppgitt
Egenkapital35 228 01685,4 % av eiendelene
Stianjo Invest AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 355 835
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.09.2026
- Stiftet
- 31.05.2016
- Registrert
- 07.07.2016
- Adresse
- Travbanevegen 3, 7061 Trondheim
- Postadresse
- Postboks 1001 Lademoen
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 804)
- Aksjekapital
- 8 010 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stianjo Invest AS919 615 877 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er eiendomsutvikling med naturlig tilknyttet virksomhet, samt investere/medeiere i annen type virksomhet
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 81 202 | - | - | 117 677 | 111 653 |
| Sum driftskostnader | 81 202 | 269 659 | 129 875 | 117 677 | 111 653 |
| Driftsresultat | −81 202 | −269 659 | −129 875 | −117 677 | 308 347 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 418 480 | - | - | - | 2 483 300 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 1 550 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 204 600 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 623 080 | 270 000 | 12 999 001 | 9 177 366 | 2 484 850 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 1 137 192 |
| Sum finanskostnader | - | - | 590 | 189 772 | 1 137 192 |
| Netto finans | 623 080 | 270 000 | 12 998 411 | 8 987 594 | 1 347 658 |
| Resultat før skatt | - | 341 | 12 868 535 | 8 869 917 | 1 656 005 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 350 681 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 305 324 |
| Resultat før skattekostnad | 541 878 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 541 878 | 341 | 12 868 535 | 8 869 917 | 1 305 324 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 541 878 | - | - | - | 1 305 324 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 305 324 |
| Totalresultat | 541 878 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 541 878 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 541 878 | - | - | - | 1 305 324 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 420 000 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 | 420 000 |
| Investering i datterselskap | 10 217 004 | - | - | - | 37 455 868 |
| Lån til foretak i samme konsern | 4 297 300 | - | - | - | 41 203 567 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 23 155 583 | - | - | - | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 3 150 417 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 40 820 304 | - | - | - | 78 659 435 |
| Sum anleggsmidler | 40 820 304 | 40 615 704 | 41 164 699 | 48 521 805 | 78 659 435 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 2 421 300 |
| Andre kortsiktige fordringer | 9 368 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 9 368 | - | - | - | 2 421 300 |
| Bankinnskudd og kontanter | - | - | - | - | 456 610 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 400 392 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 400 392 | - | - | - | 456 610 |
| Sum omløpsmidler | 409 759 | 151 414 | 482 194 | 1 127 024 | 2 877 910 |
| Sum eiendeler | 41 230 063 | 40 767 118 | 41 646 892 | 49 648 829 | 81 537 345 |
| Aksjekapital | 8 010 000 | - | - | - | 8 010 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −6 601 | - | - | - | −6 601 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 003 399 | 8 003 399 | 8 003 399 | 8 003 399 | 8 003 399 |
| Annen egenkapital | 27 224 617 | - | - | - | 4 943 945 |
| Sum opptjent egenkapital | 27 224 617 | 26 682 739 | 26 682 398 | 13 813 863 | 4 943 945 |
| Sum egenkapital | 35 228 016 | 34 686 138 | 34 685 797 | 21 817 262 | 12 947 344 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 39 893 728 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 537 500 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 6 000 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 000 000 | - | - | - | 40 431 228 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 000 000 | 6 000 000 | 6 499 583 | 452 500 | 40 431 228 |
| Leverandørgjeld | 2 047 | - | - | - | 19 781 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 323 841 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 175 748 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 122 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 27 517 402 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 047 | 80 980 | 461 513 | 27 379 067 | 28 158 773 |
| Sum gjeld | 6 002 047 | 6 080 980 | 6 961 095 | 27 831 567 | 68 590 001 |
| Sum egenkapital og gjeld | 41 230 063 | - | - | - | 81 537 345 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 200,18▲ | 1,87 | 1,04 | 0,04 | 0,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,17 | 0,18 | 0,20 | 1,28 | 5,30 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,3 %▲ | 0,0 % | 28,2 % | 13,8 % | 3,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 73,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 310,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 85,4 %▲ | 85,1 % | 83,3 % | 43,9 % | 15,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anders Ervig | 1956 |
| Styrets leder | Anders Ervig | 1956 |
| Styremedlem | Stig Erik Pedersen | 1965 |
| Styremedlem | Jonny Sørå | 1959 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMITJENESTEN.NO AS997 934 121 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ERCO INVEST AS33,3 %Trondheim · 100 ordinære aksjer
- Campia Eiendom AS33,3 %Trondheim · 100 ordinære aksjer
- SEP HOLDING AS33,3 %Ranheim · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 923 150 226 · 273 ordinære aksjer
- Vuluvegen 260 AS91,0 %932 173 484 · 91 ordinære aksjer
- Travbaneveien Invest AS49,0 %911 719 622 · 98 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.