- Org.nr.
- 924 681 322
- Adresse
- Storeng 62, 9161 Burfjord
- Bransje
- Drift av campingplasser
Driftsresultat206 78610,9 % margin
EBITDA307 029før av- og nedskrivninger
Årsresultat166 9918,8 % margin
Egenkapital787 62167,7 % av eiendelene
STORENG CAMP AS er et aksjeselskap innen drift av campingplasser, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 681 322
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 15.02.2020
- Registrert
- 28.02.2020
- Adresse
- Storeng 62, 9161 Burfjord
- Kommune
- Kvænangen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STORENG CAMP AS924 696 699 · KVÆNANGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Hytteutleie, bobil-, campingvogn-, teltplassutleie og kiosksalg.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 890 719 | 2 314 961 | 1 812 988 | 1 590 228 | 1 094 146 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 50 440 |
| Sum driftsinntekter | 1 890 719 | 2 314 961 | 1 812 988 | 1 590 228 | 1 144 586 |
| Varekostnad | 16 716 | 68 982 | 26 178 | 15 765 | 22 451 |
| Lønnskostnad | 658 934 | 874 054 | 618 018 | 396 116 | 209 811 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 10 000 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 100 243 | 86 492 | 54 234 | 37 066 | - |
| Annen driftskostnad | 908 040 | 1 214 872 | 818 464 | 932 821 | 769 566 |
| Sum driftskostnader | 1 683 934 | 2 244 400 | 1 516 894 | 1 381 768 | 1 011 827 |
| Driftsresultat | 206 786 | 70 561 | 296 094 | 208 460 | 132 759 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 122 | - |
| Annen renteinntekt | 986 | 103 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 8 466 | 7 889 | 7 445 | 5 998 | 3 812 |
| Sum finansinntekter | 9 452 | 7 992 | 7 445 | 6 120 | 3 812 |
| Annen rentekostnad | 2 400 | 3 052 | 2 661 | 28 404 | 11 873 |
| Annen finanskostnad | 24 | - | 22 | 42 | 315 |
| Sum finanskostnader | 2 424 | 3 052 | −2 683 | −28 446 | 12 189 |
| Netto finans | 7 028 | 4 940 | 4 762 | −22 326 | −8 377 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 124 382 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 27 364 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 97 018 |
| Resultat før skattekostnad | 213 813 | 75 501 | 300 856 | 186 134 | - |
| Skattekostnad | 46 822 | 16 754 | 66 246 | 40 924 | - |
| Årsresultat | 166 991 | 58 747 | 234 611 | 145 210 | 97 018 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 97 018 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 97 018 |
| Ordinært utbytte | - | - | 200 000 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 166 991 | 58 747 | 34 611 | 145 210 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 234 611 | 145 210 | 97 018 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 84 517 | 90 896 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 339 885 | 425 749 | 379 790 | 352 524 | 340 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 109 333 | 117 333 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 533 735 | 633 978 | 379 790 | 352 524 | 340 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 |
| Sum anleggsmidler | 535 235 | 635 478 | 381 290 | 354 024 | 341 500 |
| Varer | 14 372 | 9 098 | 3 925 | 7 765 | 5 729 |
| Sum varer | - | - | 3 925 | 7 765 | 5 729 |
| Kundefordringer | - | - | 3 600 | 0 | 900 |
| Andre kortsiktige fordringer | 23 421 | 38 387 | 34 417 | 33 039 | 12 903 |
| Sum fordringer | 23 421 | 38 387 | 38 017 | 33 039 | 13 803 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 357 966 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 590 597 | 340 432 | 501 566 | 249 953 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 590 597 | 340 432 | 501 566 | 249 953 | 357 966 |
| Sum omløpsmidler | 628 391 | 387 917 | 543 509 | 290 758 | 377 498 |
| Sum eiendeler | 1 163 626 | 1 023 395 | 924 799 | 644 782 | 718 998 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 763 191 | 596 200 | 537 453 | 502 842 | 357 632 |
| Sum opptjent egenkapital | 763 191 | 596 200 | 537 453 | 502 842 | 357 632 |
| Sum egenkapital | 787 621 | 620 630 | 561 883 | 527 272 | 382 062 |
| Utsatt skatt | 26 995 | 28 810 | 22 188 | 18 944 | 13 203 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 26 995 | 28 810 | 22 188 | 18 944 | 13 203 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 200 196 | 200 196 | 196 | 196 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 200 196 | 200 196 | 196 | 196 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 22 384 | 19 140 | 13 203 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 250 000 |
| Leverandørgjeld | 16 634 | 16 249 | 6 417 | 7 401 | 23 357 |
| Betalbar skatt | 48 637 | 10 131 | 63 002 | 35 183 | 14 166 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 1 656 |
| Skyldige offentlige avgifter | 13 324 | 12 909 | 6 794 | 14 220 | - |
| Utbytte | - | - | 200 000 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 70 218 | 134 470 | 64 320 | 41 566 | 34 555 |
| Sum kortsiktig gjeld | 148 814 | 173 759 | 340 533 | 98 370 | 323 734 |
| Sum gjeld | 376 005 | 402 766 | 362 917 | 117 510 | 336 937 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 163 626 | 1 023 395 | 924 799 | 644 782 | 718 998 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,22▲ | 2,23 | 1,60 | 2,96 | 1,17 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,48▼ | 0,65 | 0,65 | 0,22 | 0,88 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,8 %▲ | 8,1 % | 38,7 % | 31,5 % | 19,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,9 %▲ | 3,0 % | 16,3 % | 13,1 % | 11,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,8 %▲ | 2,5 % | 12,9 % | 9,1 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 67,7 %▲ | 60,6 % | 60,8 % | 81,8 % | 53,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STORENG CAMP AS10,9 %
1,9 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %01020
FIRST CAMP NORGE AS−8,4 % 62,8 mill.82 ansatte 2025
STORENG CAMP AS10,9 % 1,9 mill.1 til 4 ansatte 2025
Topcamp AS11,8 % 151,3 mill.197 ansatte 2025
TUIL AS16,6 % 49,0 mill.67 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Susanne Thomassen | 1972 |
| Styrets leder | Susanne Thomassen | 1972 |
| Styremedlem | Tor-Harald Eriksen | 1971 |
| Regnskapsfører | REGNSKAP OG RÅDGIVNING ALTA AS911 711 818 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tor-Harald Eriksen50,0 %f. 1971 · Burfjord · 1 000 ordinære aksjer
- Susanne Thomassen50,0 %f. 1972 · Burfjord · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.