- Org.nr.
- 984 573 642
- Adresse
- Varnaveien 22, 1524 Moss
- Hovedeier
- STORM VVS HOLDING AS, 74 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat602 1172,1 % margin
EBITDA936 352før av- og nedskrivninger
Årsresultat366 2631,3 % margin
Egenkapital5 379 02745,5 % av eiendelene
STORM VVS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2002.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 984 573 642
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 16.05.2002
- Registrert
- 05.06.2002
- Adresse
- Varnaveien 22, 1524 Moss
- Postadresse
- Postboks 2108
- Kommune
- Moss
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Moss (46)
- Aksjekapital
- 1 600 000
- Ansatte
- 13
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STORM VVS AS984 590 822 · MOSS13 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Entreprenørvirksomhet og service innenfor området varme, ventilasjon og sanitær, kjøp og salg av deler tilknyttet virksomheten, butikkdrift og for øvrig det som naturlig henhører under rørleggerbransjen.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 29 156 123 | 38 729 816 | 34 783 313 | 38 428 205 | 33 371 323 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 88 180 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 29 156 123 | 38 729 816 | 34 871 493 | 38 428 205 | 33 371 323 |
| Varekostnad | 14 292 760 | 16 560 750 | 14 605 316 | 21 295 759 | 16 989 618 |
| Lønnskostnad | 11 209 811 | 13 322 602 | 14 002 807 | 13 252 515 | 10 439 083 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 334 235 | 164 143 | 98 429 | 77 902 | 61 348 |
| Annen driftskostnad | 2 717 200 | 3 164 277 | 2 703 862 | 3 599 735 | 2 675 013 |
| Sum driftskostnader | 28 554 006 | 33 211 771 | 31 410 414 | 38 225 911 | 30 165 061 |
| Driftsresultat | 602 117 | 5 518 044 | 3 461 079 | 202 294 | 3 206 262 |
| Annen renteinntekt | 53 156 | 55 726 | 18 851 | 12 311 | 5 279 |
| Sum finansinntekter | 53 156 | 55 726 | 18 851 | 12 311 | 5 279 |
| Annen rentekostnad | 78 011 | 41 451 | 20 031 | 8 953 | 5 943 |
| Annen finanskostnad | 23 500 | 23 968 | 23 158 | 21 640 | 20 490 |
| Sum finanskostnader | 101 511 | 65 420 | 43 189 | 30 592 | 26 433 |
| Netto finans | −48 355 | −9 693 | −24 338 | −18 281 | −21 154 |
| Resultat før skatt | - | 5 508 351 | 3 436 741 | 184 013 | 3 185 108 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 703 241 |
| Resultat før skattekostnad | 553 762 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 187 499 | 1 213 605 | 756 082 | 42 805 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | 4 294 746 | 2 680 659 | 141 208 | 2 481 867 |
| Årsresultat | 366 263 | 4 294 746 | 2 680 659 | 141 208 | 2 481 867 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 366 263 | 4 294 746 | 2 680 659 | 141 208 | 2 481 867 |
| Totalresultat | 366 263 | 4 294 746 | 2 680 659 | 141 208 | 2 481 867 |
| Ordinært utbytte | - | 3 000 000 | - | - | 3 000 000 |
| Tilleggsutbytte | - | 2 000 000 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −705 254 | - | - | −518 133 |
| Avsatt til annen egenkapital | 366 263 | - | 2 680 659 | 141 208 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 366 263 | 4 294 746 | 2 680 659 | 141 208 | 2 481 867 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 960 223 | 1 294 458 | 164 713 | - | 105 323 |
| Sum varige driftsmidler | 960 223 | 1 294 458 | 301 464 | 164 713 | 242 615 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 20 000 | 21 000 | 21 000 | 1 000 | 1 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 20 000 | 20 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 |
| Sum anleggsmidler | 980 223 | 1 315 458 | 322 464 | 185 713 | 263 615 |
| Lager av varer og annen beholdning | 164 394 | 167 373 | 311 187 | 353 835 | 291 066 |
| Sum varer | 164 394 | 167 373 | 311 187 | 353 835 | 291 066 |
| Kundefordringer | 2 677 883 | 6 500 570 | 5 700 719 | 7 876 082 | 9 463 791 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 294 495 | 1 990 077 | 1 273 004 | 1 678 798 | 1 081 989 |
| Sum fordringer | 3 972 378 | 8 490 647 | 6 973 723 | 9 554 880 | 10 545 780 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 710 059 | 6 269 909 | 4 202 151 | 2 043 752 | 4 096 068 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 710 059 | 6 269 909 | 4 202 151 | 2 043 752 | 4 096 068 |
| Sum omløpsmidler | 10 846 831 | 14 927 929 | 11 487 061 | 11 952 466 | 14 932 914 |
| Sum eiendeler | 11 827 054 | 16 243 387 | 11 809 525 | 12 138 180 | 15 196 530 |
| Aksjekapital | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 | 1 600 000 |
| Annen egenkapital | 3 779 027 | 3 412 764 | 4 118 017 | 1 437 358 | 1 296 150 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 779 027 | 3 412 764 | 4 118 017 | 1 437 358 | 1 296 150 |
| Sum egenkapital | 5 379 027 | 5 012 764 | 5 718 017 | 3 037 358 | 2 896 150 |
| Utsatt skatt | - | 1 487 367 | 801 802 | 388 069 | 345 264 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 1 487 367 | 801 802 | 388 069 | 345 264 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 810 577 | 1 078 648 | 335 687 | 150 793 | 208 439 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 810 577 | 1 078 648 | 335 687 | 150 793 | 208 439 |
| Sum langsiktig gjeld | 810 577 | 2 566 015 | 1 137 489 | 538 862 | 553 703 |
| Leverandørgjeld | 1 050 892 | 1 341 296 | 1 223 764 | - | 2 492 526 |
| Betalbar skatt | 1 674 866 | 528 040 | 342 349 | - | 325 774 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 328 987 | 1 801 016 | 1 574 180 | 1 948 771 | 2 235 570 |
| Utbytte | 3 000 000 | 3 000 000 | - | - | 3 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 582 705 | 1 994 256 | 1 813 725 | 4 814 462 | 3 692 805 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 637 450 | 8 664 608 | 4 954 019 | 8 561 960 | 11 746 676 |
| Sum gjeld | 6 448 027 | 11 230 624 | 6 091 508 | 9 100 821 | 12 300 379 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 827 054 | 16 243 387 | 11 809 525 | 12 138 180 | 15 196 530 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,92▲ | 1,72 | 2,32 | 1,40 | 1,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,20▼ | 2,24 | 1,07 | 3,00 | 4,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,7 %▼ | 39,7 % | 29,1 % | 1,6 % | 21,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,1 %▼ | 14,2 % | 9,9 % | 0,5 % | 9,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,3 %▼ | 11,1 % | 7,7 % | 0,4 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 45,5 %▲ | 30,9 % | 48,4 % | 25,0 % | 19,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 242 779
- Resultat per ansatt, kroner
- 46 317
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
STORM VVS AS2,1 %
29,2 mill. 13 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
STORM VVS AS2,1 % 29,2 mill.13 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Svendsgård | 1969 |
| Styrets leder | Rune Svendsgård | 1969 |
| Styremedlem | André Kristian Dahlslie | 1981 |
| Styremedlem | Mathias Holm | 1993 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STORM VVS HOLDING AS74,0 %Moss · 592 ordinære aksjer
- Dahlslie Holding AS20,0 %Son · 160 ordinære aksjer
- MATHIAS HOLM5,00 %f. 1993 · Rygge · 40 ordinære aksjer
- HEIDI KRUGERUD1,00 %f. 1966 · Moss · 8 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- STORM VVS HOLDING AS
- STORM VVS AS74,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kjedehuset AS0,22 %931 638 769 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.