Rørleggerarbeid i Moss

Næringskode 43.221 kommune 3103 oppdatert 14.10.2026

Bransjen i hele landet: 4 875Kommunen i alt: 9 192
Enheter46av 4 875 i næringen
Av bransjen0,9 %av 4 875 i hele landet
Av kommunen0,5 %av 9 192 enheter i Moss
Nest størst: Oslo551mot 46 her
Rangering i Moss50av 395 næringer i kommunen

Kort fortalt

Rørleggerarbeid har næringskode 43.221 i Enhetsregisteret, og i Moss står 46 enheter oppført på den. Det er 0,9 % av de 4 875 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,5 % av alt næringsliv i Moss. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 50 av 395.

26 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 275,5 mill. kr. Størst er AVAVI AS med 40,8 mill. kr, foran Rasjonell VVS AS med 38,7 mill. kr. De ti største står for 77,6 % av omsetningen i utsnittet.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 31 av enhetene (67,4 %). 12 har meldt inn ansatte, til sammen 108.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter460,9 %
Med ansatte1226,1 %
Ansatte til sammen108-
Har levert regnskap2656,5 %
Med omsetning i kroner2656,5 %
Omsetning i alt275,5 mill. kr-
Median omsetning6,9 mill. kr-
Største omsetning40,8 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2017-

De 9 største i Moss

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1AVAVI AS40,8 mill. kr
2Rasjonell VVS AS38,7 mill. kr
3STORM VVS AS29,2 mill. kr
4MOSS RØRLEGGERSERVICE AS24,1 mill. kr
5Rørteamet AS16,7 mill. kr
6RYGGE RØRLEGGERSERVICE AS14,7 mill. kr
7Vvteknikk AS14,2 mill. kr
8Ringvoll VVS og Varmepumpeteknisk AS11,9 mill. kr
9Haugen Isolering AS11,9 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
43.221
Kommune
3103 Moss
Enheter
46
Andel av næringen
0,9 %
Andel av kommunen
0,5 %
Aksjeselskap
31
Med ansatte
12
Ansatte til sammen
108

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 6,9 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 3,4 mill. kr og 14,2 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 125k kr mot 40,8 mill. kr. Den største omsetter 6 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av rørleggerarbeid i Moss.

20 av de 46 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 43,5 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 26 enheter har levert årsregnskap, 56,5 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Fredrikstad med 83, Indre Østfold med 83, Sarpsborg med 66, Halden med 16, Skiptvet med 12, Rakkestad med 11. Størst i landet er Oslo med 551 enheter, mot 46 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 590 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 537 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 421 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 296 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2017: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1988, den ferskeste i 2026. 4 av dem er fra før år 2000, 12,9 % av dem vi har stiftelsesdato for.

11 enheter er stiftet de siste fem årene, 35,5 % av bestanden. 3 av dem kom til det siste året. 15 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «rørleggerarbeid»

Selskaper i næringsgruppe 43.2 med annen næringskode som oppgir «rørleggerarbeid» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1KLIMA OG VENTILASJON AS820,1k kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange rørleggerarbeid finnes det i Moss?

46 enheter står oppført med næringskode 43.221, rørleggerarbeid, i Moss i Enhetsregisteret. Det er 0,9 % av de 4 875 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av rørleggerarbeid i Moss?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. AVAVI AS med 40,8 mill. kr, 2. Rasjonell VVS AS med 38,7 mill. kr, 3. STORM VVS AS med 29,2 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 26 enhetene med tall er 6,9 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 3,4 mill. kr og 14,2 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 6 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Moss er aksjeselskap, med 31 av 46 enheter. 12 enheter, 26,1 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 108 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes rørleggerarbeid?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Fredrikstad med 83. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 4 875 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Moss?

Median stiftelsesår er 2017, og 11 av enhetene er stiftet de siste fem årene (35,5 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1988.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 43.221 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 46 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 43.2 står 1 selskaper som SELV skriver «rørleggerarbeid» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 14.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 20 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (43.2) som skriver ordet «rørleggerarbeid» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (590), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (537), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (421), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (296), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (210), Annen undervisning ellers (170).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562