- Org.nr.
- 916 768 192
- Adresse
- Pennestrøket 11, 1850 Mysen
Driftsresultat−26 708ikke oppgitt
Årsresultat1 372 499ikke oppgitt
Egenkapital579 11227,4 % av eiendelene
Strahltec Holding AS er et aksjeselskap innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 768 192
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 01.01.2016
- Registrert
- 19.02.2016
- Adresse
- Pennestrøket 11, 1850 Mysen
- Kommune
- Indre Østfold
- Næring
- 43.990 Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet stedAnnen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Indre Østfold (41)
- Aksjekapital
- 175 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i, kjøp og salg av aksjeselskaper og andre mulige investeringsobjekter.
Tidligere navn
- BRØDREMOEN OG ENGEN HOLDING AS19.02.2016 til 24.03.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen driftskostnad | 26 708 | - | - | 29 504 | 25 048 |
| Sum driftskostnader | 26 708 | 92 014 | 39 035 | 29 504 | 25 048 |
| Driftsresultat | −26 708 | −92 014 | −39 035 | −29 504 | −25 048 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 1 400 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 34 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 400 034 | 803 566 | 800 053 | 1 000 114 | 1 000 167 |
| Annen rentekostnad | 826 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 826 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 1 399 208 | 803 566 | 800 053 | 1 000 114 | 1 000 166 |
| Resultat før skatt | 1 372 499 | 711 552 | 761 018 | 970 610 | 975 118 |
| Årsresultat | 1 372 499 | 711 552 | 761 018 | 970 610 | 975 118 |
| Ordinært utbytte | 1 000 000 | - | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 400 000 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | −27 501 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 700 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 700 000 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 700 000 | 700 000 | 1 608 000 | 1 608 000 | 1 608 000 |
| Konsernfordringer | 1 368 360 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 368 360 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 47 290 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 47 290 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 415 650 | 892 789 | 834 970 | 1 162 656 | 1 097 833 |
| Sum eiendeler | 2 115 650 | 1 592 789 | 2 442 970 | 2 770 656 | 2 705 833 |
| Aksjekapital | 175 000 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 170 000 | 170 000 | 340 000 | 340 000 | 340 000 |
| Annen egenkapital | 409 112 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 409 112 | 436 613 | 961 674 | 1 200 656 | 1 230 045 |
| Sum egenkapital | 579 112 | 606 613 | 1 301 674 | 1 540 656 | 1 570 045 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 2 925 | - | - | - | - |
| Utbytte | 1 400 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 133 613 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 536 538 | 986 176 | 1 141 296 | 1 230 000 | 1 135 788 |
| Sum gjeld | 1 536 538 | 986 176 | 1 141 296 | 1 230 000 | 1 135 788 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 115 650 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,92▲ | 0,91 | 0,73 | 0,95 | 0,97 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,65▲ | 1,63 | 0,88 | 0,80 | 0,72 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 74,1 %▲ | 35,3 % | 29,2 % | 35,4 % | 36,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,4 %▼ | 38,1 % | 53,3 % | 55,6 % | 58,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjørn Vidar Engen | 1971 |
| Styrets leder | Bjørn Vidar Engen | 1971 |
| Revisor | CENTER REVISJON AS916 788 517 | - |
| Regnskapsfører | INDRE ØSTFOLD REGNSKAPSBYRÅ SA970 024 344 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BJØRN VIDAR ENGEN100,0 %f. 1971 · Mysen · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Strahltec AS100,0 %916 863 535 · 100 ordinære aksjer
- Strahltec Eiendom AS100,0 %927 300 273 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.