- Org.nr.
- 926 933 795
- Adresse
- Båtstøtangen 2, 3967 Stathelle
- Hovedeier
- Titan-Holding AS, 100 %
- Bransje
- Drift av campingplasser
Driftsresultat−141 121−8,8 % margin
EBITDA−102 577før av- og nedskrivninger
Årsresultat−141 123−8,8 % margin
Egenkapital1 4010,6 % av eiendelene
Strandsletta Båthavn og Camping AS er et aksjeselskap innen drift av campingplasser, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 933 795
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 05.03.2021
- Registrert
- 13.04.2021
- Adresse
- Båtstøtangen 2, 3967 Stathelle
- Kommune
- Bamble
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Strandsletta Båthavn og Camping AS928 625 567 · BAMBLE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Campingplass og dertil tilgrensede varer og tjenester, utleie av båter og drift av båthavn, og annen virksomhet som står i forbindelse med dette herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 612 348 | 1 645 633 | 1 553 986 | 1 588 061 | - |
| Annen driftsinntekt | 364 | 35 | 35 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 612 711 | 1 645 668 | 1 554 021 | 1 588 061 | 0 |
| Varekostnad | 201 393 | 59 522 | 91 583 | 110 900 | - |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 612 | 273 029 | - |
| Lønnskostnad | - | 6 744 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 38 544 | 80 389 | 64 066 | 27 915 | - |
| Annen driftskostnad | 1 513 895 | 1 482 281 | 1 322 651 | 780 809 | 1 796 |
| Sum driftskostnader | 1 753 832 | 1 628 936 | 1 478 913 | 1 192 653 | 1 796 |
| Driftsresultat | −141 121 | 16 733 | 75 108 | 395 408 | −1 796 |
| Annen finansinntekt | - | 175 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 175 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 191 | 58 | - |
| Annen finanskostnad | 2 | 178 | 2 105 | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 | 178 | −2 296 | −58 | - |
| Netto finans | −2 | −3 | −2 296 | −58 | 0 |
| Resultat før skatt | −141 123 | 16 730 | 72 813 | 395 350 | −1 796 |
| Skattekostnad | - | 8 183 | 16 482 | 84 306 | - |
| Årsresultat | −141 123 | 8 547 | 56 331 | 311 044 | −1 796 |
| Avgitt konsernbidrag | - | 78 000 | 0 | 173 256 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | −69 453 | - | - | - |
| Udekket tap | −18 254 | - | 0 | 1 796 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 56 331 | 135 991 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 56 331 | 311 043 | - |
| Maskiner og anlegg | 154 174 | 97 718 | 383 339 | 442 085 | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | - | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 25 080 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 154 174 | 97 718 | 408 419 | 442 085 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | 0 | 0 | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 41 990 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 0 | 0 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Andre fordringer | 41 990 | 41 990 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 41 990 | 41 990 | 41 990 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 196 165 | 139 708 | 450 409 | 442 085 | 0 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | 20 458 | 23 032 | 15 579 | 2 760 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 0 | 18 969 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum fordringer | 29 546 | 27 700 | 15 579 | 21 729 | - |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | - | - | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 853 | 30 668 | 2 655 | 34 069 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 853 | 30 668 | 2 655 | 34 069 | - |
| Sum omløpsmidler | 34 399 | 58 367 | 18 234 | 55 798 | 29 995 |
| Sum eiendeler | 230 563 | 198 076 | 468 643 | 497 883 | 29 995 |
| Utvikling | - | - | 0 | 0 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | - | - | 0 | 0 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −10 345 | −10 345 | −10 345 | −10 345 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 19 655 | 19 655 | 19 655 | 19 655 | 19 655 |
| Fond | - | - | 0 | 0 | - |
| Annen egenkapital | - | 122 869 | 192 322 | 135 991 | - |
| Udekket tap | 18 254 | - | 0 | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −18 254 | 122 869 | 192 322 | 135 991 | −1 796 |
| Sum egenkapital | 1 401 | 142 524 | 211 977 | 155 646 | 17 859 |
| Utsatt skatt | - | - | 18 326 | 14 539 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 18 326 | 14 539 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 0 | 39 236 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 39 236 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 18 326 | 53 775 | 0 |
| Leverandørgjeld | 12 766 | 14 080 | 792 | 9 819 | - |
| Betalbar skatt | - | 4 509 | 12 695 | 20 900 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 10 396 | 10 083 | 7 039 | 3 006 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 206 000 | 15 000 | 217 813 | 233 316 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 11 880 | 0 | 21 420 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 229 162 | 55 551 | 238 340 | 288 461 | 12 136 |
| Sum gjeld | 229 162 | 55 551 | 256 666 | 342 236 | 12 136 |
| Sum egenkapital og gjeld | 230 563 | 198 076 | 468 643 | 497 883 | - |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | 0 | 0 | - |
| Overkurs | - | - | 0 | 0 | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | - | - | 0 | 0 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,15▼ | 1,32 | 0,08 | 0,19 | 2,47 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 163,57▲ | 0,99 | 1,21 | 2,20 | 0,68 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −54,9 %▼ | 4,5 % | 15,5 % | 149,8 % | −6,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −8,8 %▼ | 1,0 % | 4,8 % | 24,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −8,8 %▼ | 0,5 % | 3,6 % | 19,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,6 %▼ | 50,3 % | 45,2 % | 31,3 % | 59,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Strandsletta Båthavn og Camping AS−8,8 %
1,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
Strandsletta Båthavn og Camping AS−8,8 % 1,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
FIRST CAMP NORGE AS−8,4 % 62,8 mill.62 ansatte 2025
Topcamp AS11,8 % 151,3 mill.118 ansatte 2025
TUIL AS16,6 % 49,0 mill.68 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Wiggo Myrland | 1970 |
| Styrets leder | Wiggo Myrland | 1970 |
| Regnskapsfører | AASTAD REGNSKAP996 256 634 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Titan-Holding AS100,0 %Stathelle · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Titan-Holding AS
- TITAN EIENDOMSFORVALTNING AS100,0 %
- TITAN EIENDOM AS100,0 %
- Strandsletta Båthavn og Camping AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.