- Org.nr.
- 921 723 377
- Adresse
- Under Signalen 41, 1680 Skjærhalden
STRI MEDIA AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 723 377
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 29.10.2018
- Registrert
- 14.11.2018
- Adresse
- Under Signalen 41, 1680 Skjærhalden
- Postadresse
- St.Croix gate 12A
- Kommune
- Hvaler
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- STRI MEDIA AS921 841 523 · HVALER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon og distribusjon av media, film, scenekunst og musikk. Selskapet kan videre stå for kjøp, salg og utleie av varer og tjenester tilknyttet kunstnerisk og kulturell virksomhet, dette inkluderer foredragsvirksomhet og handel om rettigheter. Deltakelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 38 300 | 9 831 | - | - | 365 530 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 55 000 |
| Sum driftsinntekter | 38 300 | 9 831 | 77 255 | 88 072 | 420 530 |
| Lønnskostnad | - | - | −29 744 | 105 620 | 298 861 |
| Annen driftskostnad | 19 773 | 35 604 | 54 846 | 44 085 | 122 392 |
| Sum driftskostnader | 19 773 | 35 604 | 25 103 | 149 705 | 421 253 |
| Driftsresultat | 18 527 | −25 773 | 52 152 | −61 633 | −723 |
| Resultat før skatt | - | - | 52 152 | −61 684 | −723 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −723 |
| Annen renteinntekt | 12 805 | 1 616 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 12 805 | 1 616 | - | 9 | - |
| Annen rentekostnad | 6 155 | 8 041 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 6 703 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 12 858 | 8 041 | - | 60 | - |
| Netto finans | −53 | −6 425 | 0 | −51 | - |
| Resultat før skattekostnad | 18 474 | −32 198 | - | - | - |
| Årsresultat | 18 474 | −32 198 | 52 152 | −61 684 | −723 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 18 474 | −32 198 | - | - | −723 |
| Totalresultat | 18 474 | −32 198 | - | - | −723 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | −723 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −723 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 10 000 | 20 000 | - | - | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 110 586 | 51 616 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 53 836 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 174 422 | 71 616 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 174 422 | 71 616 | 10 000 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 2 000 | 2 000 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 564 | 1 941 | - | - | 1 056 |
| Sum fordringer | 6 564 | 3 941 | - | - | 1 056 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 31 719 | 62 518 | - | - | 112 684 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 31 719 | 62 518 | - | - | 112 684 |
| Sum omløpsmidler | 38 283 | 66 459 | 77 482 | 53 450 | 113 740 |
| Sum eiendeler | 212 705 | 138 076 | 87 482 | 53 450 | 113 740 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Overkurs | 6 000 | 6 000 | - | - | 6 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 |
| Udekket tap | - | 5 965 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 12 509 | - | - | - | 35 764 |
| Sum opptjent egenkapital | 12 509 | −5 965 | 26 232 | −25 920 | 35 764 |
| Sum egenkapital | 48 509 | 30 035 | 62 232 | 10 080 | 71 764 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 753 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 11 262 |
| Annen kortsiktig gjeld | 164 196 | 108 041 | - | - | 29 961 |
| Sum kortsiktig gjeld | 164 196 | - | 25 250 | 43 370 | 41 976 |
| Sum gjeld | 164 196 | 108 041 | 25 250 | 43 370 | 41 976 |
| Sum egenkapital og gjeld | 212 705 | - | - | - | 113 740 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,23▼ | 0,62 | 3,07 | 1,23 | 2,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,38▼ | 3,65 | 0,41 | 4,30 | 0,58 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,8 %▲ | −21,3 % | 74,0 % | −73,7 % | −0,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 48,4 %▲ | −262,2 % | 67,5 % | −70,0 % | −0,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 48,2 %▲ | −327,5 % | 67,5 % | −70,0 % | −0,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 22,8 %▲ | 21,5 % | 71,1 % | 18,9 % | 63,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Thomas Oscar Ibsen-Børnick Stene-Johansen | 1997 |
| Styrets leder | Thomas Oscar Ibsen-Børnick Stene-Johansen | 1997 |
| Regnskapsfører | SOLHØI REVISJON AS952 011 677 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- THOMAS OSCAR IBSEN-BØRNICK STENE-JOHANSEN100,0 %f. 1997 · Oslo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RØVER AS33,3 %933 570 711 · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.