- Org.nr.
- 940 599 466
- Adresse
- Møllegata 56, 4008 Stavanger
Driftsresultat6 777 02887,4 % margin
Årsresultat6 345 22181,8 % margin
Egenkapital2 708 11877,3 % av eiendelene
Studio 56 AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 1986.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 940 599 466
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 03.03.1986
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Møllegata 56, 4008 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerProduksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Stavanger (169)
- Aksjekapital
- 950 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Studio 56 AS982 634 563 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie, kjøp og salg av fast eiendom, samt kunstnerisk virksomhet og hva hermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Aarstad Eiendom AS19.02.1995 til 15.03.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 7 756 550 | 668 505 | 747 737 | 963 294 | - |
| Sum driftsinntekter | 7 756 550 | 668 505 | 747 737 | 963 294 | 804 507 |
| Varekostnad | 0 | 13 403 | 38 125 | 12 626 | 6 200 |
| Lønnskostnad | - | - | −4 353 | 557 570 | - |
| Lønnskostnad Il, | 168 216 | 46 001 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 16 090 | 2 590 | 2 590 | 2 590 | 2 590 |
| Annen driftskostnad | 795 216 | 420 618 | 2 214 224 | 505 303 | 1 163 506 |
| Sum driftskostnader | 979 522 | 482 612 | 2 250 586 | 1 078 089 | 1 541 514 |
| Driftsresultat | 6 777 028 | 185 893 | −1 502 849 | −114 794 | −737 007 |
| Annen renteinntekt | 4 358 | - | 810 | - | - |
| Sum finansinntekter | 4 358 | 0 | 810 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 291 263 | 440 603 | 595 623 | 566 741 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 3 008 | 6 239 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | 7 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 291 263 | 440 610 | 598 631 | 572 980 | 383 019 |
| Netto finans | −286 905 | −440 610 | −597 821 | −572 980 | −383 019 |
| Resultat før skatt | 6 490 123 | −254 717 | −2 100 670 | −687 774 | −1 120 026 |
| Skattekostnad | 144 902 | 0 | 0 | 0 | 367 026 |
| Årsresultat | 6 345 221 | −254 717 | −2 100 670 | −687 774 | −1 487 052 |
| Ordinært utbytte | 400 000 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | 4 187 103 | −254 717 | −2 100 670 | −687 774 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −2 100 670 | −687 774 | - |
| Annen egenkapital | 1 758 118 | 0 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 726 919 | 1 465 269 | 1 465 269 | 9 165 269 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 268 803 | 14 893 | 17 483 | 20 073 | - |
| Sum varige driftsmidler | 995 722 | 1 480 162 | 1 482 752 | 9 185 342 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 100 000 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 100 000 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 095 722 | 1 480 162 | 1 482 752 | 9 185 342 | 9 187 932 |
| Andre kortsiktige fordringer | 400 000 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 400 000 | 0 | 0 | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 006 451 | 35 646 | 122 449 | 26 287 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 006 451 | 35 646 | 122 449 | 26 287 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 406 451 | 35 646 | 122 449 | 26 287 | 56 607 |
| Sum eiendeler | 3 502 173 | 1 515 808 | 1 605 201 | 9 211 629 | 9 244 539 |
| Aksjekapital | 950 000 | 950 000 | 950 000 | 950 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 950 000 | 950 000 | 950 000 | 950 000 | 950 000 |
| Annen egenkapital | 1 758 118 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | 4 187 103 | 3 932 386 | 1 831 716 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 758 118 | - | −3 932 386 | - | −1 143 942 |
| Sum egenkapital | 2 708 118 | −3 237 103 | −2 982 386 | −881 716 | −193 942 |
| Utsatt skatt | 144 902 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 144 902 | 0 | 0 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 4 337 289 | 4 337 282 | 9 578 749 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 4 337 289 | 4 337 282 | 9 578 749 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 4 337 282 | 9 578 749 | 9 000 000 |
| Leverandørgjeld | 28 063 | 99 391 | 32 002 | 21 624 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 26 552 | −1 996 | 0 | 15 918 | - |
| Utbytte | 400 000 | 0 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 9 380 | 9 380 | 9 380 | 9 380 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 185 157 | 103 376 | 133 489 | 263 790 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 649 153 | - | 250 305 | - | 438 481 |
| Sum gjeld | 794 055 | 4 752 910 | 4 587 587 | 10 093 345 | 9 438 481 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 502 173 | - | 1 605 201 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,71▲ | 0,09 | 0,49 | - | 0,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,29▲ | −1,47 | −1,54 | −11,45 | −48,67 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 270,3 %▲ | 11,9 % | −27,8 % | −1,2 % | −8,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 87,4 %▲ | 27,8 % | −201,0 % | −11,9 % | −91,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 81,8 %▲ | −38,1 % | −280,9 % | −71,4 % | −184,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 77,3 %▲ | −213,6 % | −185,8 % | −9,6 % | −2,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Studio 56 AS87,4 %
7,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
Monster AS−2,6 % 268,3 mill.87 ansatte 2025
MOTION BLUR FILMS 4 AS−0,0 % 267,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
STRIX TELEVISJON AS4,7 % 232,2 mill.187 ansatte 2025
Studio 56 AS87,4 % 7,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sindre Eide Aarstad | 1974 |
| Revisor | CAPAX AS992 121 777 | - |
| Regnskapsfører | ROTT REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS984 313 667 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SINDRE EIDE AARSTAD90,0 %f. 1974 · Stavanger · 450 B-aksjer
- SINDRE EIDE AARSTAD10,0 %f. 1974 · Stavanger · 50 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.