- Org.nr.
- 983 252 869
- Telefon
- 91629730
Driftsresultat807 9785,7 % margin
EBITDA2 560 988før av- og nedskrivninger
Årsresultat487 1053,4 % margin
Egenkapital5 711 77545,7 % av eiendelene
Suldal Renovasjon AS er et aksjeselskap innen innsamling av ikke-farlig avfall, stiftet 2001.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- Suldal Renovasjon AS974 207 559 · SULDAL8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Renovasjon, transport, maskinarbeid og å ta del i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 13 615 417 | 11 585 299 | 11 375 670 | 10 071 469 | 11 492 745 |
| Annen driftsinntekt | 592 000 | 355 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 14 207 417 | 11 940 299 | 11 375 670 | 10 071 469 | 11 492 745 |
| Varekostnad | 2 814 945 | 2 065 716 | 2 272 192 | 1 678 494 | 1 575 439 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 4 811 717 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 1 254 000 |
| Lønnskostnad | 5 225 317 | 4 330 412 | 4 471 441 | 4 369 659 | - |
| Avskrivning av driftsmidler | 1 753 010 | - | 1 405 100 | 1 285 528 | - |
| Annen driftskostnad | 3 606 167 | 2 957 937 | 3 112 220 | 2 844 588 | 3 048 688 |
| Sum driftskostnader | 13 399 439 | 11 072 454 | 11 260 953 | 10 178 270 | 10 689 844 |
| Driftsresultat | 807 978 | 867 845 | 114 717 | −106 801 | 802 901 |
| Annen renteinntekt | 14 533 | 18 370 | 15 907 | 7 854 | 2 956 |
| Sum finansinntekter | 14 533 | 18 370 | 15 907 | 7 854 | 2 956 |
| Annen rentekostnad | 197 454 | 193 699 | 76 661 | 61 718 | 85 908 |
| Sum finanskostnader | 197 454 | 193 699 | 76 661 | 61 718 | 85 908 |
| Netto finans | −182 921 | −175 329 | −60 754 | −53 864 | −82 952 |
| Resultat før skatt | - | - | 53 963 | −160 665 | 719 950 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 158 389 |
| Resultat før skattekostnad | 625 057 | 692 516 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 137 952 | 152 176 | 11 553 | −35 143 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 42 410 | −125 522 | 561 561 |
| Årsresultat | 487 105 | 540 340 | 42 410 | −125 522 | 561 561 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 561 561 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 487 105 | 540 340 | 42 410 | −125 522 | - |
| Totalresultat | 487 105 | 540 340 | 42 410 | −125 522 | - |
| Overført til annen egenkapital | 487 105 | 540 340 | 42 410 | −125 522 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 487 105 | 540 340 | 42 410 | −125 522 | 561 561 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 478 900 | 1 577 900 | 1 677 900 | 1 776 900 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a utstyr | 8 018 500 | 6 047 500 | 6 207 670 | 3 762 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 9 497 400 | 7 625 400 | 7 885 570 | 5 538 900 | 6 499 500 |
| Sum anleggsmidler | 9 497 400 | 7 625 400 | 7 885 570 | 5 538 900 | 6 499 500 |
| Kundefordringer | 2 029 536 | 1 902 032 | 1 925 935 | 1 923 506 | 2 565 989 |
| Andre kortsiktige fordringer | 51 588 | - | - | 307 031 | - |
| Sum fordringer | 2 081 124 | 1 902 032 | 1 925 935 | 2 230 538 | 2 565 989 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 2 234 389 |
| Bankinnskudd | 907 835 | 934 629 | 1 162 933 | 1 593 062 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 907 835 | 934 629 | 1 162 933 | 1 593 062 | 2 234 389 |
| Sum omløpsmidler | 2 988 959 | 2 836 660 | 3 088 868 | 3 823 599 | 4 800 378 |
| Sum eiendeler | 12 486 359 | 10 462 060 | 10 974 437 | 9 362 499 | 11 299 878 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 1 615 700 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 4 883 800 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | −40 000 | −40 000 | - | - | - |
| Overkurs | 2 105 | - | 2 105 | - | 2 105 |
| Sum innskutt egenkapital | 62 105 | 62 105 | 102 105 | 102 105 | 102 105 |
| Annen egenkapital | 5 649 670 | 5 162 565 | 6 082 225 | 6 039 815 | 6 165 338 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 649 670 | 5 162 565 | 6 082 225 | 6 039 815 | 6 165 338 |
| Sum egenkapital | 5 711 775 | 5 224 670 | 6 184 330 | 6 141 920 | 6 267 443 |
| Utsatt skatt | 324 266 | 186 314 | 130 727 | 119 174 | 192 082 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 324 266 | 186 314 | 130 727 | 119 174 | 192 082 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 764 357 | 2 288 006 | 2 722 157 | 1 111 278 | 1 490 559 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 001 980 | 1 223 094 | 204 000 | 204 000 | 204 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 766 337 | 3 511 100 | 2 926 157 | 1 315 278 | 1 694 559 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 090 603 | 3 697 414 | 3 056 884 | 1 434 452 | 1 886 641 |
| Leverandørgjeld | 674 344 | 505 796 | 739 712 | 514 247 | 1 210 678 |
| Betalbar skatt | - | 96 589 | - | 37 765 | 172 249 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 724 758 |
| Skyldig offentlige avgifter | 456 133 | 479 569 | 363 070 | 558 148 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 553 504 | 458 022 | 630 441 | 675 967 | 1 038 109 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 683 981 | 1 539 977 | 1 733 223 | 1 786 127 | 3 145 794 |
| Sum gjeld | 6 774 584 | 5 237 390 | 4 790 107 | 3 220 579 | 5 032 435 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 486 359 | 10 462 060 | 10 974 437 | 9 362 499 | 11 299 878 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,77▼ | 1,84 | 1,78 | 2,14 | 1,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,19▲ | 1,00 | 0,77 | 0,52 | 0,80 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,2 %▼ | 8,3 % | 1,3 % | −1,0 % | 7,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,7 %▼ | 7,3 % | 1,0 % | −1,1 % | 7,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,4 %▼ | 4,5 % | 0,4 % | −1,2 % | 4,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 45,7 %▼ | 49,9 % | 56,4 % | 65,6 % | 55,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 775 927
- Resultat per ansatt, kroner
- 100 997
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Suldal Renovasjon AS5,7 %
14,2 mill. 8 ansatte 2025
0 %51015
RAGN SELLS AS1,2 % 2 365,1 mill.453 ansatte 2025
Suldal Renovasjon AS5,7 % 14,2 mill.8 ansatte 2025
BIR AS10,9 % 896,8 mill.54 ansatte 2025
Nordren AS12,9 % 640,9 mill.486 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 38.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bengt Erfjord | 1967 |
| Styrets leder | Bengt Erfjord | 1967 |
| Styremedlem | Rigmor Erfjord | 1969 |
| Revisor | REVISJON RYFYLKE AS983 549 896 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Suldal Renovasjon AS40,0 %Erfjord · 40 ordinære aksjer
- BENGT ERFJORD40,0 %f. 1967 · Erfjord · 40 ordinære aksjer
- Rigmor Erfjord20,0 %f. 1969 · Erfjord · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Suldal Renovasjon AS40,0 %983 252 869 · 40 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.