- Org.nr.
- 912 803 074
- Telefon
- 915 70 063
- Adresse
- Leirvollen 21A, 3736 Skien
Driftsresultat−32 923ikke oppgitt
Årsresultat−32 923ikke oppgitt
Egenkapital29 148 128100,0 % av eiendelene
SVENDSEN EKSOS HOLDING AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 803 074
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 06.11.2013
- Registrert
- 26.11.2013
- Adresse
- Leirvollen 21A, 3736 Skien
- Telefon
- 915 70 063
- Postadresse
- c/o Atenti AS, Leirvollen 21A
- Kommune
- Skien
- Næring
- 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvognerReparasjon og vedlikehold av motorvogner i Skien (110)
- Aksjekapital
- 247 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Drive med investering og forvaltning av selskapets kapital, herunder deltakelse i andre selskaper, erverv av aksjeandeler og andre selskapsandeler samt andre aktiva, og hermed alt som står i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 32 923 | - | - | 35 582 | 20 139 |
| Sum driftskostnader | 32 923 | 25 654 | 50 215 | 35 582 | 20 139 |
| Driftsresultat | −32 923 | −25 654 | −50 215 | −35 582 | −20 139 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | - | 1 181 000 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 38 | 0 | 1 181 000 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 0 | 0 | 38 | 0 | 1 181 000 |
| Resultat før skatt | - | −25 654 | −50 177 | - | 1 160 861 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 3 411 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 157 450 |
| Resultat før skattekostnad | −32 923 | - | - | −35 582 | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 7 | - |
| Årsresultat | −32 923 | −25 654 | −50 177 | −35 589 | 1 157 450 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 1 600 000 |
| Annen egenkapital | −32 923 | - | - | −35 589 | −442 550 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −35 589 | 1 157 450 |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 23 300 000 | - | - | 23 300 000 | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 0 | - | - | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 5 820 000 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | - | - | 0 | 23 300 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 29 120 000 | - | - | 23 300 000 | 23 300 000 |
| Sum anleggsmidler | 29 120 000 | 23 300 000 | 23 300 000 | 23 300 000 | 23 300 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Konsernfordringer | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 28 994 | - | - | 16 861 | 5 861 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 28 994 | - | - | 16 861 | 5 861 |
| Sum omløpsmidler | 28 994 | 5 881 051 | 5 913 186 | 16 861 | 5 861 |
| Sum eiendeler | 29 148 994 | 29 181 051 | 29 213 186 | 23 316 861 | 23 305 861 |
| Aksjekapital | 247 000 | - | - | 200 000 | 200 000 |
| Beholdning av egne aksjer | 0 | - | - | 0 | - |
| Overkurs | 20 747 354 | - | - | 14 794 334 | 14 794 334 |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 20 994 354 | 20 994 354 | 20 994 354 | 14 994 334 | 14 994 334 |
| Fond | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen egenkapital | 8 153 774 | - | - | 8 262 527 | 8 298 116 |
| Udekket tap | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 8 153 774 | 8 186 697 | 8 212 350 | 8 262 527 | 8 298 116 |
| Sum egenkapital | 29 148 128 | 29 181 051 | 29 206 704 | 23 256 861 | 23 292 450 |
| Utsatt skatt | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 866 | - | - | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 0 | 3 411 |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - | - | 60 000 | 10 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 866 | 0 | 6 482 | 60 000 | 13 411 |
| Sum gjeld | 866 | 0 | 6 482 | 60 000 | 13 411 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 148 994 | - | - | 23 316 861 | 23 305 861 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 33,48 | - | 912,25 | 0,28 | 0,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,1 % | −0,1 % | −0,2 % | −0,2 % | 5,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 99,7 % | 99,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Johnny Svendsen | 1959 |
| Styremedlem | Erik Torp Johannessen | 1979 |
| Styremedlem | Martin Bjørklund | 1982 |
| Styremedlem | Svend Arild Bøe | 1958 |
| Varamedlem | Paul Erik Johannessen | 1956 |
| Varamedlem | Runar Bjørklund | 1956 |
| Varamedlem | Ian Timothy Wood | 1961 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ipahla Invest AS40,5 %Skien · 500 ordinære aksjer
- Klosterfoss AS20,2 %Skien · 250 ordinære aksjer
- RBJ Holding AS20,2 %Oslo · 250 ordinære aksjer
- VENG EIENDOM AS19,0 %Halden · 235 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- NORSK KJEDEDRIFT AS100,0 %980 360 857 · 8 750 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.