- Org.nr.
- 925 183 288
- Adresse
- Hølondvegen 3460, 7213 Gåsbakken
- Hovedeier
- Svorksjøen Badeplass og Fritidsområde Forening, 100 %
- Bransje
- Drift av campingplasser
Driftsresultat−94 919−6,4 % margin
EBITDA−61 234før av- og nedskrivninger
Årsresultat−65 695−4,4 % margin
Egenkapital302 49235,3 % av eiendelene
SVORKSJØEN CAMPING DRIFT AS er et aksjeselskap innen drift av campingplasser, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 183 288
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 09.03.2020
- Registrert
- 22.06.2020
- Adresse
- Hølondvegen 3460, 7213 Gåsbakken
- Kommune
- Melhus
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SVORKSJØEN CAMPING DRIFT AS978 654 487 · MELHUS8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av campingplass på 167 bnr. 15 og gnr 167 bnr. 16 i Melhus kommune, samt alt som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 530 793 | 1 462 855 | 1 424 009 | 1 150 409 | 1 401 460 |
| Annen driftsinntekt | −49 272 | 36 918 | 99 508 | 25 000 | 193 490 |
| Sum driftsinntekter | 1 481 521 | 1 499 773 | 1 523 517 | 1 175 409 | 1 594 950 |
| Varekostnad | 249 502 | 232 231 | 78 776 | 122 572 | 233 467 |
| Lønnskostnad | - | 323 756 | 214 592 | 349 722 | 311 406 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 35 210 | - | - | 33 600 |
| Lønnskostnad Il, | 204 147 | - | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 33 685 | - | 33 537 | 33 524 | - |
| Annen driftskostnad | 1 089 105 | 911 872 | 876 600 | 394 939 | 1 170 501 |
| Sum driftskostnader | 1 576 440 | 1 503 068 | 1 203 505 | 900 756 | 1 748 974 |
| Driftsresultat | −94 919 | −3 295 | 320 011 | 274 653 | −154 023 |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 1 580 | - |
| Annen renteinntekt | 19 986 | - | - | - | 2 |
| Annen finansinntekt | 3 920 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 23 906 | - | 0 | 1 580 | 2 |
| Annen rentekostnad | 869 | −11 272 | 14 160 | 0 | 362 |
| Sum finanskostnader | 869 | −11 272 | 14 160 | 0 | 362 |
| Netto finans | 23 037 | 11 272 | −14 160 | 1 580 | −360 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −154 384 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −31 738 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −122 646 |
| Resultat før skattekostnad | −71 882 | 7 977 | 305 851 | 276 232 | - |
| Skattekostnad på resultat | - | 2 140 | - | - | - |
| Skattekostnad | −6 187 | - | 67 288 | 60 990 | - |
| Årsresultat | −65 695 | 5 837 | 238 563 | 215 242 | −122 646 |
| Udekket tap | - | - | 0 | 112 526 | −112 526 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −10 119 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | 5 837 | - | - | −122 646 |
| Totalresultat | - | 5 837 | - | - | −122 646 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 5 837 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | 5 837 | 238 563 | 215 242 | −122 646 |
| Annen egenkapital | −65 695 | - | 238 563 | 102 716 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | 0 | 0 | 31 738 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 148 303 | - | 196 549 | 218 674 | - |
| Maskiner og anlegg | 26 752 | 2 613 | 8 693 | 14 773 | 20 853 |
| Skip og flytende installasjoner | - | - | - | - | 33 667 |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | - | 25 667 | 29 667 | - |
| Sum varige driftsmidler | 175 055 | 258 820 | 230 908 | 263 114 | 296 637 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 175 055 | 258 820 | 230 908 | 263 114 | 328 375 |
| Kundefordringer | 123 163 | 124 305 | 61 164 | 54 828 | 97 668 |
| Andre kortsiktige fordringer | 77 791 | 1 451 | 153 611 | - | 96 713 |
| Sum fordringer | 200 954 | 125 756 | 214 775 | 54 828 | 194 381 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 252 116 | - | - | 100 343 |
| Sum investeringer | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 481 713 | - | 253 752 | 170 659 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 481 713 | 252 116 | 253 752 | 170 659 | 100 343 |
| Sum omløpsmidler | 682 667 | 377 872 | 468 527 | 225 487 | 294 724 |
| Sum eiendeler | 857 722 | 636 692 | 699 435 | 488 601 | 623 099 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | 256 207 | - | - | 242 118 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 31 738 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −8 929 | −6 320 | −6 320 | −6 320 | −6 320 |
| Sum innskutt egenkapital | 21 071 | 23 680 | 23 680 | 23 680 | 23 680 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 112 526 |
| Annen egenkapital | 281 421 | 347 116 | 341 279 | 102 716 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 281 421 | 347 116 | 341 279 | - | −112 526 |
| Sum egenkapital | 302 492 | 370 796 | 364 959 | 126 396 | −88 846 |
| Utsatt skatt | 0 | 6 187 | 4 881 | 8 972 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 6 187 | 4 881 | 8 972 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 6 187 | 4 881 | - | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 339 598 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 339 598 | - | 0 | 0 | - |
| Leverandørgjeld | 52 324 | 16 025 | 21 688 | 151 197 | 460 506 |
| Betalbar skatt | 0 | 834 | 71 379 | 20 280 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 31 586 | - | - | 519 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 348 324 | 139 824 | 35 824 | 18 338 |
| Skyldige offentlige avgifter | 14 291 | - | 29 314 | 45 129 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 149 017 | −137 059 | 67 391 | 100 802 | 232 583 |
| Sum kortsiktig gjeld | 215 632 | 259 710 | 329 596 | 353 233 | 711 945 |
| Sum gjeld | 555 230 | 265 897 | 334 477 | 362 205 | 711 945 |
| Sum egenkapital og gjeld | 857 723 | 636 693 | 699 436 | 488 601 | 623 099 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,17▲ | 1,45 | 1,42 | 0,64 | 0,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,84▲ | 0,72 | 0,92 | 2,87 | −8,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −9,5 %▼ | −0,5 % | 53,9 % | 49,7 % | −24,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −6,4 %▼ | −0,2 % | 21,0 % | 23,4 % | −9,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −4,4 %▼ | 0,4 % | 15,7 % | 18,3 % | −7,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 35,3 %▼ | 58,2 % | 52,2 % | 25,9 % | −14,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SVORKSJØEN CAMPING DRIFT AS−6,4 %
1,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
FIRST CAMP NORGE AS−8,4 % 62,8 mill.82 ansatte 2025
SVORKSJØEN CAMPING DRIFT AS−6,4 % 1,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Topcamp AS11,8 % 151,3 mill.197 ansatte 2025
TUIL AS16,6 % 49,0 mill.67 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Marit Cathrine Sunnset | 1986 |
| Styremedlem | Veronica Rae-Svendsen | 1980 |
| Styremedlem | Monica Iren Petersen | 1973 |
| Styremedlem | Tommy Strandheim | 1978 |
| Styremedlem | Edvin Vanvik | 1962 |
| Styremedlem | Rezi Marie Sandvik | 1988 |
| Varamedlem | Fred Erik Myhre | 1969 |
| Varamedlem | Vårin Lillian Sørmeland | 1963 |
| Regnskapsfører | MELHUS REGNSKAP AS981 124 715 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gåsbakken · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Svorksjøen Badeplass og Fritidsområde Forening
- SVORKSJØEN CAMPING DRIFT AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.