- Org.nr.
- 999 642 667
- Adresse
- Rælingsveien 21, 2010 Strømmen
Driftsresultat94 8727,9 % margin
Årsresultat80 9286,8 % margin
Egenkapital20 0249,2 % av eiendelene
Syakademiet AS er et aksjeselskap innen produksjon av tekstiler ikke nevnt annet sted, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 642 667
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.09.2026
- Stiftet
- 02.01.2013
- Registrert
- 05.02.2013
- Adresse
- Rælingsveien 21, 2010 Strømmen
- Kommune
- Lillestrøm
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Syakademiet AS999 669 492 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Sy-, søm-, og symaskin-relaterte kurs på nett og i lokaler. Reparasjon og salg av symaskiner. Salg av kursmateriell og sytilbehør.
Tidligere navn
- Hobbyakademiet AS05.02.2013 til 16.04.2015
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 119 769 | 976 348 | 867 693 | 923 209 | 809 775 |
| Annen driftsinntekt | 77 131 | - | 265 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 196 900 | 976 348 | 867 958 | 923 209 | 809 775 |
| Varekostnad | 154 478 | 117 608 | 121 981 | 154 305 | 160 743 |
| Lønnskostnad | 453 891 | 361 198 | 328 954 | 334 339 | 292 000 |
| Annen driftskostnad | 493 658 | 471 134 | 435 760 | 481 471 | 338 343 |
| Sum driftskostnader | 1 102 028 | 949 940 | 886 695 | 970 115 | 791 086 |
| Driftsresultat | 94 872 | 26 408 | −18 736 | −46 907 | 18 689 |
| Annen renteinntekt | 18 | 83 | 15 | 2 | 81 |
| Annen finansinntekt | 516 | 339 | 83 | 67 | - |
| Sum finansinntekter | 534 | 422 | 98 | 69 | 81 |
| Annen rentekostnad | - | 51 | - | 9 | 735 |
| Annen finanskostnad | 2 487 | 707 | 2 464 | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 487 | 758 | 2 464 | 9 | 735 |
| Netto finans | −1 953 | −336 | −2 366 | 60 | −654 |
| Resultat før skatt | - | - | −21 102 | −46 847 | 18 035 |
| Resultat før skattekostnad | 92 920 | 26 072 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 11 992 | - | 2 | −66 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −21 102 | −46 781 | 18 035 |
| Årsresultat | 80 928 | 26 072 | −21 102 | −46 781 | 18 035 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 80 928 | 26 072 | −21 102 | −46 781 | - |
| Totalresultat | 80 928 | 26 072 | −21 102 | −46 781 | - |
| Udekket tap | 80 928 | 26 072 | −21 102 | −46 781 | 18 035 |
| Sum overføringer og disponeringer | 80 928 | 26 072 | −21 102 | −46 781 | 18 035 |
| Andre langsiktige fordringer | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 |
| Sum anleggsmidler | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 |
| Kundefordringer | 5 489 | - | 2 719 | 2 425 | 7 240 |
| Andre kortsiktige fordringer | 18 131 | 14 237 | 14 768 | 10 324 | - |
| Sum fordringer | 23 620 | 14 237 | 17 487 | 12 749 | 13 234 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 58 409 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 177 593 | 65 521 | 39 980 | 17 679 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 177 593 | 65 521 | 39 980 | 17 679 | 58 409 |
| Sum omløpsmidler | 201 213 | 79 758 | 57 466 | 30 428 | 71 643 |
| Sum eiendeler | 218 213 | 96 758 | 74 466 | 47 428 | 88 643 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 17 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 9 976 | 90 903 | 116 975 | 95 873 | 45 125 |
| Sum opptjent egenkapital | −9 976 | −90 903 | −116 975 | −95 873 | −45 125 |
| Sum egenkapital | 20 024 | −60 903 | −86 975 | −65 873 | −15 125 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 30 000 | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 24 985 | 19 148 | 29 697 | 20 220 | 22 701 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 51 963 |
| Betalbar skatt | 11 992 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 49 216 | 36 554 | 36 995 | 41 915 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 81 996 | 101 960 | 94 751 | 51 167 | 29 103 |
| Sum kortsiktig gjeld | 168 189 | 157 662 | 161 442 | 113 302 | 103 767 |
| Sum gjeld | 198 189 | 157 662 | 161 442 | 113 302 | 103 767 |
| Sum egenkapital og gjeld | 218 213 | 96 758 | 74 466 | 47 428 | 88 643 |
| kr 1 000,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,20▲ | 0,51 | 0,36 | 0,27 | 0,69 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,90▲ | −2,59 | −1,86 | −1,72 | −6,86 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 60,6 %▲ | 31,3 % | −30,6 % | −68,8 % | 21,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,9 %▲ | 2,7 % | −2,2 % | −5,1 % | 2,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,8 %▲ | 2,7 % | −2,4 % | −5,1 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,2 %▲ | −62,9 % | −116,8 % | −138,9 % | −17,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Syakademiet AS7,9 %
1,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
Naukatek AS−54,5 % 4,0 mill.5 ansatte 2025
TOMRA KONFEKSJON AS3,0 % 4,5 mill.6 ansatte 2025
GSI GAUSDAL SEWING INDUSTRY AS5,2 % 9,7 mill.6 ansatte 2025
Syakademiet AS7,9 % 1,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 13.990.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gjertrud Hannasvik | 1968 |
| Styrets leder | Gjertrud Hannasvik | 1968 |
| Styremedlem | Nils Theodor Bastberget | 1971 |
| Varamedlem | Eva Lundby Kristiansen | 1955 |
| Regnskapsfører | AS SOLREGN956 623 103 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NILS THEODOR BASTBERGET50,0 %f. 1971 · Strømmen · 15 ordinære aksjer
- Gjertrud Hannasvik50,0 %f. 1968 · Strømmen · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.