- Org.nr.
- 996 169 340
- Telefon
- 61 29 30 00
- Adresse
- Trelastvegen 18, 6652 Surnadal
- Hovedeier
- TALGØ INVEST AS, 100 %
- Bransje
- Lagring
Driftsresultat161 5787,1 % margin
Årsresultat140 0706,1 % margin
Egenkapital535 19357,4 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
TALGØ LOGISTIKK AS er et aksjeselskap innen lagring, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 169 340
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 28.10.2010
- Registrert
- 15.11.2010
- Adresse
- Trelastvegen 18, 6652 Surnadal
- Telefon
- 61 29 30 00
- Postadresse
- Todalsvegen 1357
- Kommune
- Surnadal
- Næring
- 52.100 Lagring
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- www.talgo.no
Underenheter
1
- TALGØ LOGISTIKK AS996 189 775 · NORD-FRON
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Lagerdrift og distribusjon av varer, lagersalg, samt drive utleie av industribygg og deltagelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 280 000 | 2 210 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 280 000 | 2 210 000 | 1 860 000 | 1 857 145 | 7 000 671 |
| Lønnskostnad | 1 831 358 | 1 783 863 | 1 554 406 | 1 495 863 | 1 775 588 |
| Annen driftskostnad | 287 064 | 400 186 | 354 430 | 335 809 | 5 266 571 |
| Sum driftskostnader | 2 118 422 | 2 184 050 | 1 908 836 | 1 831 672 | 7 042 159 |
| Driftsresultat | 161 578 | 25 950 | −48 836 | 25 473 | −41 488 |
| Annen renteinntekt | 23 478 | 537 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 23 478 | 537 | 203 | 44 | - |
| Annen rentekostnad | 5 453 | 5 825 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 5 453 | 5 825 | 5 074 | 6 596 | 797 |
| Netto finans | 18 025 | −5 288 | −4 871 | −6 552 | −796 |
| Resultat før skatt | 179 603 | 20 663 | −53 707 | 18 920 | −42 284 |
| Skattekostnad på resultat | 39 533 | 4 526 | −11 805 | 4 153 | −9 303 |
| Årsresultat | 140 070 | 16 137 | −41 902 | 14 767 | −32 981 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 140 070 | 16 137 | - | - | - |
| Totalresultat | 140 070 | 16 137 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 140 070 | 16 137 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 140 070 | 16 137 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 931 866 | 802 130 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 931 866 | 802 130 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 931 866 | 802 130 | 678 164 | 658 906 | 793 510 |
| Sum eiendeler | 931 866 | 802 130 | 678 164 | 658 906 | 793 510 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Overkurs | 180 000 | 180 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 32 932 | 32 932 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 312 932 | 312 932 | 312 932 | 312 981 | 312 981 |
| Annen egenkapital | 222 261 | 82 190 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 222 261 | 82 190 | 66 054 | 66 054 | 51 287 |
| Sum egenkapital | 535 193 | 395 123 | 378 986 | 379 035 | 364 268 |
| Leverandørgjeld | 14 428 | 3 420 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 39 533 | 4 526 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 172 763 | 236 591 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 169 949 | 162 470 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 396 673 | 407 008 | 299 178 | 279 871 | 429 242 |
| Sum gjeld | 396 673 | 407 008 | 299 178 | 279 871 | 429 242 |
| Sum egenkapital og gjeld | 931 866 | 802 130 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,35▲ | 1,97 | 2,27 | 2,35 | 1,85 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,74▼ | 1,03 | 0,79 | 0,74 | 1,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 21,3 %▲ | 3,6 % | −7,3 % | 3,5 % | −5,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,1 %▲ | 1,2 % | −2,6 % | 1,4 % | −0,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,1 %▲ | 0,7 % | −2,3 % | 0,8 % | −0,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 57,4 %▲ | 49,3 % | 55,9 % | 57,5 % | 45,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
TALGØ LOGISTIKK AS7,1 %
2,3 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,5
PRIME CARGO AS−1,8 % 268,4 mill.148 ansatte 2025
BRING WAREHOUSING AS0,9 % 546,0 mill.215 ansatte 2025
DSV Contract Logistics AS3,7 % 454,5 mill.149 ansatte 2025
TALGØ LOGISTIKK AS7,1 % 2,3 mill.1 til 4 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,5
De tre andre er de største selskapene i næringskode 52.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sveinung Pedersen | 1972 |
| Styrets leder | Terje Talgø | 1958 |
| Styremedlem | Einar Talgø | 1964 |
| Varamedlem | Elmer Talgø | 1962 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TALGØ INVEST AS100,0 %Todalen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- TALGØ INVEST AS
- TALGØ MØRETRE AS100,0 %
- TALGØ BYGG AS100,0 %
- Byggmarked Surnadal AS100,0 %
- AS Bindalsbygg100,0 %
- BYGGMARKED BYTÅS AS100,0 %
- Tredal Byggmarked AS100,0 %
- Surnadal Hagesenter AS100,0 %
- Sjøsiden Terråk AS100,0 %
- Todalshytta AS97,1 %
- TALGØ TRADBO AS94,3 %
- TALGØ AGROBYGG AS90,9 %
- EINAR MORK SNEKKERVERKSTED AS50,4 %
- MELBY SNEKKERVERKSTED AS50,3 %
- TALGØ LOGISTIKK AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.