- Org.nr.
- 925 625 590
- Adresse
- Todalsvegen 1357, 6645 Todalen
- Hovedeier
- TALGØ INVEST AS, 100 %
Driftsresultat−11 869−6,2 % margin
Årsresultat−225 360
Egenkapital164 2283,4 % av eiendelene
Sjøsiden Terråk AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 625 590
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 03.09.2020
- Registrert
- 14.09.2020
- Adresse
- Todalsvegen 1357, 6645 Todalen
- Kommune
- Surnadal
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Surnadal (28)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sjøsiden Terråk AS925 771 252 · SURNADAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Oppføring av boliger, leiligheter, samt det som naturlig hører til herunder.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 192 000 | 192 000 | 168 000 | 276 000 | 4 988 000 |
| Varekostnad | - | - | - | 65 400 | 4 499 692 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 87 637 | 21 518 |
| Sum driftskostnader | 203 869 | 153 118 | 50 326 | 153 037 | 4 521 210 |
| Driftsresultat | −11 869 | 38 882 | 117 674 | 122 963 | 466 790 |
| Sum finanskostnader | 277 056 | 345 691 | 353 749 | 232 528 | 125 |
| Netto finans | −277 056 | −345 690 | −353 749 | −232 528 | −125 |
| Resultat før skatt | −288 925 | −306 808 | −236 075 | −109 565 | 466 665 |
| Skattekostnad | - | - | - | −24 104 | 102 667 |
| Årsresultat | −225 360 | −239 310 | −184 139 | −85 461 | 363 998 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 4 828 873 | 4 829 974 | 4 775 448 | 4 537 100 | 4 475 288 |
| Sum eiendeler | 4 828 873 | 4 829 974 | 4 775 448 | 4 537 100 | 4 475 288 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 134 228 | 134 228 | 134 228 | 134 228 | 219 689 |
| Sum egenkapital | 164 228 | 164 228 | 164 228 | 164 228 | 249 689 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 656 713 | 4 591 860 | 4 592 926 | 4 322 872 | 71 964 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 932 | 73 886 | 18 293 | 50 000 | 4 153 635 |
| Sum gjeld | 4 664 645 | 4 665 746 | 4 611 219 | 4 372 872 | 4 225 599 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 608,78▲ | 65,37 | 261,05 | 90,74 | 1,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 28,40▼ | 28,41 | 28,08 | 26,63 | 16,92 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,2 %▼ | 0,8 % | 2,5 % | 2,7 % | 10,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −6,2 %▼ | 20,3 % | 70,0 % | 44,6 % | 9,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −117,4 %▲ | −124,6 % | −109,6 % | −31,0 % | 7,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,4 % | 3,4 % | 3,4 % | 3,6 % | 5,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sjøsiden Terråk AS−6,2 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
Sjøsiden Terråk AS−6,2 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Terje Talgø | 1958 |
| Varamedlem | Einar Talgø | 1964 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TALGØ INVEST AS100,0 %Todalen · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- TALGØ INVEST AS
- TALGØ MØRETRE AS100,0 %
- TALGØ BYGG AS100,0 %
- Byggmarked Surnadal AS100,0 %
- AS Bindalsbygg100,0 %
- BYGGMARKED BYTÅS AS100,0 %
- Tredal Byggmarked AS100,0 %
- TALGØ LOGISTIKK AS100,0 %
- Surnadal Hagesenter AS100,0 %
- Todalshytta AS97,1 %
- TALGØ TRADBO AS94,3 %
- TALGØ AGROBYGG AS90,9 %
- EINAR MORK SNEKKERVERKSTED AS50,4 %
- MELBY SNEKKERVERKSTED AS50,3 %
- Sjøsiden Terråk AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.