- Org.nr.
- 927 907 046
- Adresse
- Gneisveien 16, 3221 Sandefjord
- Hovedeier
- Supervisuell AS, 100 %
Driftsresultat45 3921,8 % margin
EBITDA137 794før av- og nedskrivninger
Årsresultat21 9960,9 % margin
Egenkapital−76 753−10,3 % av eiendelene
Tegn.TV AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 907 046
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 20.08.2021
- Registrert
- 08.11.2021
- Adresse
- Gneisveien 16, 3221 Sandefjord
- Kommune
- Sandefjord
- Næring
- 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerProduksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Sandefjord (67)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tegn.TV AS928 118 851 · SANDEFJORD5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Film/medieproduksjon og distribusjon. Tegnspråklig nettkanal.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 530 500 | 1 290 254 | 525 600 | 1 570 000 | - |
| Annen driftsinntekt | 2 043 236 | 1 880 010 | 1 800 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 573 736 | 3 170 264 | 2 325 600 | 1 570 000 | - |
| Varekostnad | 880 | 100 397 | 200 000 | - | - |
| Lønnskostnad | 1 531 110 | 2 158 519 | 1 037 337 | 661 061 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 92 402 | 23 159 | 20 078 | - | - |
| Annen driftskostnad | 903 952 | 889 174 | 1 143 519 | 948 511 | 5 570 |
| Sum driftskostnader | 2 528 344 | 3 171 249 | 2 400 935 | 1 609 572 | 5 570 |
| Driftsresultat | 45 392 | −985 | −75 335 | −39 572 | −5 570 |
| Resultat før skatt | - | - | - | −39 572 | −5 570 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −39 572 | −5 570 |
| Annen renteinntekt (0) | - | 269 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 221 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 221 | 269 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 23 343 | 6 763 | 578 | - | - |
| Annen finanskostnad | 274 | 185 | 30 | - | - |
| Sum finanskostnader | 23 617 | 6 948 | 608 | - | - |
| Netto finans | −23 396 | −6 679 | −608 | - | - |
| Resultat før skattekostnad | 21 996 | −7 664 | −75 943 | - | - |
| Årsresultat | 21 996 | −7 664 | −75 943 | −39 572 | −5 570 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | −39 572 | −5 570 |
| Udekket tap | 21 996 | −7 664 | −121 085 | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 45 142 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 21 996 | −7 664 | −75 943 | −39 572 | −5 570 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 280 158 | 372 560 | 80 314 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 280 158 | - | 80 314 | - | - |
| Andre fordringer | 151 867 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 151 867 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 432 025 | 372 560 | 80 314 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 253 500 | 360 000 | 312 500 | - | - |
| Sum fordringer | 274 395 | 360 000 | 312 500 | 200 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 41 702 | 103 290 | 283 394 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 41 702 | 103 290 | 283 394 | 174 585 | 24 430 |
| Sum omløpsmidler | 316 097 | 463 290 | 595 894 | 374 585 | 24 430 |
| Sum eiendeler | 748 121 | 835 849 | 676 207 | 374 585 | 24 430 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | −45 142 | −5 570 |
| Udekket tap | 106 753 | 128 749 | 121 085 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −106 753 | −128 749 | −121 085 | −45 142 | −5 570 |
| Sum egenkapital | −76 753 | −98 749 | −91 085 | −15 142 | 24 430 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 200 593 | 241 324 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | −24 024 | 160 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 176 569 | 401 324 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 176 569 | 401 324 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 31 781 | 26 934 | 503 116 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 177 174 | 340 285 | 260 | 41 318 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 439 350 | 166 055 | 263 917 | 252 620 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 648 306 | 533 274 | 767 293 | 389 727 | - |
| Sum gjeld | 824 875 | 934 599 | 767 293 | 389 727 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 748 121 | 835 849 | 676 207 | 374 585 | 24 430 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,49▼ | 0,87 | 0,78 | 0,96 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −10,75▼ | −9,46 | −8,42 | −25,74 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,8 %▲ | −0,1 % | −14,3 % | −19,8 % | −22,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,8 %▲ | −0,0 % | −3,2 % | −2,5 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,9 %▲ | −0,2 % | −3,3 % | −2,5 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −10,3 %▲ | −11,8 % | −13,5 % | −4,0 % | 100,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 514 747
- Resultat per ansatt, kroner
- 9 078
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Tegn.TV AS1,8 %
2,6 mill. 5 ansatte 2025
−4 %−20246
Monster AS−2,6 % 268,3 mill.87 ansatte 2025
MOTION BLUR FILMS 4 AS−0,0 % 267,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Tegn.TV AS1,8 % 2,6 mill.5 ansatte 2025
STRIX TELEVISJON AS4,7 % 232,2 mill.187 ansatte 2025
−4 %−20246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Finn Arild Thordarson | 1974 |
| Styrets leder | Finn Arild Thordarson | 1974 |
| Styremedlem | Endre Olsvik Elvestad | 1991 |
| Styremedlem | Sindre Falk | 1982 |
| Styremedlem | Bente Lundberg | 1968 |
| Styremedlem | Ingrid Grønning By | 1993 |
| Styremedlem | Arnfinn Muruvik Vonen | 1960 |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Supervisuell AS100,0 %Sandefjord · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Supervisuell AS
- NTS Kompetanse AS60,0 %
- Tegn.TV AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.