- Org.nr.
- 927 057 603
- Adresse
- Toppemyr 12, 5136 Mjølkeråen
Driftsresultat−45 501ikke oppgitt
Årsresultat2 112 074ikke oppgitt
Egenkapital7 000 90669,8 % av eiendelene
TERA HOLDING AS er et aksjeselskap innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 057 603
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 08.02.2021
- Registrert
- 03.05.2021
- Adresse
- Toppemyr 12, 5136 Mjølkeråen
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 43.990 Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet stedAnnen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Bergen (133)
- Aksjekapital
- 45 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Drive næringsvirksomhet, herunder deltakelse i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen driftskostnad | 45 501 | - | - | 40 968 | 9 802 |
| Sum driftskostnader | 45 501 | 50 890 | 65 050 | 40 968 | 9 802 |
| Driftsresultat | −45 501 | −50 890 | −65 050 | −40 968 | −9 802 |
| Resultat før skatt | - | 32 010 | 1 132 250 | 3 081 930 | −9 802 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −8 998 | 1 831 829 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −1 841 630 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −1 841 630 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −1 841 630 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −1 841 630 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 2 200 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 7 575 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 207 575 | 88 470 | 1 200 577 | 3 123 403 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 50 000 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 50 000 | 5 570 | 3 277 | 506 | - |
| Netto finans | 2 157 575 | 82 900 | 1 197 300 | 3 122 897 | - |
| Resultat før skattekostnad | 2 112 074 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 2 112 074 | 32 010 | 1 146 433 | 3 090 928 | - |
| Ordinært utbytte | 1 000 000 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 1 112 074 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 1 060 000 | - | - | - | 1 060 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 6 295 928 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 50 000 | - | - | - | 10 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 1 200 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 405 928 | - | - | - | 2 270 000 |
| Sum anleggsmidler | 7 405 928 | 1 160 000 | 1 060 000 | 1 060 000 | 2 270 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 15 725 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 2 200 000 | - | - | - | 6 941 867 |
| Sum fordringer | 2 215 725 | - | - | - | 6 941 867 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 14 004 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 411 411 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 411 411 | - | - | - | 14 004 |
| Sum omløpsmidler | 2 627 136 | 6 841 452 | 10 329 005 | 15 036 428 | 6 955 870 |
| Sum eiendeler | 10 033 064 | 8 001 452 | 11 389 005 | 16 096 428 | 9 225 870 |
| Aksjekapital | 45 000 | - | - | - | - |
| Overkurs | 4 075 237 | - | - | - | 6 075 236 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 120 237 | 4 120 237 | 4 120 237 | 4 120 237 | 6 120 236 |
| Annen egenkapital | 2 880 670 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 880 670 | 1 768 596 | 2 736 586 | 3 090 928 | - |
| Sum egenkapital | 7 000 906 | 5 888 832 | 6 856 822 | 7 211 164 | 6 120 236 |
| Utsatt skatt | 0 | - | - | - | 3 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | 1 615 201 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 1 116 841 | 1 615 201 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | - | 216 628 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 273 805 |
| Utbytte | 1 000 000 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 032 158 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 032 158 | 2 112 619 | 4 532 183 | 7 768 423 | 1 490 433 |
| Sum gjeld | 3 032 158 | 2 112 619 | 4 532 183 | 8 885 264 | 3 105 634 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 033 064 | - | - | - | 9 225 870 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 45 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,87▼ | 3,24 | 2,28 | 1,94 | 4,67 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,43▲ | 0,36 | 0,66 | 1,23 | 0,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 24,0 %▲ | 0,4 % | 8,3 % | 24,3 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 69,8 %▼ | 73,6 % | 60,2 % | 44,8 % | 66,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Terje Ramsli Andersen | 1967 |
| Revisor | REVISOR-PARTNER AS987 655 887 | - |
| Regnskapsfører | KEMAX ØKONOMI REGNSKAP AS958 582 528 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- METTE STOKKE ANDERSEN50,0 %f. 1968 · Tertnes · 15 ordinære aksjer
- TERJE RAMSLI ANDERSEN50,0 %f. 1967 · Tertnes · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Bergen Liftservice AS100,0 %827 057 622 · 30 ordinære aksjer
- Toppemyr 12 AS100,0 %927 111 349 · 30 ordinære aksjer
- 934 375 092 · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.