- Org.nr.
- 927 111 349
- Adresse
- Toppemyr 12, 5136 Mjølkeråen
- Hovedeier
- TERA HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat448 66957,8 % margin
EBITDA576 554før av- og nedskrivninger
Årsresultat145 26218,7 % margin
Egenkapital270 7052,3 % av eiendelene
Toppemyr 12 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 111 349
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 20.04.2021
- Registrert
- 14.05.2021
- Adresse
- Toppemyr 12, 5136 Mjølkeråen
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen (4 009)
- Aksjekapital
- 31 050
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Toppemyr 12 AS927 281 864 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive næringsvirksomhet, herunder kjøp salg og drift av eiendom samt deltakelse i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 776 148 | 661 392 | 776 976 | 617 670 | 205 890 |
| Sum driftsinntekter | 776 148 | 661 392 | 776 976 | 617 670 | 205 890 |
| Varekostnad | - | - | - | - | 15 539 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 127 885 | 127 976 | 127 885 | 415 404 | 155 709 |
| Annen driftskostnad | 199 594 | 151 827 | 379 804 | 163 358 | 15 423 |
| Sum driftskostnader | 327 479 | 279 803 | 507 689 | 578 761 | 186 671 |
| Driftsresultat | 448 669 | 381 589 | 269 287 | 38 909 | 19 219 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 19 219 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −41 296 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 60 515 |
| Annen renteinntekt | 114 | 1 750 | 416 | 137 | - |
| Annen finansinntekt | 2 833 | 2 641 | 2 131 | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 947 | 4 391 | 2 547 | 137 | - |
| Annen rentekostnad | 265 903 | 284 929 | 254 770 | 7 607 | - |
| Sum finanskostnader | 265 903 | 284 929 | 254 770 | 7 607 | - |
| Netto finans | −262 956 | −280 538 | −252 223 | −7 470 | - |
| Resultat før skattekostnad | 185 713 | 101 051 | 17 064 | 31 438 | - |
| Skattekostnad | 40 451 | 21 932 | 3 918 | 6 918 | - |
| Årsresultat | 145 262 | 79 119 | 13 146 | 24 520 | 60 515 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 60 515 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 10 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 50 515 |
| Avgitt konsernbidrag | 0 | 72 908 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 145 262 | 6 211 | 13 146 | 24 520 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 13 146 | 24 520 | 60 515 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 10 872 936 | 10 996 182 | 11 119 518 | 11 242 765 | 11 658 168 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 9 275 | 13 914 | 18 554 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 10 882 211 | 11 010 095 | 11 138 071 | 11 242 765 | 11 658 168 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 10 882 211 | 11 010 095 | 11 138 071 | 11 242 765 | 11 658 168 |
| Kundefordringer | 750 000 | 600 000 | 924 810 | 614 055 | 219 862 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 364 | 4 404 | 4 007 | 3 674 | - |
| Sum fordringer | 752 364 | 604 404 | 928 817 | 617 729 | 219 862 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 22 567 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 280 020 | 150 669 | 1 198 | 291 328 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 280 020 | 150 669 | 1 198 | 291 328 | 22 567 |
| Sum omløpsmidler | 1 032 384 | 755 073 | 930 015 | 909 057 | 242 430 |
| Sum eiendeler | 11 914 595 | 11 765 169 | 12 068 086 | 12 151 822 | 11 900 598 |
| Aksjekapital | 31 050 | 31 050 | 31 050 | 31 050 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 31 050 | 31 050 | 31 050 | 31 050 | 31 050 |
| Annen egenkapital | 239 655 | 94 393 | 88 182 | 75 035 | 50 515 |
| Sum opptjent egenkapital | 239 655 | 94 393 | 88 182 | 75 035 | 50 515 |
| Sum egenkapital | 270 705 | 125 443 | 119 232 | 106 085 | 81 565 |
| Utsatt skatt | 1 473 049 | 1 473 296 | 1 468 018 | 1 464 223 | 4 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 473 049 | 1 473 296 | 1 468 018 | 1 464 223 | 1 523 044 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 696 000 | 3 864 000 | 4 032 000 | 4 200 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 696 000 | 3 864 000 | 4 032 000 | 4 200 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 5 500 018 | 5 664 223 | 1 523 044 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 15 539 |
| Betalbar skatt | 40 698 | 4 562 | 123 | 65 739 | 4 145 |
| Skyldige offentlige avgifter | 138 215 | 0 | 36 748 | 42 412 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 6 295 928 | 6 295 928 | 6 222 178 | 6 122 178 | 10 245 392 |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 1 940 | 189 788 | 151 184 | 30 912 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 474 841 | 6 302 430 | 6 448 837 | 6 381 513 | 10 295 988 |
| Sum gjeld | 11 643 890 | 11 639 726 | 11 948 855 | 12 045 736 | 11 819 032 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 914 595 | 11 765 169 | 12 068 086 | 12 151 822 | 11 900 598 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 31 050 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,16▲ | 0,12 | 0,14 | 0,14 | 0,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 43,01▼ | 92,79 | 100,22 | 113,55 | 144,90 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,8 %▲ | 3,2 % | 2,2 % | 0,3 % | 0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 57,8 %▲ | 57,7 % | 34,7 % | 6,3 % | 9,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 18,7 %▲ | 12,0 % | 1,7 % | 4,0 % | 29,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,3 %▲ | 1,1 % | 1,0 % | 0,9 % | 0,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Toppemyr 12 AS57,8 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Toppemyr 12 AS57,8 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Terje Ramsli Andersen | 1967 |
| Revisor | REVISOR-PARTNER AS987 655 887 | - |
| Regnskapsfører | KEMAX ØKONOMI REGNSKAP AS958 582 528 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TERA HOLDING AS100,0 %Mjølkeråen · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- TERA HOLDING AS
- Bergen Liftservice AS100,0 %
- Toppemyr 12 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.