- Org.nr.
- 855 528 762
- Telefon
- 90 91 66 50
- Adresse
- Nordlysvegen 225, 9020 Tromsdalen
- Bransje
- Takarbeid
Driftsresultat1 342 7555,1 % margin
EBITDA1 445 825før av- og nedskrivninger
Årsresultat830 6343,1 % margin
Egenkapital2 327 96227,8 % av eiendelene
Tromsø Takmontering AS er et aksjeselskap innen takarbeid, stiftet 1989.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 855 528 762
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 11.12.1989
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Nordlysvegen 225, 9020 Tromsdalen
- Telefon
- 90 91 66 50
- Kommune
- Tromsø
- Næring
- 43.410 TakarbeidTakarbeid i Tromsø (13)
- Aksjekapital
- 102 000
- Ansatte
- 23
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Tromsø Takmontering AS971 936 665 · TROMSØ23 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Bygg og anlegg med takdekking som hovedformål samt hva herved står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 26 639 569 | 24 919 076 | 25 595 163 | 29 500 642 | 27 898 625 |
| Annen driftsinntekt | −110 327 | −28 848 | 51 970 | 420 | 1 770 728 |
| Sum driftsinntekter | 26 529 242 | 24 890 228 | 25 647 133 | 29 501 062 | 29 669 353 |
| Varekostnad | 8 640 630 | 8 654 881 | 10 617 560 | 12 682 197 | 11 704 446 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 9 787 496 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 156 667 |
| Lønnskostnad Il, | 12 698 673 | 12 027 042 | 11 274 123 | 10 054 161 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 103 070 | 142 839 | 177 688 | 136 629 | - |
| Annen driftskostnad | 3 744 114 | 3 561 256 | 4 214 961 | 7 270 832 | 8 002 600 |
| Sum driftskostnader | 25 186 487 | 24 386 018 | 26 284 332 | 30 143 819 | 29 651 209 |
| Driftsresultat | 1 342 755 | 504 210 | −637 199 | −642 757 | 18 145 |
| Annen renteinntekt | 140 | 1 055 | 162 | 74 | −169 |
| Annen finansinntekt | 35 | - | 35 | −35 | 203 |
| Sum finansinntekter | 175 | 1 055 | 197 | 39 | 35 |
| Annen rentekostnad | 276 838 | 377 434 | 381 338 | 303 808 | 115 550 |
| Annen finanskostnad | - | - | 6 667 | - | - |
| Sum finanskostnader | 276 838 | 377 434 | 388 005 | 303 808 | 115 550 |
| Netto finans | −276 662 | −376 379 | −387 808 | −303 768 | −115 516 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −97 371 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −120 953 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 23 582 |
| Resultat før skattekostnad | 1 066 092 | 127 831 | −1 025 006 | −946 525 | - |
| Skattekostnad | 235 458 | 27 873 | −765 603 | 284 607 | - |
| Årsresultat | 830 634 | 99 958 | −259 403 | −1 231 132 | 23 582 |
| Annen egenkapital | 830 634 | 99 958 | −259 403 | −1 231 132 | 23 582 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −259 403 | −1 231 132 | 23 582 |
| Utsatt skattefordel | 442 926 | 678 384 | 693 933 | 0 | 212 937 |
| Sum immaterielle eiendeler | 442 926 | 678 384 | 693 933 | 0 | 212 937 |
| Maskiner og anlegg | 75 438 | 68 188 | 63 471 | 58 200 | 96 999 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 91 000 | 143 000 | 278 529 | 438 170 | 276 000 |
| Sum varige driftsmidler | 166 438 | - | 342 001 | - | 372 999 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 34 375 |
| Andre langsiktige fordringer | 41 090 | 15 650 | 21 875 | 28 125 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 41 090 | 15 650 | 21 875 | 28 125 | 34 375 |
| Sum anleggsmidler | 650 455 | 905 223 | 1 057 809 | 524 495 | 620 311 |
| Varer | 2 166 881 | 2 223 048 | 2 293 632 | 1 915 043 | 1 619 511 |
| Sum varer | - | - | 2 293 632 | 1 915 043 | 1 619 511 |
| Kundefordringer | 4 936 615 | 5 780 219 | 6 559 072 | 7 572 814 | 6 482 131 |
| Andre kortsiktige fordringer | 152 847 | 134 967 | 180 815 | 182 525 | - |
| Sum fordringer | 5 089 462 | 5 915 185 | 6 739 887 | 7 755 338 | 6 603 127 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 455 711 | 444 773 | 416 488 | 189 646 | 743 194 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 455 711 | 444 773 | 416 488 | 189 646 | 743 194 |
| Sum omløpsmidler | 7 712 053 | 8 583 006 | 9 450 008 | 9 860 027 | 8 965 831 |
| Sum eiendeler | 8 362 508 | 9 488 228 | 10 507 816 | 10 384 523 | 9 586 142 |
| Aksjekapital | 102 000 | 102 000 | 102 000 | 102 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | −34 000 | −34 000 | −34 000 | −34 000 | −34 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 68 000 | 68 000 | 68 000 | 68 000 | 68 000 |
| Annen egenkapital | 2 259 962 | 1 429 327 | 1 329 369 | 1 588 772 | 2 872 028 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 259 962 | 1 429 327 | 1 329 369 | 1 588 772 | 2 872 028 |
| Sum egenkapital | 2 327 962 | 1 497 327 | 1 397 369 | 1 656 772 | 2 940 028 |
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 71 670 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 563 519 | 1 180 476 | 1 648 673 | 1 066 044 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 601 058 | 601 058 | 601 058 | 624 130 | 669 130 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 164 577 | 1 781 534 | 2 249 731 | 1 690 174 | 669 130 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 249 731 | 1 761 844 | 669 130 |
| Leverandørgjeld | 782 775 | 1 979 828 | 2 313 771 | 3 713 697 | 1 622 219 |
| Betalbar skatt | 0 | 12 324 | - | - | 91 984 |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 332 341 | 1 215 907 | 1 246 265 | 1 337 705 | 1 814 278 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 221 462 | 2 143 565 | 1 905 459 | 1 914 505 | 2 448 503 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 869 970 | 6 209 367 | 6 860 717 | 6 965 906 | 5 976 983 |
| Sum gjeld | 6 034 546 | 7 990 901 | 9 110 448 | 8 727 751 | 6 646 114 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 362 508 | 9 488 228 | 10 507 816 | - | 9 586 142 |
| kr 2 000,00) | - | - | - | - | 102 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,58▲ | 1,38 | 1,38 | 1,42 | 1,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,59▼ | 5,34 | 6,52 | 5,27 | 2,26 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,0 %▲ | 5,1 % | −6,1 % | −6,4 % | 0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,1 %▲ | 2,0 % | −2,5 % | −2,2 % | 0,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,1 %▲ | 0,4 % | −1,0 % | −4,2 % | 0,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,8 %▲ | 15,8 % | 13,3 % | 16,0 % | 30,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 153 445
- Resultat per ansatt, kroner
- 58 381
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Tromsø Takmontering AS5,1 %
26,5 mill. 23 ansatte 2025
−10 %−50510
Protan Entreprenør AS−8,0 % 377,3 mill.173 ansatte 2025
FLØYSAND TAK AS2,6 % 308,1 mill.160 ansatte 2025
A. Hansen Gruppen AS3,2 % 251,5 mill.113 ansatte 2025
Tromsø Takmontering AS5,1 % 26,5 mill.23 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Steinar Haugan | 1984 |
| Styrets leder | Sol Maria Haugan | 1978 |
| Styremedlem | Martin Dam | 1971 |
| Styremedlem | Andreas Engum | 1991 |
| Styremedlem | Elin Jensen | 1963 |
| Styremedlem | Steinar Haugan | 1984 |
| Styremedlem | Larus Kristjan Ingibergsson | 1971 |
| Styremedlem | Børge Kristian Hansen | 1977 |
| Revisor | REVICOM AS931 282 506 | - |
| Regnskapsfører | KOMPLETT REGNSKAP TROMSØ AS914 267 625 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GUNNAR BENGT HAUGAN66,7 %f. 1951 · Tromsdalen · 34 ordinære aksjer
- Tromsø Takmontering AS33,3 %Tromsdalen · 17 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Tromsø Takmontering AS33,3 %855 528 762 · 17 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.