- Org.nr.
- 991 940 243
- Telefon
- 63 80 17 60
- Adresse
- Stortorget 3, 2000 Lillestrøm
- Hovedeier
- HVAM INVEST AS, 100 %
Driftsresultat669 49370,4 % margin
Årsresultat137 78114,5 % margin
Egenkapital457 8065,2 % av eiendelene
Trondheimsvegen 83 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 940 243
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 07.11.2007
- Registrert
- 13.11.2007
- Adresse
- Stortorget 3, 2000 Lillestrøm
- Telefon
- 63 80 17 60
- Postadresse
- Postboks 491
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lillestrøm (894)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Trondheimsvegen 83 AS991 944 753 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Arbeide med kjøp, salg , utvikling av fast eiendom samt deltakelse i annen virksomhet forbundet med dette.
Tidligere navn
- Sleppenveien 17 AS13.11.2007 til 03.08.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 731 642 |
| Sum driftsinntekter | 951 033 | 909 918 | 887 492 | 798 281 | 731 642 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 30 534 | 36 825 | 36 826 | 36 826 |
| Annen driftskostnad | - | 250 107 | 200 760 | 610 605 | 281 988 |
| Sum driftskostnader | 281 540 | 280 641 | 237 585 | 647 431 | 318 814 |
| Driftsresultat | 669 493 | 629 277 | 649 907 | 150 850 | 412 829 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 237 894 |
| Sum finanskostnader | 493 479 | 534 874 | 482 132 | 348 019 | 237 894 |
| Netto finans | −492 851 | −534 980 | −481 890 | −348 019 | −237 894 |
| Resultat før skatt | 176 642 | 94 297 | 168 017 | −197 169 | 174 934 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 20 768 | 36 993 | −43 378 | 38 486 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 136 448 |
| Årsresultat | 137 781 | 73 529 | 131 024 | −153 791 | 136 448 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 136 448 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 136 448 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 136 448 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 136 448 |
| Sum finansinntekter | 628 | −106 | 242 | - | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 8 773 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 8 773 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | - | 8 652 028 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 8 652 028 |
| Sum anleggsmidler | 8 529 433 | 8 557 868 | 8 591 709 | 8 626 213 | 8 660 801 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 266 421 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 37 412 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 303 833 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 506 173 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 506 173 |
| Sum omløpsmidler | 226 939 | 830 194 | 719 629 | 578 786 | 810 006 |
| Sum eiendeler | 8 756 372 | 9 388 062 | 9 311 338 | 9 205 000 | 9 470 807 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 368 255 |
| Sum opptjent egenkapital | 357 806 | 363 583 | 351 962 | 360 325 | 368 255 |
| Sum egenkapital | 457 806 | 463 583 | 451 962 | 460 325 | 468 255 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 7 722 709 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 005 983 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 8 728 692 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 066 784 | 8 802 676 | 8 723 306 | 8 543 083 | 8 728 692 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 181 875 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 41 913 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 27 785 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 22 286 |
| Sum kortsiktig gjeld | 231 782 | 121 804 | 136 070 | 201 592 | 273 859 |
| Sum gjeld | 8 298 566 | 8 924 480 | 8 859 376 | 8 744 675 | 9 002 551 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 9 470 807 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,98▼ | 6,82 | 5,29 | 2,87 | 2,96 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 18,13▼ | 19,25 | 19,60 | 19,00 | 19,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,4 %▲ | 6,7 % | 7,0 % | 1,6 % | 4,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 70,4 %▲ | 69,2 % | 73,2 % | 18,9 % | 56,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 14,5 %▲ | 8,1 % | 14,8 % | −19,3 % | 18,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 5,2 %▲ | 4,9 % | 4,9 % | 5,0 % | 4,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Trondheimsvegen 83 AS70,4 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Trondheimsvegen 83 AS70,4 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Peter Dybvad-Roll | 1965 |
| Varamedlem | Owe Halvorsen | 1955 |
| Regnskapsfører | HØILUND REGNSKAP AS997 420 063 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HVAM INVEST AS100,0 %Lillestrøm · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HVAM INVEST AS
- Copeika Invest AS100,0 %
- Parkalléen Næring AS100,0 %
- Alexander Kiellandsgate 10 AS100,0 %
- Skårersletta 80 AS100,0 %
- Fellesgarasjene Odalsgata AS100,0 %
- Gardermoveien 27 AS100,0 %
- Parkalléen Parkering AS100,0 %
- Berget Utbygging AS100,0 %
- Lindemark Utbygging AS100,0 %
- HVAM EIENDOM AS100,0 %
- HVAM MK AS100,0 %
- PST Eiendom AS100,0 %
- Voldgata 58 AS100,0 %
- Eidsvoll Stasjonsby AS100,0 %
- NEDRE ENGER AS100,0 %
- Odalsgata 25 AS100,0 %
- Sørumsgata 33 AS100,0 %
- Trysilprestige AS100,0 %
- Odalsgata 29 AS100,0 %
- Trondheimsvegen 83 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.