- Org.nr.
- 913 174 224
- Telefon
- 90059320
- Adresse
- Drammensveien 127, 0277 Oslo
Uffizi AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- Uffizi AS914 564 875 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Omsetning av forvaltnings-, drifts- og prosjekteringstjenester til egne datterselskap og virksomhet som står i forbindelse med dette. For øvrig vil selskapet ha virksomhet innen handel med og investering i fast eiendom, verdipapirer og andre formuesobjekter, herunder deltakelse i andre selskap med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- Tekågel Invest 740 AS04.02.2014 til 14.05.2014
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 400 000 | 8 000 000 | 8 000 000 | 8 000 000 | - |
| Annen driftsinntekt | 259 175 | 515 463 | 4 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 7 659 175 | 8 515 463 | 8 004 000 | 8 000 000 | 8 078 973 |
| Varekostnad | 56 599 | 353 763 | 4 000 | - | 48 727 |
| Lønnskostnad | 2 674 790 | 3 129 258 | 3 981 026 | 4 085 788 | 3 583 646 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 188 080 | 198 114 | 207 744 | 209 366 | 137 317 |
| Annen driftskostnad | 1 713 650 | 3 453 939 | 1 923 462 | 1 397 930 | 1 037 784 |
| Sum driftskostnader | 4 633 119 | 7 135 075 | 6 116 233 | 5 693 084 | 4 807 474 |
| Driftsresultat | 3 026 056 | 1 380 388 | 1 887 767 | 2 306 916 | 3 271 499 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 10 272 592 | 14 989 859 | 14 067 558 | 12 569 174 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 2 539 675 | 9 437 293 | 8 449 626 | 5 503 003 | - |
| Annen renteinntekt | 108 825 | 35 725 | 328 418 | 82 684 | - |
| Annen finansinntekt | 106 268 218 | 9 207 | 8 747 | 7 644 | - |
| Sum finansinntekter | 119 189 310 | 24 472 084 | 22 854 349 | 18 162 505 | 15 486 607 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 2 424 793 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 16 002 921 | 23 726 741 | 24 006 904 | 17 646 359 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 419 921 | - |
| Sum finanskostnader | 18 427 713 | 23 726 741 | 24 006 904 | 18 066 280 | 13 882 286 |
| Netto finans | 100 761 596 | 745 343 | −1 152 555 | 96 225 | 1 604 321 |
| Resultat før skatt | - | - | 735 212 | 2 403 142 | 4 875 821 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 735 212 | 2 403 142 | - |
| Resultat før skattekostnad | 103 787 653 | 2 125 731 | - | - | - |
| Årsresultat | 103 787 653 | 2 125 731 | 735 212 | 2 403 142 | 4 875 821 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 103 787 653 | 2 125 731 | 735 212 | 2 403 142 | - |
| Totalresultat | 103 787 653 | 2 125 731 | 735 212 | 2 403 142 | - |
| Ordinært utbytte | 12 663 000 | 6 532 500 | 11 356 500 | 2 000 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −4 406 769 | −10 621 288 | 403 142 | - |
| Udekket tap | 9 299 932 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 81 824 720 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 103 787 653 | 2 125 731 | 735 212 | 2 403 142 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 682 212 | - | 880 327 | 1 068 540 | - |
| Sum varige driftsmidler | 494 133 | 682 212 | 880 327 | 1 068 540 | - |
| Investering i datterselskap | 263 920 171 | 263 920 171 | 266 428 963 | 263 920 171 | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 86 130 000 | 179 190 000 | 179 190 000 | 179 190 000 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 38 829 695 | 131 954 657 | 129 798 192 | 135 084 264 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 84 000 | 2 508 793 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 388 963 865 | 577 573 621 | 575 417 155 | 578 194 435 | - |
| Sum anleggsmidler | 389 457 998 | 578 255 833 | 576 297 482 | 579 262 975 | 568 518 724 |
| Kundefordringer | 207 408 | 9 654 760 | 8 846 297 | 5 503 003 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 73 139 | 75 659 | 77 198 | 69 221 | - |
| Konsernfordringer | 10 440 258 | 14 997 775 | 14 075 474 | 15 511 916 | - |
| Sum fordringer | 10 720 804 | 24 728 194 | 22 998 969 | 21 084 140 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 17 108 109 | 3 323 683 | 1 241 777 | 9 193 546 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 17 108 109 | 3 323 683 | 1 241 777 | 9 193 546 | - |
| Sum omløpsmidler | 27 828 913 | 28 051 877 | 24 240 746 | 30 277 686 | 27 872 506 |
| Sum eiendeler | 417 286 911 | 606 307 710 | 600 538 228 | 609 540 661 | 596 391 230 |
| Aksjekapital | 20 100 000 | 20 100 000 | 20 100 000 | 20 100 000 | - |
| Overkurs | 80 240 000 | 80 240 000 | 80 240 000 | 80 240 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 340 000 | 100 340 000 | 100 340 000 | 100 340 000 | 100 340 000 |
| Udekket tap | - | 9 299 932 | 4 893 163 | - | - |
| Annen egenkapital | 81 824 720 | - | - | 5 728 125 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 81 824 720 | −9 299 932 | −4 893 163 | 5 728 125 | 5 324 983 |
| Sum egenkapital | 182 164 720 | 91 040 068 | 95 446 837 | 106 068 125 | 105 664 983 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 209 343 750 | 490 000 000 | 490 000 000 | 490 000 000 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 3 717 969 | 3 584 983 | 3 552 483 | 4 695 983 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 213 061 719 | 493 584 983 | 493 552 483 | 494 695 983 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 213 061 719 | 493 584 983 | 493 552 483 | 494 695 983 | 485 167 979 |
| Leverandørgjeld | 231 055 | 637 413 | 476 819 | 580 001 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 245 419 | 481 856 | 494 159 | 608 735 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 11 939 319 | 9 320 526 | 1 888 084 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 9 644 680 | 11 242 865 | 8 679 846 | 7 587 817 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 22 060 472 | 21 682 660 | 11 538 908 | 8 776 554 | 5 558 267 |
| Sum gjeld | 235 122 191 | 515 267 643 | 505 091 391 | 503 472 537 | 490 726 247 |
| Sum egenkapital og gjeld | 417 286 911 | 606 307 710 | 600 538 228 | 609 540 661 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,26▼ | 1,29 | 2,10 | 3,45 | 5,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,29▼ | 5,66 | 5,29 | 4,75 | 4,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 23,9 %▲ | 4,3 % | 4,1 % | 3,4 % | 3,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 39,5 %▲ | 16,2 % | 23,6 % | 28,8 % | 40,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1 355,1 %▲ | 25,0 % | 9,2 % | 30,0 % | 60,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,7 %▲ | 15,0 % | 15,9 % | 17,4 % | 17,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Henriette Brustad | 1976 |
| Styremedlem | Erik Brustad | 1982 |
| Styremedlem | Grete Agnethe Thrane | 1944 |
| Revisor | STIANSEN & CO AS962 990 746 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- E Brustad Invest AS49,8 %Oslo · 2 500 ordinære aksjer
- H Brustad Invest AS49,8 %Oslo · 2 500 ordinære aksjer
- G Thrane Invest AS0,50 %Oslo · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ZIO AS100,0 %918 905 847 · 1 000 ordinære aksjer
- MAS & CO AS100,0 %915 197 779 · 300 ordinære aksjer
- Estatelab PM AS7,98 %928 078 396 · 168 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.