- Org.nr.
- 920 600 492
- Adresse
- Frida Hansens vei 5, 4016 Stavanger
Driftsresultat7 975 57864,3 % margin
Årsresultat218 8061,8 % margin
Egenkapital1 668 2010,5 % av eiendelene
Valahaug Borettslag er et borettslag innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 600 492
- Organisasjonsform
- Borettslag
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 16.01.2018
- Registrert
- 14.03.2018
- Adresse
- Frida Hansens vei 5, 4016 Stavanger
- Postadresse
- c/o Viden Forvaltning AS, Frida Hansens vei 5
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Stavanger (1 902)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Valahaug Borettslag922 230 447 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Borettslag
Tidligere navn
- Borettslaget Valahaug 114.03.2018 til 05.05.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Innbetalt felleskostnad | 3 522 296 | 3 420 768 | - | - | - |
| TV, Internett, alarm o.1. | 446 310 | 372 780 | - | - | - |
| Lading el-bil | 56 976 | 71 248 | - | - | - |
| Leie parkering | 50 600 | 33 600 | - | - | - |
| Leieinntekt lokaler | 3 600 | 10 200 | - | - | - |
| Innbetalinger strøm/ varmtvann | 481 110 | - | - | - | - |
| Innbetalt til felles lån - renter | 8 013 984 | 9 415 319 | - | - | - |
| Avregning IN-lån | −173 457 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 12 401 419 | 13 323 915 | 10 932 840 | 6 767 150 | 1 629 933 |
| Lønnskostnad | - | - | 216 790 | 221 354 | 70 742 |
| Annen driftskostnad | - | - | 3 462 670 | 3 322 958 | 890 390 |
| Styrehonorar, lønn, o.l. | 270 988 | 216 790 | - | - | - |
| Forretningsførerhonorar | 161 792 | 159 996 | - | - | - |
| Forretningsfører ekstratjenester | 74 783 | 148 025 | - | - | - |
| Revisjonshonorar | 8 974 | 15 101 | - | - | - |
| Vaktmester | 312 495 | 158 943 | - | - | - |
| Drift og vedlikehold | 674 121 | 943 424 | - | - | - |
| TV, internett o.l. | 448 448 | 375 130 | - | - | - |
| Forsikring | 322 080 | 305 368 | - | - | - |
| Kommunale avgifter | 1 521 521 | 1 440 127 | - | - | - |
| Strøm og oppvarming | 569 810 | 119 781 | - | - | - |
| Andre kostnader | 60 831 | 10 820 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 4 425 841 | 3 893 505 | 3 679 459 | 3 544 312 | 961 132 |
| Driftsresultat | 7 975 578 | 9 430 410 | 7 253 381 | 3 222 838 | 668 801 |
| Annen renteinntekt | 61 276 | 89 158 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 27 108 | 136 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 88 384 | 89 294 | 43 264 | 11 260 | 293 |
| Annen rentekostnad | 7 845 157 | 9 408 797 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 7 845 157 | 9 408 797 | 7 191 928 | 3 243 254 | 500 907 |
| Resultat før skatt | - | - | 30 310 | −27 501 | 168 176 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 30 310 | −27 501 | - |
| Resultat før skattekostnad | 218 806 | 110 907 | - | - | - |
| Årsresultat | 218 806 | 110 907 | 104 717 | −9 156 | 168 187 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 218 806 | 110 907 | - | - | - |
| Totalresultat | 218 806 | 110 907 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 218 806 | 110 907 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 218 806 | 110 907 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 336 190 000 | 336 190 000 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 336 190 000 | 336 190 000 | 336 190 000 | 336 190 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 336 190 000 | 336 190 000 | 336 190 000 | 336 190 000 | 113 900 000 |
| Kundefordringer | - | 14 696 | 71 189 | 5 126 | - |
| Andre fordringer | - | - | 251 549 | 800 734 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 326 773 | 435 812 | - | - | - |
| Sum fordringer | 326 773 | 450 508 | 322 738 | 805 860 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 2 007 806 | 809 084 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 734 041 | 1 553 886 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 734 041 | 1 553 886 | 2 007 806 | 809 084 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 060 814 | 2 004 394 | 2 330 543 | 1 614 944 | 651 199 |
| Sum eiendeler | 338 250 814 | 338 194 394 | 338 520 543 | 337 804 944 | 114 551 199 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 336 190 000 | 336 190 000 | - |
| Andelskapital | 475 000 | 475 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 475 000 | 475 000 | 475 000 | 475 000 | 155 000 |
| Annen egenkapital | 1 193 201 | 974 395 | 863 487 | 797 205 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 193 201 | 974 395 | 863 487 | 797 205 | 328 993 |
| Sum egenkapital | 1 668 201 | 1 449 395 | 1 338 487 | 1 272 205 | 483 993 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 155 175 000 | 176 725 000 | 252 127 500 | 252 127 500 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 84 062 500 | 84 062 500 | - |
| IN ordning (individuell nedbetaling) | 96 952 500 | 75 402 500 | - | - | - |
| Borettsinnskudd | 84 062 500 | 84 062 500 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 336 190 000 | 336 190 000 | 336 190 000 | 336 190 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 336 190 000 | 336 190 000 | 336 190 000 | 336 190 000 | 113 900 000 |
| Leverandørgjeld | 165 391 | 158 752 | 429 769 | 253 167 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 227 222 | 396 247 | 562 287 | 89 573 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 392 614 | 554 999 | 992 056 | 342 739 | 167 206 |
| Sum gjeld | 336 582 614 | 336 744 999 | 337 182 056 | 336 532 739 | 114 067 206 |
| Sum egenkapital og gjeld | 338 250 814 | 338 194 394 | 338 520 543 | 337 804 944 | - |
| Selskapskapital | - | - | 475 000 | 475 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,25▲ | 3,61 | 2,35 | 4,71 | 3,89 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 201,76▼ | 232,33 | 251,91 | 264,53 | 235,68 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,4 %▼ | 2,8 % | 2,2 % | 1,4 % | 0,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 64,3 %▼ | 70,8 % | 66,3 % | 47,6 % | 41,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,8 %▲ | 0,8 % | 1,0 % | −0,1 % | 10,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,5 %▲ | 0,4 % | 0,4 % | 0,4 % | 0,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Valahaug Borettslag64,3 %
12,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
Valahaug Borettslag64,3 % 12,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Turid Nygård | 1949 |
| Styremedlem | Trond Bergevik | 1967 |
| Styremedlem | Jan Steinar Bø | 1965 |
| Styremedlem | Joachim Hovland | 1986 |
| Varamedlem | Henriette Tunge | 1992 |
| Varamedlem | Helge Sande | 1963 |
| Varamedlem | Ivar Johan Røssland | 1945 |
| Varamedlem | Catrine Ødegård Andersson | 1975 |
| Revisor | REVISJON VEST AS982 519 411 | - |
| Regnskapsfører | POWERCOUNTING AS926 535 056 | - |
| Forretningsfører | VIDEN FORVALTNING AS927 119 536 | - |