- Org.nr.
- 984 729 391
- Telefon
- 70 21 65 90
- Adresse
- Søvikvegen 31, 6280 Søvik
Driftsresultat3 970 94260,3 % margin
EBITDA5 481 442før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 911 82744,2 % margin
Egenkapital20 753 50372,8 % av eiendelene
Valaker Eiendom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2002.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 984 729 391
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 15.07.2002
- Registrert
- 08.08.2002
- Adresse
- Søvikvegen 31, 6280 Søvik
- Telefon
- 70 21 65 90
- Kommune
- Haram
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Haram (128)
- Aksjekapital
- 1 550 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Valaker Eiendom AS984 743 157 · HARAM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er eierskap og drift av fast eiendom og det som står i forbindelse mde det. Selskapet kan også engasjere seg i andre virksomhetstyper enten direkte eller ved etablering av datterselskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 6 590 350 | 5 780 431 | 5 797 080 | 5 016 242 | 4 997 935 |
| Sum driftsinntekter | 6 590 350 | 5 780 431 | 5 797 080 | 5 016 242 | 4 997 935 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 1 422 903 |
| Avskrivning av driftsmidler | 1 510 500 | 1 378 000 | 1 352 800 | 1 400 600 | - |
| Annen driftskostnad | 1 108 908 | 657 003 | 601 280 | 649 672 | 573 486 |
| Sum driftskostnader | 2 619 408 | 2 035 003 | 1 954 080 | 2 050 272 | 1 996 389 |
| Driftsresultat | 3 970 942 | 3 745 428 | 3 843 000 | 2 965 969 | 3 001 546 |
| Annen renteinntekt | 652 | 223 | 672 | 75 | 50 |
| Sum finansinntekter | 652 | 223 | 672 | 75 | 50 |
| Annen rentekostnad | 238 563 | 295 718 | 257 784 | 691 266 | 545 795 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 1 456 | - |
| Sum finanskostnader | 238 563 | 295 718 | 257 784 | 692 722 | 545 795 |
| Netto finans | −237 911 | −295 495 | −257 112 | −692 647 | −545 745 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 585 888 | 2 273 322 | 2 455 801 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 540 277 |
| Resultat før skattekostnad | 3 733 031 | 3 449 932 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 821 204 | 760 452 | 788 820 | 500 199 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 797 068 | 1 773 123 | 1 915 524 |
| Årsresultat | 2 911 827 | 2 689 480 | 2 797 068 | 1 773 123 | 1 915 524 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 911 827 | 2 689 480 | 2 797 068 | 1 773 123 | 1 915 524 |
| Totalresultat | 2 911 827 | 2 689 480 | 2 797 068 | 1 773 123 | 1 915 524 |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 911 827 | 2 689 480 | 2 797 068 | 1 773 123 | 1 915 524 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 911 827 | 2 689 480 | 2 797 068 | 1 773 123 | 1 915 524 |
| Utsatt skattefordel | 225 139 | 173 819 | 119 076 | 77 424 | 39 711 |
| Sum immaterielle eiendeler | 225 139 | 173 819 | 119 076 | 77 424 | 39 711 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 26 032 026 | 24 934 141 | 24 111 610 | 25 310 342 | 26 541 921 |
| Sum varige driftsmidler | 26 032 026 | 24 934 141 | 24 111 610 | 25 310 342 | 26 541 921 |
| Sum anleggsmidler | 26 257 165 | 25 107 960 | 24 230 686 | 25 387 766 | 26 581 632 |
| Kundefordringer | 88 269 | 21 672 | 25 085 | 46 826 | 28 519 |
| Andre kortsiktige fordringer | 257 495 | 128 492 | 116 191 | 93 351 | 81 482 |
| Sum fordringer | 345 764 | 150 163 | 141 276 | 140 177 | 110 002 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 904 637 | 919 394 | 1 779 586 | 1 061 770 | 1 210 323 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 904 637 | 919 394 | 1 779 586 | 1 061 770 | 1 210 323 |
| Sum omløpsmidler | 2 250 401 | 1 069 557 | 1 920 862 | 1 201 947 | 1 320 325 |
| Sum eiendeler | 28 507 566 | 26 177 517 | 26 151 547 | 26 589 713 | 27 901 957 |
| Aksjekapital | 1 550 000 | 1 550 000 | 1 550 000 | 1 550 000 | 1 550 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 550 000 | 1 550 000 | 1 550 000 | 1 550 000 | 1 550 000 |
| Annen egenkapital | 19 203 503 | 16 291 676 | 13 602 195 | 10 805 127 | 9 032 004 |
| Sum opptjent egenkapital | 19 203 503 | 16 291 676 | 13 602 195 | 10 805 127 | 9 032 004 |
| Sum egenkapital | 20 753 503 | 17 841 676 | 15 152 195 | 12 355 127 | 10 582 004 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 991 104 | 3 185 716 | 5 361 275 | 7 536 851 | 9 712 427 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 4 136 616 | 3 783 615 | 4 380 502 | - | 6 165 986 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 127 720 | 6 969 331 | 9 741 777 | - | 15 878 413 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 127 720 | 6 969 331 | 9 741 777 | 13 327 837 | 15 878 413 |
| Leverandørgjeld | 720 826 | 442 131 | 217 991 | 172 086 | 43 405 |
| Betalbar skatt | 872 524 | 815 195 | 830 472 | 537 912 | 569 906 |
| Skyldig offentlige avgifter | 27 136 | 99 106 | 192 885 | - | 212 732 |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 858 | 10 079 | 16 228 | - | 615 498 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 626 344 | 1 366 511 | 1 257 576 | 906 749 | 1 441 540 |
| Sum gjeld | 7 754 063 | 8 335 842 | 10 999 352 | 14 234 586 | 17 319 953 |
| Sum egenkapital og gjeld | 28 507 566 | 26 177 517 | 26 151 547 | - | 27 901 957 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,38▲ | 0,78 | 1,53 | 1,33 | 0,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,37▼ | 0,47 | 0,73 | 1,15 | 1,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,5 %▲ | 14,3 % | 14,6 % | 10,9 % | 10,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 60,3 %▼ | 64,8 % | 66,3 % | 59,1 % | 60,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 44,2 %▼ | 46,5 % | 48,2 % | 35,3 % | 38,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 72,8 %▲ | 68,2 % | 57,9 % | 46,5 % | 37,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Valaker Eiendom AS60,3 %
6,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Valaker Eiendom AS60,3 % 6,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rune Valaker | 1958 |
| Styremedlem | Liv-Anette Valaker Røren | 1970 |
| Styremedlem | Alf Espenakk Røren | 1968 |
| Revisor | CONTABILE AS920 738 001 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LIVA HOLDING AS50,0 %Søvik · 50 ordinære aksjer
- RUNE VALAKER AS50,0 %Bergen · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.