- Org.nr.
- 992 245 344
- Telefon
- 91 33 16 32
- Adresse
- Storgata 52D, 8430 Myre
- Bransje
- Regnskapsføring og bokføring
Driftsresultat−152 580ikke oppgitt
Årsresultat1 914 252ikke oppgitt
Egenkapital22 186 43598,3 % av eiendelene
Valhøgda Invest AS er et aksjeselskap innen regnskapsføring og bokføring, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 245 344
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 23.01.2008
- Registrert
- 29.01.2008
- Adresse
- Storgata 52D, 8430 Myre
- Telefon
- 91 33 16 32
- Postadresse
- Postboks 119
- Kommune
- Øksnes
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer, herunder deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 5 000 | - | - | - | 4 999 |
| Annen driftskostnad | 147 580 | 129 215 | 79 760 | 69 129 | 77 885 |
| Sum driftskostnader | 152 580 | 129 215 | 79 760 | 69 129 | 82 884 |
| Driftsresultat | −152 580 | −129 215 | −79 760 | −69 129 | −82 884 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 960 000 | 1 280 000 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 81 133 | 8 600 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 228 139 | 1 429 814 | - | - | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 1 398 139 | 1 267 418 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 667 411 | 3 985 832 | 2 632 622 | 1 749 124 | 2 088 650 |
| Annen rentekostnad | 116 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 600 463 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 600 579 | - | 97 838 | 535 617 | 99 678 |
| Netto finans | 2 066 832 | 3 985 832 | 2 534 784 | 1 213 507 | 1 988 972 |
| Resultat før skatt | 1 914 252 | 3 856 617 | 2 455 024 | 1 144 378 | 1 906 087 |
| Årsresultat | 1 914 252 | 3 856 617 | 2 455 024 | 1 144 378 | 1 906 087 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 914 252 | 3 856 617 | - | - | - |
| Totalresultat | 1 914 252 | 3 856 617 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 914 252 | 3 856 617 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 914 252 | 3 856 617 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Investering i datterselskap | 1 320 000 | 1 320 000 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 8 013 230 | - | - | - | - |
| Obligasjoner | 5 628 509 | 5 375 544 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 660 000 | 960 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 17 698 629 | 15 668 774 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 17 698 629 | 15 668 774 | 14 218 673 | 12 849 312 | 14 310 416 |
| Markedsbaserte aksjer | 4 743 128 | 4 413 894 | - | - | - |
| Sum investeringer | 4 743 128 | 4 413 894 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 139 445 | 394 283 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 139 445 | 394 283 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 4 882 573 | 4 808 177 | 3 001 430 | 1 973 329 | 117 847 |
| Sum eiendeler | 22 581 203 | 20 476 951 | 17 220 103 | 14 822 641 | 14 428 263 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 22 086 435 | 20 172 183 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 22 086 435 | 20 172 183 | 16 315 566 | 13 860 542 | 12 716 164 |
| Sum egenkapital | 22 186 435 | 20 272 183 | 16 415 566 | 13 960 542 | 12 816 164 |
| Annen kortsiktig gjeld | 394 768 | 204 768 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 394 768 | 204 768 | 804 537 | 862 099 | 1 612 099 |
| Sum gjeld | 394 768 | 204 768 | 804 537 | 862 099 | 1 612 099 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 581 203 | 20 476 951 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 12,37▼ | 23,48 | 3,73 | 2,29 | 0,07 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▲ | 0,01 | 0,05 | 0,06 | 0,13 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,7 %▼ | 20,5 % | 15,9 % | 11,5 % | 13,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,3 %▼ | 99,0 % | 95,3 % | 94,2 % | 88,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Yngvar Brun | 1973 |
| Styrets leder | Yngvar Brun | 1973 |
| Varamedlem | Hege Annett Lind | 1976 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- YNGVAR BRUN100,0 %f. 1973 · Myre · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Økoråd Øksnes AS60,0 %988 259 977 · 60 A-aksjer
- Øksnes Utleie AS24,1 %996 854 922 · 650 ordinære aksjer
- 136 Invest AS0,95 %928 304 906 · 2 000 ordinære aksjer
- 920 889 018 · 1 100 ordinære aksjer
- SKI ETATBYGG AS0,53 %925 604 259 · 1 000 ordinære aksjer
- 932 265 389 · 15 504 ordinære aksjer
- Lillehammer Etatbygg AS0,33 %924 471 042 · 1 100 ordinære aksjer
- 924 471 174 · 2 362 ordinære aksjer
- GLOBAL PHARMA GROUP AS0,09 %928 006 123 · 30 000 ordinære aksjer
- DEEP VALUE DRILLER AS0,04 %926 410 652 · 35 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.