- Org.nr.
- 923 463 232
- Adresse
- Søndre gate 23, 7010 Trondheim
Driftsresultat−323 288−57,0 % margin
Årsresultat−323 288−57,0 % margin
Egenkapital−337 625−33,8 % av eiendelene
Balansen går ikke opp i registeret: eiendelene avviker 7 436 kr fra egenkapital pluss gjeld. Egenkapitalandelen er usikker.
Valkyrien Productions AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 463 232
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 04.09.2019
- Registrert
- 25.09.2019
- Adresse
- Søndre gate 23, 7010 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerProduksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Trondheim (322)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Valkyrien Productions AS923 598 081 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Filmproduksjon og annet som faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 567 230 | - | 836 372 | 1 116 520 | 544 625 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 68 040 | - | 335 700 |
| Sum driftsinntekter | 567 230 | 1 715 088 | 904 412 | 1 116 520 | 880 325 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 233 502 |
| Varekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Lønnskostnad Il, | 0 | - | 435 244 | 515 955 | - |
| Annen driftskostnad | 890 518 | - | 726 278 | 563 317 | 699 774 |
| Sum driftskostnader | 890 518 | 1 466 617 | 1 161 522 | 1 079 272 | 933 276 |
| Driftsresultat | −323 288 | 248 471 | −257 110 | 37 248 | −52 951 |
| Annen renteinntekt | - | - | 27 | - | 1 |
| Annen finansinntekt | - | - | 50 | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 77 | 0 | 1 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 25 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | - | 6 | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 9 | 6 | 25 | - |
| Netto finans | 0 | −9 | 72 | −25 | 1 |
| Resultat før skatt | - | 248 463 | −257 039 | 37 223 | −52 950 |
| Skattekostnad | - | - | −8 189 | 8 189 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −248 850 | 29 034 | −52 950 |
| Resultat før skattekostnad | −323 288 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −323 288 | 248 463 | −248 850 | 29 034 | −52 950 |
| Udekket tap | −323 288 | - | −248 850 | 29 034 | −52 950 |
| Sum overføringer og disponeringer | −323 288 | - | −248 850 | 29 034 | −52 950 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 124 565 | - | 475 930 | 143 117 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 124 565 | - | 475 930 | 143 117 | −39 000 |
| Sum anleggsmidler | 124 565 | 460 801 | 475 930 | 143 117 | −39 000 |
| Kundefordringer | - | - | −33 625 | −20 500 | 212 969 |
| Andre kortsiktige fordringer | 31 201 | - | 0 | 0 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum fordringer | 31 201 | - | −33 625 | −20 500 | 212 969 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 842 105 | - | 103 800 | 352 247 | 9 605 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 842 105 | - | 103 800 | 352 247 | 9 605 |
| Sum omløpsmidler | 873 306 | 876 477 | 70 175 | 331 747 | 222 574 |
| Sum eiendeler | 997 871 | 1 337 278 | 546 105 | 474 864 | 183 574 |
| Investering i datterselskap | - | - | 0 | 0 | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 0 | 0 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | 0 | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | −39 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 367 625 | - | 292 800 | 43 950 | 72 984 |
| Sum opptjent egenkapital | −367 625 | −44 337 | −292 800 | −43 950 | −72 984 |
| Sum egenkapital | −337 625 | −14 337 | −262 800 | −13 950 | −42 984 |
| Pensjonsforpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Konvertible lån | - | - | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 53 000 | - | 53 000 | 53 000 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 308 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 53 000 | - | 53 000 | 53 000 | 308 |
| Sum langsiktig gjeld | 53 000 | 53 000 | 53 000 | 53 000 | 308 |
| Leverandørgjeld | 796 756 | - | 206 981 | 98 348 | 91 598 |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 8 189 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 391 069 | - | 510 171 | 284 039 | 115 449 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 102 106 | - | 38 753 | 45 238 | 19 203 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 289 932 | 1 305 483 | 755 905 | 435 814 | 226 250 |
| Sum gjeld | 1 342 932 | 1 358 484 | 808 905 | 488 814 | 226 558 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 005 307 | - | 546 105 | 474 864 | 183 574 |
| Selskapskapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,68▲ | 0,67 | 0,09 | 0,76 | 0,98 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,98▲ | −94,75 | −3,08 | −35,04 | −5,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −27,7 %▼ | 26,4 % | −50,4 % | 11,3 % | −28,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −57,0 %▼ | 14,5 % | −28,4 % | 3,3 % | −6,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −57,0 %▼ | 14,5 % | −27,5 % | 2,6 % | −6,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −33,8 %▼ | −1,1 % | −48,1 % | −2,9 % | −23,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Valkyrien Productions AS−57,0 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
−60 %−40−20020
Valkyrien Productions AS−57,0 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
Monster AS−2,6 % 268,3 mill.95 ansatte 2025
MOTION BLUR FILMS 4 AS−0,0 % 267,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
STRIX TELEVISJON AS4,7 % 232,2 mill.131 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sverre Brandtzæg | 1969 |