- Org.nr.
- 998 503 825
- Adresse
- Valleveien 1125, 3967 Stathelle
- Hovedeier
- VALLE BÅTHAVN AS, 100 %
VALLE BÅTOPPLAG AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 503 825
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.09.2026
- Stiftet
- 07.06.2012
- Registrert
- 16.06.2012
- Adresse
- Valleveien 1125, 3967 Stathelle
- Postadresse
- Vallekjær 34
- Kommune
- Bamble
- Næring
- 33.150 Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båterReparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter i Bamble (24)
- Aksjekapital
- 110 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VALLE BÅTOPPLAG AS998 511 674 · BAMBLE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive med kjøp, salg, utvikling og utleie av fast eiendom og det som står i naturlig forbindelse med dette. Selskapet skal også drive med utleie og lagring av båter og motorkjøretøy og annen forretningsmessig virksomhet i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 672 000 | - | - | 672 000 | 672 000 |
| Sum driftsinntekter | 672 000 | 672 000 | 672 000 | 672 000 | 672 000 |
| Avskrivning | - | - | - | - | 86 185 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 90 367 | - | - | 86 185 | - |
| Annen driftskostnad | 133 867 | - | - | 95 549 | 88 810 |
| Sum driftskostnader | 224 234 | 243 512 | 245 713 | 181 734 | 174 995 |
| Driftsresultat | 447 766 | 428 488 | 426 287 | 490 266 | 497 005 |
| Annen renteinntekt | 31 417 | - | - | 25 | - |
| Annen finansinntekt | 597 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 32 014 | 4 035 | 616 | 25 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 55 912 | 64 368 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 1 198 | −55 912 | 64 368 |
| Netto finans | 32 014 | 4 035 | −582 | −55 887 | −64 368 |
| Resultat før skatt | - | 432 522 | 425 705 | - | 432 637 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 95 180 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 337 457 |
| Resultat før skattekostnad | 479 780 | - | - | 434 379 | - |
| Skattekostnad | 105 551 | - | - | 95 564 | - |
| Årsresultat | 374 229 | 337 370 | 332 158 | 338 815 | 337 457 |
| Overføring til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −337 457 |
| Annen egenkapital | 374 229 | - | - | 338 815 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 338 815 | −337 457 |
| Utvikling | 0 | - | - | 0 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 0 | - | - | 0 | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 858 760 | - | - | 3 424 335 | 3 510 520 |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | - | - | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 858 760 | - | - | 3 424 335 | 3 510 520 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 0 | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 0 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 3 858 760 | 3 265 743 | 3 353 834 | 3 424 335 | 3 510 520 |
| Andre fordringer l, | - | - | - | - | 631 902 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 72 860 | - | - | 44 253 | - |
| Konsernfordringer | - | - | - | 594 426 | - |
| Sum fordringer | 72 860 | - | - | 638 679 | 631 902 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 395 267 | - | - | 85 574 | 145 961 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 395 267 | - | - | 85 574 | 145 961 |
| Sum omløpsmidler | 1 468 127 | 967 427 | 1 074 797 | 724 253 | 777 863 |
| Sum eiendeler | 5 326 887 | 4 233 170 | 4 428 631 | 4 148 588 | 4 288 383 |
| Aksjekapital | 110 000 | - | - | 110 000 | 110 000 |
| Beholdning av egne aksjer | 0 | - | - | 0 | - |
| Overkurs | 0 | - | - | 0 | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 594 426 | - | - | 594 426 | 594 426 |
| Sum innskutt egenkapital | 704 426 | 704 426 | 704 426 | 704 426 | 704 426 |
| Fond | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen egenkapital | 2 903 545 | - | - | 1 859 788 | 1 520 973 |
| Udekket tap | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 903 545 | 2 529 316 | 2 191 946 | 1 859 788 | 1 520 973 |
| Sum egenkapital | 3 607 971 | 3 233 742 | 2 896 372 | 2 564 214 | 2 225 399 |
| Utsatt skatt | 155 067 | - | - | 147 490 | 145 086 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 155 067 | - | - | 147 490 | 145 086 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 1 035 442 | 1 515 512 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 1 035 442 | 1 515 512 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 151 349 | 148 500 | 1 182 932 | 1 660 598 |
| Leverandørgjeld | 910 407 | - | - | 1 516 | 2 666 |
| Betalbar skatt | 101 833 | - | - | 93 160 | 91 298 |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | - | - | 160 311 | 161 677 |
| Kortsiktig konserngjeld | 549 345 | - | - | 143 771 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 264 | - | - | 2 684 | 146 745 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 563 849 | 848 079 | 1 383 759 | 401 442 | 402 386 |
| Sum gjeld | 1 718 917 | 999 428 | 1 532 259 | 1 584 375 | 2 062 984 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 326 888 | - | - | 4 148 588 | 4 288 383 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,94▼ | 1,14 | 0,78 | 1,80 | 1,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,48▲ | 0,31 | 0,53 | 0,62 | 0,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,0 %▲ | 10,0 % | 10,0 % | 11,6 % | 11,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 66,6 %▲ | 63,8 % | 63,4 % | 73,0 % | 74,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 55,7 %▲ | 50,2 % | 49,4 % | 50,4 % | 50,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 67,7 %▼ | 76,4 % | 65,4 % | 61,8 % | 51,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 33.150.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Andreas Kjellemyr | 1975 |
| Styrets leder | Andreas Kjellemyr | 1975 |
| Styremedlem | Gjermund Jørgen Walle | 1951 |
| Varamedlem | Cecilie Buvik Thorsberg | 1977 |
| Varamedlem | Inger Charlotte Walle | 1957 |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VALLE BÅTHAVN AS100,0 %Stathelle · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- VALLE BÅTHAVN AS
- VALLE BÅTOPPLAG AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.