- Org.nr.
- 953 886 170
- Adresse
- c/o CC Mart'n AS, Ringgata 53, 2318 Hamar
- Hovedeier
- CC Eiendom AS, 100 %
Driftsresultat337 04168,4 % margin
EBITDA339 082før av- og nedskrivninger
Årsresultat276 05056,0 % margin
Egenkapital227 51738,5 % av eiendelene
Vangsveien 100 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1989.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 953 886 170
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 22.09.1989
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- c/o CC Mart'n AS, Ringgata 53, 2318 Hamar
- Postadresse
- Postboks 4093
- Kommune
- Hamar
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Hamar (479)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vangsveien 100 AS982 641 071 · HAMAR
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og drive fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 493 001 | - | - | 656 374 | - |
| Sum driftsinntekter | 493 001 | 667 858 | 703 988 | 656 374 | 700 348 |
| Lønnskostnader | 4 363 | - | - | 7 057 | 9 724 |
| Avskrivning varige driftsmidler | 2 041 | - | - | 3 500 | 3 500 |
| Annen driftskostnad | 149 555 | - | - | 261 597 | 43 651 |
| Sum driftskostnader | 155 960 | 149 390 | 258 003 | 272 154 | 56 875 |
| Driftsresultat | 337 041 | 518 468 | 445 986 | 384 220 | 643 473 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 24 | - |
| Annen renteinntekt | 15 171 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 699 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 16 870 | 18 322 | 12 136 | 24 | 2 594 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 129 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | - | 129 | - |
| Netto finans | 16 870 | 18 322 | 12 136 | −105 | 2 594 |
| Resultat før skatt | - | 536 790 | 458 122 | 384 115 | 646 067 |
| Resultat før skattekostnad | 353 911 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 77 861 | - | - | 84 505 | 142 113 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 299 610 | - |
| Årsresultat | 276 050 | 418 696 | 357 335 | 299 610 | 503 954 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 276 050 | - | - | 299 610 | - |
| Totalresultat | 276 050 | - | - | 299 610 | - |
| Konsernbidrag | 271 530 | - | - | 291 477 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 4 520 | - | - | 8 133 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 276 050 | - | - | 299 610 | - |
| Utsatt skattefordel | 80 309 | - | - | 88 527 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 80 309 | - | - | 88 527 | - |
| Tomter og bygninger | 13 820 | - | - | 13 820 | - |
| Inventar og utstyr | 18 959 | - | - | 28 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 32 779 | - | - | 41 820 | - |
| Sum anleggsmidler | 113 088 | 116 404 | 124 835 | 130 346 | 136 140 |
| Andre fordringer | 38 870 | - | - | 51 999 | - |
| Sum fordringer | 38 870 | - | - | 51 999 | - |
| Bankinnskudd og kontanter | 438 420 | - | - | 443 570 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 438 420 | - | - | 443 570 | - |
| Sum omløpsmidler | 477 290 | 634 762 | 567 182 | 495 569 | 619 624 |
| Sum eiendeler | 590 377 | 751 166 | 692 017 | 625 916 | 755 765 |
| Aksjekapital, 500 å kr | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 127 517 | - | - | 98 382 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 127 517 | 122 996 | 105 511 | 98 382 | 90 250 |
| Sum egenkapital | 227 517 | 222 996 | 205 511 | 198 382 | 190 250 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 15 421 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 414 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 360 447 | - | - | 412 112 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 362 861 | 528 169 | 486 507 | 427 534 | 565 515 |
| Sum gjeld | 362 861 | 528 169 | 486 507 | 427 534 | 565 515 |
| Sum egenkapital og gjeld | 590 377 | - | - | 625 916 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,32▲ | 1,20 | 1,17 | 1,16 | 1,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,59▼ | 2,37 | 2,37 | 2,16 | 2,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 52,8 %▼ | 74,4 % | 69,5 % | 55,6 % | 85,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 68,4 %▼ | 77,6 % | 63,4 % | 58,5 % | 91,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 56,0 %▼ | 62,7 % | 50,8 % | 45,6 % | 72,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,5 %▲ | 29,7 % | 29,7 % | 31,7 % | 25,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vangsveien 100 AS68,4 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Vangsveien 100 AS68,4 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ketil Norheim | 1962 |
| Styrets leder | Jesper Holte | 1955 |
| Styremedlem | Knut Hage | 1946 |
| Styremedlem | John Niclas Hage | 1972 |
| Regnskapsfører | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CC Eiendom AS100,0 %Hamar · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- CC Gruppen AS
- CC Eiendom AS100,0 %
- Butikkdrift AS100,0 %
- CC Gjøvik Eiendom AS100,0 %
- CC MARTN EIENDOM AS90,0 %
- Vangsveien 100 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.