- Org.nr.
- 929 366 646
- Adresse
- Mongsedalen 24, 5918 Frekhaug
- Bransje
- Drift av campingplasser
Driftsresultat−4 396−3,4 % margin
EBITDA18 545før av- og nedskrivninger
Årsresultat−7 249−5,6 % margin
Egenkapital−97 543−64,5 % av eiendelene
Vannes Naturcamp AS er et aksjeselskap innen drift av campingplasser, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 366 646
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 24.05.2022
- Registrert
- 16.06.2022
- Adresse
- Mongsedalen 24, 5918 Frekhaug
- Kommune
- Alver
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vannes Naturcamp AS929 688 686 · ALVER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie,strandkafé,friluftscamping og opplevelser.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 91 254 | 90 198 | 9 150 | 4 155 |
| Annen driftsinntekt | 39 066 | 44 400 | 12 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 130 320 | 134 598 | 21 150 | 4 155 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 0 | −520 | - | - |
| Varekostnad | 21 129 | 20 755 | 6 620 | 2 447 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 22 941 | 38 686 | 11 746 | 2 226 |
| Annen driftskostnad | 90 646 | 88 304 | 58 083 | 31 649 |
| Sum driftskostnader | 134 716 | 147 225 | 76 449 | 36 323 |
| Driftsresultat | −4 396 | −12 627 | −55 299 | −32 168 |
| Annen renteinntekt | 12 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 12 | 0 | - | - |
| Annen rentekostnad | 112 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 112 | 0 | - | - |
| Netto finans | −99 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | −55 299 | −32 168 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 7 077 | −7 077 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −62 376 | −25 091 |
| Resultat før skattekostnad | −4 495 | −12 627 | - | - |
| Skattekostnad | 2 754 | 0 | - | - |
| Årsresultat | −7 249 | −12 627 | −62 376 | −25 091 |
| Udekket tap | −7 249 | −12 627 | −62 376 | −25 091 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −62 376 | −25 091 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | 7 077 |
| Maskiner og anlegg | 0 | 98 061 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 91 763 | 0 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 91 763 | 98 061 | 164 441 | 131 348 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 91 763 | 98 061 | 164 441 | 138 425 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | 0 | 0 |
| Markedsbaserte obligasjoner | - | - | 0 | 0 |
| Varer | 252 | 520 | - | - |
| Kundefordringer | 4 012 | 0 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 740 | 7 277 | - | - |
| Sum fordringer | 7 752 | 7 277 | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 51 499 | 45 289 | 580 | 6 484 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 51 499 | 45 289 | 580 | 6 484 |
| Sum omløpsmidler | 59 503 | 53 087 | 580 | 6 484 |
| Sum eiendeler | 151 266 | 151 147 | 165 021 | 144 909 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | 164 441 | 131 348 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 7 077 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 127 543 | 120 294 | 87 467 | 25 091 |
| Sum opptjent egenkapital | −127 543 | −120 294 | −87 467 | −25 091 |
| Sum egenkapital | −97 543 | −90 294 | −57 467 | 4 909 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 3 313 | 4 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 313 | 4 000 | - | - |
| Leverandørgjeld | 4 063 | 0 | - | - |
| Betalbar skatt | 2 754 | 0 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 238 680 | 237 441 | 222 487 | 140 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 245 496 | 237 441 | 222 487 | 140 000 |
| Sum gjeld | 248 809 | 241 441 | 222 487 | 140 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 151 266 | 151 147 | 165 020 | 144 909 |
| Selskapskapital | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,24▲ | 0,20 | 0,00 | 0,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,55▲ | −2,59 | −3,87 | 28,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,0 %▲ | −8,2 % | −35,7 % | −22,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,4 %▲ | −9,4 % | −261,5 % | −774,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,6 %▲ | −9,4 % | −294,9 % | −603,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −64,5 %▼ | −62,8 % | −34,8 % | 3,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vannes Naturcamp AS−3,4 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
FIRST CAMP NORGE AS−8,4 % 62,8 mill.62 ansatte 2025
Vannes Naturcamp AS−3,4 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Topcamp AS11,8 % 151,3 mill.118 ansatte 2025
TUIL AS16,6 % 49,0 mill.68 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hilde Rafdal | 1970 |
| Styrets leder | Hilde Rafdal | 1970 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HILDE RAFDAL100,0 %f. 1970 · Frekhaug · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.