- Org.nr.
- 917 347 786
- Adresse
- Vatnahalsen, 5718 Myrdal
- Hovedeier
- VATNA UTVIKLING AS, 90 %
- Bransje
- Drift av hoteller
Driftsresultat2 727 16716,1 % margin
EBITDA3 432 571før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 918 65911,3 % margin
Egenkapital11 641 05952,3 % av eiendelene
Vatnahalsen Høyfjellshotell AS er et aksjeselskap innen drift av hoteller, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 347 786
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 17.03.2016
- Registrert
- 21.06.2016
- Adresse
- Vatnahalsen, 5718 Myrdal
- Kommune
- Aurland
- Aksjekapital
- 879 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vatnahalsen Høyfjellshotell AS971 787 643 · ULVIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og drift av turistvirksomhet samt investering i andre selskap med dertil tilhørende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 16 866 061 | 17 272 062 | 15 775 142 | 13 939 911 | 8 891 524 |
| Annen driftsinntekt | 75 900 | - | 9 600 | 202 863 | 887 317 |
| Sum driftsinntekter | 16 941 961 | 17 272 062 | 15 784 742 | 14 142 774 | 9 778 841 |
| Varekostnad | 3 221 455 | 3 731 861 | 3 437 757 | 3 394 680 | 2 368 511 |
| Lønnskostnad | - | - | 6 400 058 | 5 548 535 | 3 742 063 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 747 792 |
| Lønnskostnad Il, | 6 493 558 | 6 404 176 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 705 404 | 637 380 | 718 704 | 818 634 | - |
| Annen driftskostnad | 3 794 377 | 4 433 120 | 3 891 424 | 3 483 125 | 2 602 865 |
| Sum driftskostnader | 14 214 794 | 15 206 537 | 14 447 944 | 13 244 973 | 9 461 231 |
| Driftsresultat | 2 727 167 | 2 065 525 | 1 336 798 | 897 801 | 317 610 |
| Annen renteinntekt | 199 873 | 184 437 | 118 973 | 50 121 | 32 636 |
| Sum finansinntekter | 199 873 | 184 437 | 118 973 | 50 121 | 32 636 |
| Annen rentekostnad | 451 554 | 431 708 | 417 658 | 302 257 | 229 318 |
| Annen finanskostnad | - | - | 3 714 | - | −19 245 |
| Annen finanskostnad (0) | - | 2 974 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 451 554 | 434 682 | 421 372 | 302 257 | 210 073 |
| Netto finans | −251 680 | −250 245 | −302 399 | −252 136 | −177 437 |
| Resultat før skatt | 2 475 487 | 1 815 280 | 1 034 399 | 645 664 | 140 173 |
| Skattekostnad | 556 828 | 415 824 | 239 129 | 132 614 | 42 612 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 97 561 |
| Årsresultat | 1 918 659 | 1 399 455 | 795 270 | 513 050 | 97 561 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 97 561 |
| Udekket tap | - | - | 328 224 | 513 050 | 97 561 |
| Annen egenkapital | 1 918 659 | 1 399 455 | 467 046 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 795 270 | 513 050 | 97 561 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 14 805 771 | 11 945 601 | 11 684 200 | 11 742 500 | 12 115 000 |
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | - | 55 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 602 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 454 800 | 363 200 | 509 200 | 647 500 | - |
| Sum varige driftsmidler | 15 260 571 | 12 308 801 | 12 193 400 | 12 403 500 | 12 772 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 497 846 | 374 855 | 356 610 | 241 717 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 497 846 | 374 855 | 356 610 | 241 717 | - |
| Sum anleggsmidler | 15 758 417 | 12 683 656 | 12 550 010 | 12 645 217 | 12 772 000 |
| Varer | 789 695 | - | 425 216 | 358 981 | 430 480 |
| Sum varer | - | - | 425 216 | 358 981 | 430 480 |
| Kundefordringer | 42 257 | 88 970 | 15 023 | 55 908 | 675 156 |
| Andre kortsiktige fordringer | 659 942 | - | 550 126 | 509 906 | 342 209 |
| Konsernfordringer | - | - | 0 | 0 | 230 207 |
| Sum fordringer | 702 199 | - | 565 149 | 565 814 | 1 247 572 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 052 975 |
| Sum investeringer | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 001 500 | 4 102 802 | 3 272 554 | 2 551 099 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 001 500 | 4 102 802 | 3 272 554 | 2 551 099 | 1 052 975 |
| Sum omløpsmidler | 6 493 394 | 5 303 758 | 4 262 918 | 3 475 894 | 2 731 026 |
| Sum eiendeler | 22 251 811 | 17 987 414 | 16 812 928 | 16 121 111 | 15 503 026 |
| Aksjekapital | 879 000 | 879 000 | 879 000 | 879 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | −88 000 | −88 000 | −88 000 | −88 000 | −88 000 |
| Overkurs | 7 064 899 | - | 7 064 899 | 7 064 899 | 7 064 899 |
| Sum innskutt egenkapital | 7 855 899 | 7 855 899 | 7 855 899 | 7 855 899 | 7 855 899 |
| Annen egenkapital | 3 785 160 | 1 866 501 | 467 046 | 0 | - |
| Udekket tap | 0 | 0 | 0 | 328 224 | 841 274 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 785 160 | 1 866 501 | 467 046 | - | −841 274 |
| Sum egenkapital | 11 641 059 | 9 722 400 | 8 322 945 | 7 527 675 | 7 014 625 |
| Utsatt skatt | 832 740 | 806 672 | 416 081 | 176 952 | 44 338 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 832 740 | 806 672 | 416 081 | 176 952 | 44 338 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 6 716 217 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 556 682 | 5 358 970 | 5 818 715 | 6 267 066 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 556 682 | 5 358 970 | 5 818 715 | 6 267 066 | 6 716 217 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 6 234 796 | 6 444 018 | 6 760 555 |
| Leverandørgjeld | 859 525 | 715 677 | 806 702 | 655 449 | 267 066 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 150 304 |
| Betalbar skatt | 530 761 | 25 233 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 219 298 | 205 195 | 317 034 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 611 746 | 1 153 267 | 1 131 451 | 1 302 152 | 1 310 477 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 221 331 | 2 099 371 | 2 255 187 | 2 149 418 | 1 727 847 |
| Sum gjeld | 10 610 752 | 8 265 014 | 8 489 983 | 8 593 436 | 8 488 402 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 251 811 | 17 987 414 | 16 812 928 | 16 121 111 | 15 503 026 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 879 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,02▼ | 2,53 | 1,89 | 1,62 | 1,58 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,91▲ | 0,85 | 1,02 | 1,14 | 1,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,5 %▲ | 12,9 % | 8,8 % | 6,0 % | 2,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 16,1 %▲ | 12,0 % | 8,5 % | 6,3 % | 3,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,3 %▲ | 8,1 % | 5,0 % | 3,6 % | 1,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,3 %▼ | 54,1 % | 49,5 % | 46,7 % | 45,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vatnahalsen Høyfjellshotell AS16,1 %
16,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
Radisson Hotels Norway AS2,5 % 2 532,8 mill.1 504 ansatte 2025
Scandic Hotels AS8,4 % 6 734,9 mill.5 425 ansatte 2025
Vatnahalsen Høyfjellshotell AS16,1 % 16,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Strawberry Services AS17,4 % 1 514,1 mill.299 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 55.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Petter Andresen | 1973 |
| Styrets leder | Trond Andresen | 1948 |
| Styremedlem | Peder Christian Løvenskiold | 1960 |
| Styremedlem | Tore Mæhle | 1947 |
| Styremedlem | Fredrik William Baumann | 1962 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMISERVICE AS952 227 904 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VATNA UTVIKLING AS90,0 %Oslo · 791 ordinære aksjer
- Myrdal · 88 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- VATNA UTVIKLING AS
- Vatnahalsen Høyfjellshotell AS90,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 917 347 786 · 88 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.