- Org.nr.
- 929 107 152
- Adresse
- Innspurten 15, 0663 Oslo
- Hovedeier
- Vengetind AS, 88 %
Vengetind Elevate AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 107 152
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 30.03.2022
- Registrert
- 27.04.2022
- Adresse
- Innspurten 15, 0663 Oslo
- Postadresse
- Postboks 83 Økern
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 2 067 750
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vengetind Elevate AS929 281 799 · OSLO9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drifte konsernets støtte- og fellesfunksjoner på vegne av de ulike underselskapene og eventuelt andre tredjepartsselskaper innenfor områder som IT, personal, regnskap, rapportering og beslutningsstøtte. Selskapet skal underbygge det aktive eierskapet i konsernet gjennom forbedringsarbeid som bidrar til økt effektivitet, produktivitet og visibilitet for det enkelte selskap.
Tidligere navn
- Agardh 564 AS27.04.2022 til 24.08.2022
- SKALA GRUPPEN AS24.08.2022 til 25.09.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | 13 246 996 | 18 457 036 | 5 969 190 |
| Sum driftsinntekter | 13 518 527 | 13 246 996 | 18 457 036 | 5 969 190 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | −373 819 474 | - |
| Lønnskostnad | - | 12 341 190 | 13 019 145 | 3 989 267 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 1 400 | - | - |
| Annen driftskostnad | - | 14 507 845 | 25 346 282 | 8 708 114 |
| Sum driftskostnader | 25 361 196 | 26 850 435 | −335 454 046 | 12 697 382 |
| Driftsresultat | −11 842 669 | −13 603 439 | 353 911 082 | −6 728 192 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | 9 552 218 | 14 122 410 | 38 148 738 |
| Annen renteinntekt | - | 4 316 060 | 3 733 617 | 958 710 |
| Annen finansinntekt | - | 760 164 | 17 326 | - |
| Sum finansinntekter | 11 630 083 | 14 628 442 | 17 873 352 | 39 107 448 |
| Annen rentekostnad | - | 2 039 033 | 1 396 695 | 972 675 |
| Annen finanskostnad | - | 138 298 | 221 508 | 56 229 |
| Sum finanskostnader | 1 157 389 | 2 177 331 | 1 618 203 | 1 028 904 |
| Netto finans | 10 472 694 | 12 451 111 | 16 255 149 | 38 078 544 |
| Resultat før skatt | −1 369 975 | - | 370 166 231 | 31 350 352 |
| Resultat før skattekostnad | - | −1 152 328 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | 2 793 495 | −801 740 | −1 991 755 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 370 967 971 | 33 342 107 |
| Årsresultat | 5 248 778 | −3 945 823 | 370 967 971 | 33 342 107 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | −3 945 823 | 370 967 971 | 33 342 107 |
| Totalresultat | - | −3 945 823 | 370 967 971 | 33 342 107 |
| Ordinært utbytte | - | - | 10 000 000 | - |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | 310 000 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 50 967 971 | 33 342 107 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −3 945 823 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | −3 945 823 | 370 967 971 | 33 342 107 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | 49 089 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 49 089 | - | - |
| Investering i datterselskap | - | 59 882 329 | 58 969 518 | 73 507 405 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | 7 500 000 | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | 786 879 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 68 169 208 | 58 969 518 | 73 507 405 |
| Sum anleggsmidler | 2 329 691 | 68 218 297 | 61 763 013 | 75 499 160 |
| Kundefordringer | - | 1 146 643 | 2 766 529 | - |
| Kundefordringer på selskap i samme konsern | - | - | 30 130 109 | 28 739 650 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 3 116 338 | 2 646 308 | 7 689 866 |
| Konsernfordringer | - | 28 875 067 | 15 638 106 | 6 977 188 |
| Sum fordringer | - | 33 138 048 | 51 181 052 | 43 406 704 |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | - | 20 552 578 | - | - |
| Sum investeringer | - | 20 552 578 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 30 521 400 | 53 328 855 | 93 776 085 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 30 521 400 | 53 328 855 | 93 776 085 |
| Sum omløpsmidler | 63 006 657 | 84 212 026 | 104 509 907 | 137 182 789 |
| Sum eiendeler | 65 336 348 | 152 430 323 | 166 272 920 | 212 681 949 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 2 793 495 | 1 991 755 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 2 793 495 | 1 991 755 |
| Aksjekapital | - | 2 067 750 | 2 067 750 | 2 067 750 |
| Beholdning av egne aksjer | - | −248 130 | - | - |
| Overkurs | - | 31 123 980 | 31 123 980 | 31 123 980 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 819 620 | 32 943 600 | 33 191 730 | 33 191 730 |
| Annen egenkapital | - | 73 353 077 | 84 310 078 | 33 342 107 |
| Sum opptjent egenkapital | 21 174 033 | 73 353 077 | 84 310 078 | 33 342 107 |
| Sum egenkapital | 22 993 653 | 106 296 677 | 117 501 808 | 66 533 837 |
| Sum langsiktig gjeld | 554 747 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 1 723 329 | 1 558 303 | 9 717 854 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 1 060 828 | 554 267 | 822 395 |
| Utbytte | - | - | 10 000 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 40 080 253 | 29 977 004 | 132 801 336 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 3 269 237 | 6 681 537 | 2 806 527 |
| Sum kortsiktig gjeld | 41 787 948 | 46 133 646 | 48 771 112 | 146 148 111 |
| Sum gjeld | 42 342 695 | 46 133 646 | 48 771 112 | 146 148 111 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 152 430 323 | 166 272 920 | 212 681 949 |
| Pensjonsforpliktelser | - | - | 1 195 164 | 1 256 868 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 1 195 164 | 1 256 868 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 12 356 233 | 8 604 931 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 12 356 233 | 8 604 931 |
| Betalbar skatt | - | - | 181 857 | 7 414 437 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,51▼ | 1,83 | 2,14 | 0,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,84▲ | 0,43 | 0,42 | 2,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,2 %▼ | 0,6 % | 196,2 % | 15,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −87,6 %▲ | −102,7 % | 1 917,5 % | −112,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 38,8 %▲ | −29,8 % | 2 009,9 % | 558,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 35,2 %▼ | 69,7 % | 70,7 % | 31,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 931 218
- Resultat per ansatt, kroner
- −1 691 810
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.129.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Steinar Baard Spydevold | 1969 |
| Styrets leder | Rune Steve Hardersen | 1975 |
| Styremedlem | Torill Bekken | 1971 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Vengetind AS88,0 %Oslo · 22 000 A-aksjer
- Vengetind Elevate AS12,0 %Oslo · 3 000 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Vengetind AS
- SKALA FABRIKK AS98,2 %
- SKALA AS97,5 %
- RS Holdco AS91,5 %
- SKALA ROBOTECH AS90,1 %
- Vengetind Elevate AS88,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Vengetind Elevate AS12,0 %929 107 152 · 3 000 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.