- Org.nr.
- 923 314 164
- Adresse
- Hammersborg torg 3, 0179 Oslo
- Hovedeier
- SOLON BOLIG AS, 100 %
Driftsresultat−469 181ikke oppgitt
Årsresultat−1 559 395ikke oppgitt
Egenkapital−3 961 380−17,5 % av eiendelene
Veslebukta Boligutvikling II AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 314 164
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 13.08.2019
- Registrert
- 02.09.2019
- Adresse
- Hammersborg torg 3, 0179 Oslo
- Postadresse
- Postboks 1571 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 326)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Varekostnad | 439 867 | 285 000 | 207 890 | 64 000 | - |
| Annen driftskostnad | 29 314 | −22 714 | 900 | 17 391 | 25 770 |
| Sum driftskostnader | 469 181 | 262 286 | 208 790 | 81 391 | 25 770 |
| Driftsresultat | −469 181 | −262 286 | −208 790 | −81 391 | −25 770 |
| Annen renteinntekt | 137 000 | 136 578 | 98 067 | 48 | - |
| Sum finansinntekter | 137 000 | 136 578 | 98 067 | 48 | 80 985 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 666 794 | 1 596 821 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 249 | - | 1 312 791 | 706 228 | - |
| Sum finanskostnader | 1 667 043 | 1 596 821 | 1 312 791 | 706 228 | 591 686 |
| Netto finans | −1 530 043 | −1 460 243 | −1 214 724 | −706 180 | −510 701 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 423 514 | −787 571 | −536 471 |
| Resultat før skattekostnad | −1 999 224 | −1 722 529 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −439 829 | −378 957 | −313 173 | −173 265 | −118 024 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 110 341 | −614 306 | - |
| Årsresultat | −1 559 395 | −1 343 572 | −1 110 341 | −614 306 | −418 447 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 559 395 | −1 343 572 | −1 110 341 | −614 306 | - |
| Totalresultat | −1 559 395 | −1 343 572 | −1 110 341 | −614 306 | - |
| Udekket tap | −1 559 395 | −1 343 572 | −1 088 414 | −614 306 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −21 928 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 559 395 | −1 343 572 | −1 110 341 | −614 306 | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | - | 0 |
| Utsatt skattefordel | 1 124 203 | 684 374 | 305 417 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 124 203 | 684 374 | 305 417 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 124 203 | 684 374 | 305 417 | 0 | 150 899 |
| Sum varer | 19 953 329 | 19 953 329 | 19 846 396 | 19 642 534 | - |
| Konsernfordringer | 1 508 729 | 1 508 729 | 1 508 729 | 1 508 729 | - |
| Sum fordringer | 1 508 729 | 1 508 729 | 1 508 729 | 1 508 729 | - |
| Sum omløpsmidler | 21 462 058 | 21 462 058 | 21 355 125 | 21 151 263 | 19 572 161 |
| Sum eiendeler | 22 586 261 | 22 146 432 | 21 660 542 | 21 151 263 | 19 723 060 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 21 928 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 51 928 | 24 430 |
| Udekket tap | 3 991 380 | 2 431 986 | 1 088 414 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −3 991 380 | −2 431 986 | −1 088 414 | - | −535 005 |
| Sum egenkapital | −3 961 380 | −2 401 986 | −1 058 414 | 51 928 | −510 575 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 7 756 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 7 756 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 7 756 | 0 |
| Leverandørgjeld | 71 250 | 47 500 | 51 250 | 80 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 26 476 392 | 24 500 918 | 22 667 706 | 21 011 580 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 26 547 642 | 24 548 418 | 22 718 956 | 21 091 580 | 20 233 635 |
| Sum gjeld | 26 547 642 | 24 548 418 | 22 718 956 | 21 099 336 | 20 233 635 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 586 261 | 22 146 432 | 21 660 542 | 21 151 263 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,81▼ | 0,87 | 0,94 | 1,00 | 0,97 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −6,70▲ | −10,22 | −21,47 | 406,32 | −39,63 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,5 %▼ | −0,6 % | −0,5 % | −0,4 % | 0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −17,5 %▼ | −10,8 % | −4,9 % | 0,2 % | −2,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørgen Stavrum | 1974 |
| Styremedlem | Erik Forseth Helgesen | 1990 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SOLON BOLIG AS100,0 %Oslo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SOLON EIENDOM AS
- SOLON BOLIG AS100,0 %
- Måkeveien 6 AS100,0 %
- ÅS BOLIGUTVIKLING AS100,0 %
- Bygdøy Boligutvikling AS100,0 %
- URBAN HALL I AS100,0 %
- Skogsnarveien Boligutvikling AS100,0 %
- URBAN NÆRING AS100,0 %
- URBAN HALL II AS100,0 %
- Gimlevang Boligutvikling AS100,0 %
- Langhus Boligutvikling AS100,0 %
- Veslebukta Boligutvikling AS100,0 %
- Drøbak Hageby AS100,0 %
- Vestby Boligutvikling II AS100,0 %
- SOLON PROSJEKT B AS100,0 %
- SKI INFRASTRUKTUR AS100,0 %
- Kulturbruket AS100,0 %
- Storebukta Boligutvikling AS100,0 %
- Maridalsveien Boligutvikling AS100,0 %
- VOKSENKOLLEN FELT A AS100,0 %
- Jessheim Eiendomsutvikling AS100,0 %
- Jegerveien Boligutvikling AS100,0 %
- LIER BOLIGUTVIKLING AS100,0 %
- Lambertseter Boligutvikling AS100,0 %
- Kolbotn Infrastruktur AS100,0 %
- Holtet Boligutvikling AS100,0 %
- TÅSEN BOLIGUTVIKLING AS100,0 %
- Ulsrud Boligutvikling AS100,0 %
- Ormerudveien Boligutvikling AS100,0 %
- KL OSLO AS100,0 %
- TANUM BOLIGUTVIKLING AS100,0 %
- Bergstien 28 Eiendom AS100,0 %
- Bergstien 30 Eiendom AS100,0 %
- Kjenslifeltet AS100,0 %
- Kjonebråten Utvikling AS100,0 %
- SKI BOLIG & NÆRINGSUTVIKLING AS100,0 %
- Industrigata Utvikling AS100,0 %
- Vardåsveien Eiendom AS100,0 %
- SKI BOLIG & NÆRINGSUTVIKLING II AS100,0 %
- Ciderhus Eiendom AS90,1 %
- JOHAN BOJERS VEI AS70,0 %
- Veslebukta Boligutvikling II AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.