- Org.nr.
- 990 951 861
- Telefon
- 32 05 53 00
- Adresse
- c/o Skistar Norge AS avd. Hemsedal, Skiheisvegen 110, 3560 Hemsedal
Driftsresultat668 03231,3 % margin
Årsresultat595 00027,9 % margin
Veslestølen Sameie i er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2002.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 951 861
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 10.05.2002
- Registrert
- 02.06.2007
- Adresse
- c/o Skistar Norge AS avd. Hemsedal, Skiheisvegen 110, 3560 Hemsedal
- Telefon
- 32 05 53 00
- Postadresse
- Postboks 43
- Kommune
- Hemsedal
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Hemsedal (60)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Veslestølen Sameie i924 180 927 · HEMSEDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonsameie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 131 303 | - | 2 797 936 | 2 805 678 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 131 303 | 2 036 604 | 2 797 936 | 2 805 678 | 1 805 686 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | - | 30 |
| Annen driftskostnad | 1 463 271 | - | 2 050 715 | 2 055 777 | - |
| Sum driftskostnader | 1 463 271 | 1 581 538 | 2 050 715 | 2 055 777 | 30 |
| Driftsresultat | 668 032 | 455 066 | 747 221 | 749 901 | 1 805 656 |
| Annen renteinntekt | 3 067 | - | 2 779 | 99 | - |
| Sum finansinntekter | 3 067 | 4 866 | 2 779 | 99 | - |
| Annen rentekostnad | 76 099 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 76 099 | 29 932 | - | - | - |
| Netto finans | −73 032 | −25 066 | 2 779 | 99 | - |
| Resultat før skatt | - | 430 000 | 750 000 | 750 000 | 1 805 656 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 750 000 | 750 000 | 1 805 656 |
| Resultat før skattekostnad | 595 000 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 595 000 | 430 000 | 750 000 | 750 000 | 1 805 656 |
| Vedlikeholdsfond | - | - | 750 000 | 750 000 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 595 000 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 595 000 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 595 000 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 595 000 | - | 750 000 | 750 000 | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | - | 1 805 686 |
| Kundefordringer | 1 208 930 | - | 1 208 652 | 990 521 | 796 235 |
| Skistar Norge AS | - | - | 3 | 132 400 | 23 865 |
| Andre fordringer eiere | - | - | - | - | 330 293 |
| Andre fordringer, forsk. bet.kost. | - | - | - | - | 187 652 |
| Eiere | - | - | 907 436 | 683 694 | - |
| Forskuddsbetalt forsikring | - | - | 198 403 | 198 403 | - |
| Sameie | - | - | - | 349 324 | 176 281 |
| Vedlikeholdsfond | - | - | - | - | 4 |
| Andre kortsiktige fordringer | 244 217 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 453 147 | - | 2 314 491 | 2 354 342 | 1 514 326 |
| Sparebank 1 Hallingdal | - | - | - | - | 314 605 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 933 591 | 984 342 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 227 395 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 227 395 | - | 933 591 | 984 342 | 314 605 |
| Sum omløpsmidler | 2 680 542 | 4 011 400 | 3 261 522 | 3 352 124 | 1 842 371 |
| Sum eiendeler | 2 680 542 | 4 011 400 | 3 261 522 | 3 352 124 | 1 842 371 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varelager | - | - | 13 440 | 13 440 | 13 440 |
| Sum varer | - | - | 13 440 | 13 440 | 13 440 |
| Leverandørgjeld | 1 846 892 | - | 983 402 | 1 552 837 | 872 762 |
| Annen kortsiktig gjeld | 833 650 | - | 280 715 | 432 211 | 98 175 |
| Positivt vedlikeholdsfond | - | - | 1 197 405 | 567 076 | 71 434 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 680 542 | 4 011 400 | 2 461 522 | 2 552 124 | 1 042 371 |
| Sum gjeld | 2 680 542 | 4 011 400 | 3 261 522 | 3 352 124 | 1 842 371 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 680 542 | - | 3 261 522 | 3 352 124 | 1 842 371 |
| Sum egenkapital | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skistar Norge AS | - | - | 800 000 | 800 000 | 800 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 800 000 | 800 000 | 800 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 800 000 | 800 000 | 800 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,00 | 1,00 | 1,33 | 1,31 | 1,77 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | - | - | - | - | - |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,1 %▲ | 12,6 % | 22,7 % | 28,9 % | 98,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 31,3 %▲ | 22,3 % | 26,7 % | 26,7 % | 100,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 27,9 %▲ | 21,1 % | 26,8 % | 26,7 % | 100,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | - | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Veslestølen Sameie i31,3 %
2,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
Veslestølen Sameie i31,3 % 2,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Magne Lien | 1968 |
| Styremedlem | Ole Kurt Klette | 1969 |
| Styremedlem | Hilde Hagen | 1969 |
| Styremedlem | Andreas Smith-Erichsen | 1964 |
| Varamedlem | Jan Løken | 1961 |
| Varamedlem | Stein Helge Helland | 1971 |
| Varamedlem | Anders Ellingsen | 1971 |
| Revisor | PER AMUND BRENNO919 635 088 | - |