- Org.nr.
- 923 726 616
- Adresse
- Bogavegen 20, 7725 Steinkjer
- Bransje
- Ventilasjonsarbeid
Driftsresultat−373 905ikke oppgitt
Årsresultat1 181 861ikke oppgitt
Egenkapital7 188 02271,4 % av eiendelene
VI-Gruppen AS er et aksjeselskap innen ventilasjonsarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 726 616
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 11.10.2019
- Registrert
- 30.10.2019
- Adresse
- Bogavegen 20, 7725 Steinkjer
- Kommune
- Steinkjer
- Aksjekapital
- 3 055 260
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VI-Gruppen AS934 704 304 · STEINKJER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved å samarbeide med andre selskaper, å forestå investeringsvirksomhet, herunder investering i aksjer, obligasjoner, selskapsandeler, utlånsvirksomhet, fast eiendom og annen virksomhet beslektet med dette.
Tidligere navn
- Ventilasjon og Inneklima Holding AS30.10.2019 til 11.01.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 100 165 | 136 920 | - | - | - |
| Annen driftskostnad Il, | 273 740 | 433 120 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 373 905 | 573 654 | 300 963 | 64 263 | 43 921 |
| Driftsresultat | −373 905 | 111 522 | −50 963 | −64 263 | −43 921 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 1 685 759 | 2 864 292 | 1 048 300 | 4 066 929 | 2 900 000 |
| Annen renteinntekt | 98 | 7 019 | 80 359 | 120 846 | 111 045 |
| Annen finansinntekt | - | 1 197 | 144 588 | 8 150 | 22 754 |
| Verdiøkning av markedsb. finansielle oml.m | - | - | - | - | 873 236 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 316 497 | - |
| Sum finansinntekter | 1 685 857 | 2 872 508 | 1 273 248 | 4 512 421 | 3 907 035 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 772 | 725 668 | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | 1 320 020 | - | - |
| Annen rentekostnad | 140 066 | 221 911 | 20 | 772 | - |
| Annen finanskostnad | 7 781 | - | 7 781 | 46 245 | 148 325 |
| Sum finanskostnader | 147 847 | 221 911 | 1 328 594 | 772 686 | 148 325 |
| Netto finans | 1 538 010 | 2 650 597 | −55 346 | 3 739 736 | 3 758 710 |
| Resultat før skatt | - | - | −106 309 | 3 675 473 | 3 714 789 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −12 858 |
| Resultat før skattekostnad | 1 164 106 | 2 762 119 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −17 755 | - | 5 283 | 3 242 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −111 592 | 3 672 231 | 3 727 647 |
| Årsresultat | 1 181 861 | 2 762 119 | −111 592 | 3 672 231 | 3 727 647 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 181 861 | 2 762 119 | −111 592 | 3 672 231 | 3 727 647 |
| Totalresultat | 1 181 861 | 2 762 119 | −111 592 | 3 672 231 | - |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | 1 926 659 | - | - |
| Ordinært utbytte | 787 907 | 1 841 494 | - | 7 680 000 | 2 040 000 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | −3 182 400 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 4 870 047 |
| Udekket tap | - | 908 696 | −908 696 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 393 954 | 11 928 | −1 129 555 | −4 007 769 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 181 861 | 2 762 119 | −111 592 | 3 672 231 | 3 727 647 |
| Salgsinntekt | - | 685 176 | 250 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | 685 176 | 250 000 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | - | - | 300 963 | 64 263 | 43 921 |
| Varekostnad | - | 3 614 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 17 755 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 17 755 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 7 656 318 | 7 656 318 | 7 170 318 | 8 277 038 | 1 186 720 |
| Lån til foretak i samme konsern | 690 000 | - | 500 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 346 318 | 7 656 318 | 7 670 318 | 8 277 038 | 1 186 720 |
| Sum anleggsmidler | 8 364 073 | 7 656 318 | 7 670 318 | 8 277 038 | 1 186 720 |
| Kundefordringer | - | 750 000 | 312 500 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 11 360 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 1 685 759 | 2 864 292 | - | 6 294 793 | 6 411 670 |
| Sum fordringer | 1 697 119 | 3 614 292 | 312 500 | 6 294 793 | 6 411 670 |
| Markedsbaserte verdipapirer | - | - | - | - | 8 917 706 |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | - | - | - | 2 697 575 | - |
| Sum investeringer | - | - | - | 2 697 575 | 8 917 706 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 8 869 | 16 783 | 552 163 | 2 426 081 | 4 170 106 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 869 | 16 783 | 552 163 | 2 426 081 | 4 170 106 |
| Sum omløpsmidler | 1 705 989 | 3 631 075 | 864 663 | 11 418 449 | 19 499 482 |
| Sum eiendeler | 10 070 062 | 11 287 393 | 8 534 981 | 19 695 487 | 20 686 202 |
| Aksjekapital | 3 055 260 | 7 050 600 | 7 050 600 | 10 787 418 | - |
| Beholdning av egne aksjer | −152 880 | - | - | - | - |
| Overkurs | 4 084 754 | 89 414 | 89 414 | 89 414 | 89 414 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 987 134 | 7 140 014 | 7 140 014 | 10 876 832 | 10 876 832 |
| Udekket tap | - | - | 908 696 | - | - |
| Annen egenkapital | 200 888 | 11 928 | - | 1 129 555 | 5 137 324 |
| Sum opptjent egenkapital | 200 888 | 11 928 | −908 696 | 1 129 555 | 5 137 324 |
| Sum egenkapital | 7 188 022 | 7 151 942 | 6 231 318 | 12 006 387 | 16 014 156 |
| Langsiktig konserngjeld | 2 081 667 | 2 000 001 | - | - | 1 739 242 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 081 667 | 2 000 001 | - | - | 1 739 242 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 081 667 | 2 000 001 | 0 | 0 | 1 739 242 |
| Leverandørgjeld | 12 466 | 64 706 | 259 467 | 9 100 | 8 062 |
| Betalbar skatt | - | - | 5 283 | - | 884 742 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 147 584 | 8 912 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 30 000 | - | - |
| Utbytte | 787 907 | 1 841 494 | - | 7 680 000 | 2 040 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 81 666 | 5 | 2 000 001 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 800 373 | 2 135 450 | 2 303 663 | 7 689 100 | 2 932 804 |
| Sum gjeld | 2 882 040 | 4 135 451 | 2 303 663 | 7 689 100 | 4 672 046 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 070 062 | 11 287 393 | 8 534 981 | 19 695 487 | 20 686 202 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 10 787 418 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,13▲ | 1,70 | 0,38 | 1,49 | 6,65 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,40▼ | 0,58 | 0,37 | 0,64 | 0,29 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,3 %▼ | 30,1 % | 8,7 % | 22,0 % | 18,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 16,3 % | −20,4 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 403,1 % | −44,6 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 71,4 %▲ | 63,4 % | 73,0 % | 61,0 % | 77,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjell Ressem | 1964 |
| Styrets leder | Joar Nyborg | 1965 |
| Styremedlem | Stig Magne Johnsen | 1968 |
| Styremedlem | Eilert Bjerkan | 1973 |
| Styremedlem | Rune Johansen | 1968 |
| Styremedlem | Astrid Oline Almli Ressem | 1994 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | BERG ØKONOMI AS839 650 302 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KLIMA HOLDING AS34,5 %Malm · 4 058 ordinære aksjer
- LERA AS34,0 %Steinkjer · 3 995 ordinære aksjer
- S. M. Johnsen Holding AS15,3 %Steinkjer · 1 802 ordinære aksjer
- TCS Holding AS6,13 %Steinkjer · 720 ordinære aksjer
- KENT WILLY MARTHINUSSEN5,00 %f. 1969 · Malm · 588 ordinære aksjer
- VI-Gruppen AS5,00 %Steinkjer · 588 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- STEINKJER BLIKK AS100,0 %928 752 852 · 100 ordinære aksjer
- VI Service AS100,0 %932 103 583 · 100 ordinære aksjer
- Bogavegen 20 AS96,0 %970 995 226 · 20 150 ordinære aksjer
- 927 440 563 · 540 ordinære aksjer
- VI-Gruppen AS5,00 %923 726 616 · 588 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.