- Org.nr.
- 991 112 898
- Adresse
- Olav Myntmesters gate 38, 2315 Hamar
VIEN SPIRITS AS er et aksjeselskap innen destillering, rektifisering og blanding av sprit, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 112 898
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 06.02.2007
- Registrert
- 23.04.2007
- Adresse
- Olav Myntmesters gate 38, 2315 Hamar
- Kommune
- Hamar
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VIEN SPIRITS AS991 176 799 · HAMAR
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon, distribusjon og import av alkoholholdige drikkevarer, andre drikkevarer og hva dermed står i forbindelse. Selskapet kan likeledes drive rådgivningsvirksomhet og kan gjennom aksjetegning eller annen deltagerinteresse etablere eierforhold i annen virksomhet og fast eiendom.
Tidligere navn
- VØMMEL OG DRAM AS23.04.2007 til 05.04.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 112 006 | 185 830 | 127 013 | 107 245 | 138 278 |
| Sum driftsinntekter | 112 006 | 185 830 | 127 013 | 107 245 | 141 234 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 0 | 40 000 | 20 000 | 0 | - |
| Varekostnad | 55 869 | 39 822 | 29 639 | 47 056 | 41 411 |
| Annen driftskostnad | 18 917 | 37 350 | 49 838 | 54 294 | 42 257 |
| Sum driftskostnader | 74 786 | 117 172 | 99 477 | 101 350 | 83 668 |
| Driftsresultat | 37 219 | 68 657 | 27 536 | 5 895 | 57 566 |
| Annen renteinntekt | 4 811 | 4 321 | 222 | 110 | 188 |
| Annen finansinntekt | 443 | 244 | 239 | 584 | 395 |
| Sum finansinntekter | 5 254 | 4 565 | 461 | 694 | 583 |
| Annen rentekostnad | 207 | 142 | 258 | - | - |
| Sum finanskostnader | 207 | 142 | 258 | 0 | - |
| Netto finans | 5 047 | 4 423 | 203 | 694 | 583 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 58 149 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 13 893 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 44 256 |
| Resultat før skattekostnad | 42 266 | 73 080 | 27 739 | 6 589 | - |
| Skattekostnad | 9 344 | 16 109 | 6 073 | 1 448 | - |
| Årsresultat | 32 922 | 56 971 | 21 666 | 5 141 | 44 256 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 44 256 |
| Avsatt til ekstraordinært utbytte | - | - | - | - | 723 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −678 744 |
| Annen egenkapital | 32 922 | 56 971 | 21 666 | 5 141 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 21 666 | 5 141 | 44 256 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 2 956 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | - | - | 40 000 | 60 000 | - |
| Sum varer | - | - | 40 000 | 60 000 | - |
| Kundefordringer | 71 254 | 92 263 | 77 980 | 69 994 | 101 654 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 0 | 679 | - |
| Sum fordringer | 71 254 | 92 263 | 77 980 | 70 673 | 101 654 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 125 605 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 258 372 | 227 260 | 117 974 | 66 231 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 258 372 | 227 260 | 117 974 | 66 231 | 125 605 |
| Sum omløpsmidler | 329 626 | 319 523 | 235 954 | 196 904 | 227 259 |
| Sum eiendeler | 329 626 | 319 523 | 235 954 | 196 904 | 227 259 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | −1 000 | −1 000 | −1 000 | −1 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −903 | −903 | −903 | −903 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 98 097 | 98 097 | 98 097 | 98 097 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 207 016 | 174 094 | 117 122 | 95 456 | 90 315 |
| Sum opptjent egenkapital | 207 016 | 174 094 | 117 122 | 95 456 | 90 315 |
| Sum egenkapital | 305 113 | 272 191 | 215 219 | 193 553 | 190 315 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 9 344 | 16 109 | 6 073 | 1 448 | 13 893 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 23 051 |
| Skyldige offentlige avgifter | 15 169 | 28 029 | 12 759 | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 1 903 | 1 903 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 3 194 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 24 513 | 47 332 | 20 735 | 3 351 | 36 944 |
| Sum gjeld | 24 513 | 47 332 | 20 735 | 3 351 | 36 944 |
| Sum egenkapital og gjeld | 329 626 | 319 523 | 235 954 | 196 904 | 227 259 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 13,45▲ | 6,75 | 11,38 | 58,76 | 6,15 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08▼ | 0,17 | 0,10 | 0,02 | 0,19 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,1 %▼ | 26,4 % | 12,9 % | 3,1 % | 25,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 33,2 %▼ | 36,9 % | 21,7 % | 5,5 % | 40,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 29,4 %▼ | 30,7 % | 17,1 % | 4,8 % | 31,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,6 %▲ | 85,2 % | 91,2 % | 98,3 % | 83,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 11.010.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anders Wetten | 1979 |
| Styrets leder | Knut Wetten | 1969 |
| Styremedlem | Anders Wetten | 1979 |
| Styremedlem | Solveig Wetten | 1946 |
| Regnskapsfører | BRUMUNDDAL REGNSKAP AS979 881 401 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Solveig Wetten33,0 %f. 1946 · Hamar · 33 ordinære aksjer
- SOEL HOLDING AS33,0 %Hamar · 33 ordinære aksjer
- Wettco AS33,0 %Hamar · 33 ordinære aksjer
- VIEN SPIRITS AS1,00 %Hamar · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- VIEN SPIRITS AS1,00 %991 112 898 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.