- Org.nr.
- 923 129 154
- Adresse
- Øvre Slottsgate 3, 0157 Oslo
Driftsresultat713 16018,5 % margin
Årsresultat551 84714,3 % margin
Egenkapital282 86016,2 % av eiendelene
Vignetten AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 129 154
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 19.06.2019
- Registrert
- 25.07.2019
- Adresse
- Øvre Slottsgate 3, 0157 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerProduksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Oslo (2 948)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vignetten AS923 137 149 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon av sponsor- og reklamefilmer, videoer og informasjonsfilmer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 851 990 | 3 567 130 | 2 998 440 | 3 417 000 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 429 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 3 851 990 | 3 567 130 | 2 998 869 | 3 417 000 | 3 374 047 |
| Varekostnad | 1 184 850 | 1 239 304 | 994 485 | 1 086 230 | 990 285 |
| Lønnskostnad | 1 660 622 | 1 607 208 | 1 226 980 | 1 499 600 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 5 884 | 17 115 | 18 772 |
| Annen driftskostnad | 293 358 | 202 585 | 269 924 | 279 058 | 153 714 |
| Sum driftskostnader | 3 138 830 | 3 049 097 | 2 497 272 | 2 882 004 | 2 580 875 |
| Driftsresultat | 713 160 | 518 033 | 501 597 | 534 996 | 793 172 |
| Annen renteinntekt | 216 | 584 | 933 | 146 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 190 | 1 | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | 685 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 216 | 1 269 | 1 123 | 147 | 736 |
| Annen rentekostnad | 2 077 | 130 | 248 | 1 187 | - |
| Annen finanskostnad | 1 450 | 1 180 | 2 150 | 4 496 | - |
| Sum finanskostnader | 3 528 | 1 310 | 2 398 | 5 683 | 5 847 |
| Netto finans | −3 312 | −41 | −1 275 | −5 536 | −5 111 |
| Resultat før skatt | 709 848 | 517 992 | 500 322 | 529 460 | 788 061 |
| Skattekostnad | 158 001 | 111 826 | 110 831 | 119 244 | 175 634 |
| Årsresultat | 551 847 | 406 166 | 389 491 | 410 216 | 612 427 |
| Ordinært utbytte | 650 000 | 400 000 | 390 000 | 410 216 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −98 153 | 6 166 | −509 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 551 847 | 406 166 | 389 491 | 410 216 | - |
| Kundefordringer | 671 445 | 799 200 | 595 988 | 294 250 | - |
| Andre fordringer | 35 865 | 29 433 | 16 187 | 25 365 | - |
| Sum fordringer | 707 310 | 828 633 | 612 175 | 319 615 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 036 519 | 644 085 | 793 946 | 991 953 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 036 519 | 644 085 | 793 946 | 991 953 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 743 829 | 1 472 718 | 1 406 120 | 1 311 568 | 1 686 136 |
| Sum eiendeler | 1 743 829 | 1 472 718 | 1 406 120 | 1 317 452 | 1 709 136 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | 0 | 5 884 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 0 | 5 884 | - |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 5 884 | 22 999 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 252 860 | 351 014 | 344 848 | 345 357 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 252 860 | 351 014 | 344 848 | 345 357 | 345 357 |
| Sum egenkapital | 282 860 | 381 014 | 374 848 | 375 357 | 375 357 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 141 753 | 107 639 | 63 707 | 64 759 | - |
| Betalbar skatt | 158 001 | 111 826 | 110 831 | 119 244 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 282 734 | 276 337 | 280 235 | - | - |
| Utbytte | 650 000 | 400 000 | 390 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 228 482 | 195 903 | 186 500 | 129 600 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 460 969 | 1 091 705 | 1 031 273 | 942 095 | 1 333 779 |
| Sum gjeld | 1 460 969 | 1 091 705 | 1 031 273 | 942 095 | 1 333 779 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 743 829 | 1 472 718 | 1 406 120 | 1 317 452 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,19▼ | 1,35 | 1,36 | 1,39 | 1,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,16▲ | 2,87 | 2,75 | 2,51 | 3,55 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 44,4 %▲ | 36,1 % | 36,9 % | 35,4 % | 46,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,5 %▲ | 14,5 % | 16,7 % | 15,7 % | 23,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 14,3 %▲ | 11,4 % | 13,0 % | 12,0 % | 18,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 16,2 %▼ | 25,9 % | 26,7 % | 28,5 % | 22,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vignetten AS18,5 %
3,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
Monster AS−2,6 % 268,3 mill.87 ansatte 2025
MOTION BLUR FILMS 4 AS−0,0 % 267,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
STRIX TELEVISJON AS4,7 % 232,2 mill.187 ansatte 2025
Vignetten AS18,5 % 3,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Elin Bakken Tønder | 1977 |
| Styrets leder | Kathe Simensen | 1974 |
| Styremedlem | Elin Bakken Tønder | 1977 |
| Regnskapsfører | MEMOACCOUNTING AS992 894 903 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KATHE SIMENSEN50,0 %f. 1974 · Langhus · 500 ordinære aksjer
- ELIN BAKKEN TØNDER50,0 %f. 1977 · Haslum · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.