- Org.nr.
- 994 969 919
- Telefon
- 69 26 46 70
- Adresse
- Larkollveien 10, 1570 Dilling
- Hovedeier
- TMB GROUP AS, 100 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat1 444 28710,2 % margin
Årsresultat1 232 7048,7 % margin
Egenkapital2 435 81546,1 % av eiendelene
Ansatte7i Aa‑registeret
Vvteknikk AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 969 919
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 04.01.2010
- Registrert
- 09.01.2010
- Adresse
- Larkollveien 10, 1570 Dilling
- Telefon
- 69 26 46 70
- Kommune
- Moss
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Moss (46)
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vvteknikk AS977 391 989 · MOSS7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av detaljhandel og installasjonsforretning i VVS-bransjen, herunder rør-, varme- og ventilasjonsarbeid.
Tidligere navn
- VV Teknikk AS09.01.2010 til 12.01.2017
- VV Gruppen AS12.01.2017 til 12.11.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 37 277 051 | 46 583 511 | 31 652 618 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 62 770 | 154 853 | 31 200 |
| Sum driftsinntekter | 14 194 952 | 14 426 389 | 37 339 821 | 46 738 364 | 31 683 818 |
| Varekostnad | - | 4 693 383 | 14 174 713 | 26 761 848 | 13 843 953 |
| Lønnskostnad | - | 5 500 031 | 13 919 467 | 10 553 360 | 10 363 015 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 540 000 | 517 315 | 618 264 | 363 000 |
| Annen driftskostnad | - | 2 690 079 | 5 633 514 | 6 511 855 | 5 531 577 |
| Sum driftskostnader | 12 750 666 | 13 423 493 | 34 245 008 | 44 445 327 | 30 101 545 |
| Driftsresultat | 1 444 287 | 1 002 896 | 3 094 812 | 2 293 037 | 1 582 274 |
| Annen renteinntekt | - | - | 20 283 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 10 530 | 66 116 | 56 197 |
| Sum finansinntekter | 143 909 | 140 759 | 30 813 | 66 116 | 56 197 |
| Annen rentekostnad | - | - | 3 210 | 18 242 | 17 801 |
| Annen finanskostnad | - | - | 16 766 | 68 681 | 43 584 |
| Sum finanskostnader | 7 396 | 3 933 | 19 975 | 86 923 | 61 385 |
| Netto finans | 136 513 | 136 826 | 10 838 | −20 807 | −5 188 |
| Resultat før skatt | 1 580 800 | 1 139 723 | 3 105 650 | 2 272 230 | 1 577 086 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 249 412 | - | - | 345 625 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 681 395 | 499 964 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 424 255 | 1 772 266 | 1 231 461 |
| Årsresultat | 1 232 704 | 890 311 | 2 424 255 | 1 772 266 | 1 231 461 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 2 424 255 | 1 772 266 | 1 231 461 |
| Totalresultat | - | - | 2 424 255 | 1 772 266 | 1 231 461 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 1 300 000 | 400 000 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 2 000 000 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 424 255 | 472 266 | 831 461 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 424 255 | 1 772 266 | 1 231 461 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 3 568 000 | 2 538 000 | 748 000 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 3 568 000 | 2 538 000 | 748 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
| Sum anleggsmidler | 858 000 | 1 635 000 | 3 623 000 | 2 669 000 | 1 176 876 |
| Sum varer | - | - | 423 798 | 4 513 431 | 6 545 630 |
| Kundefordringer | - | - | 1 068 871 | 11 647 562 | 2 894 617 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 79 848 | 345 834 | 343 587 |
| Konsernfordringer | - | - | 3 543 000 | - | - |
| Sum fordringer | - | - | 4 691 719 | 11 993 396 | 3 238 204 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 8 675 405 | 7 058 602 | 3 733 772 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 8 675 405 | 7 058 602 | 3 733 772 |
| Sum omløpsmidler | 4 421 918 | 12 527 923 | 13 790 923 | 23 565 429 | 13 517 607 |
| Sum eiendeler | 5 279 918 | 14 162 923 | 17 413 923 | 26 234 429 | 14 694 483 |
| Utvikling | - | - | - | 76 000 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 76 000 | 373 876 |
| Forskning og utvikling | - | - | - | - | 343 000 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 30 876 |
| Aksjekapital | - | - | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 8 812 800 | 8 388 545 | 7 916 279 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 435 815 | 1 203 111 | 8 812 800 | 8 388 545 | 7 916 279 |
| Sum egenkapital | 2 435 815 | 2 203 111 | 9 812 800 | 9 388 545 | 8 916 279 |
| Utsatt skatt | - | - | 105 632 | 20 184 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 105 632 | 20 184 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 205 159 | 189 957 | 105 632 | 20 184 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 1 692 489 | 10 473 564 | 1 869 075 |
| Betalbar skatt | - | - | 595 947 | 448 904 | 367 035 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 1 337 519 | 2 853 851 | 1 897 815 |
| Utbytte | - | - | - | 1 300 000 | 400 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 3 869 536 | 1 749 381 | 1 244 279 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 638 944 | 11 769 855 | 7 495 490 | 16 825 700 | 5 778 204 |
| Sum gjeld | 2 844 103 | 11 959 812 | 7 601 122 | 16 845 884 | 5 778 204 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 17 413 923 | 26 234 429 | 14 694 483 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,68▲ | 1,06 | 1,84 | 1,40 | 2,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,17▼ | 5,43 | 0,77 | 1,79 | 0,65 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,3 %▲ | 7,2 % | 14,3 % | 11,5 % | 11,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,2 %▲ | 7,0 % | 8,3 % | 4,9 % | 5,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,7 %▲ | 6,2 % | 6,5 % | 3,8 % | 3,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 46,1 %▲ | 15,6 % | 56,4 % | 35,8 % | 60,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 027 850
- Resultat per ansatt, kroner
- 206 327
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vvteknikk AS10,2 %
14,2 mill. 7 ansatte 2025
−10 %−5051015
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
Vvteknikk AS10,2 % 14,2 mill.7 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjørn Christian Jordfald | 1980 |
| Styrets leder | Bjørn Christian Jordfald | 1980 |
| Styremedlem | Egil Eggen | 1954 |
| Styremedlem | Kjell Gunnar Kristiansen | 1943 |
| Styremedlem | Terje Jordfald | 1954 |
| Styremedlem | Målfrid Lillian Jordfald | 1955 |
| Revisor | AKTIVA REVISJON AS987 634 618 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TMB GROUP AS100,0 %Dilling · 1 000 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- TMB GROUP AS
- Vvparts AS100,0 %
- Vvteknikk AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Rørkjøp AS0,10 %880 911 392 · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.