- Org.nr.
- 926 471 872
- Adresse
- Professor Olav Hanssens vei 7A, 4021 Stavanger
Driftsresultat−22 566 123
Årsresultat−22 583 557
Egenkapital34 445 13951,6 % av eiendelene
WAIYS AS er et aksjeselskap innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 471 872
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 06.01.2021
- Registrert
- 27.01.2021
- Adresse
- Professor Olav Hanssens vei 7A, 4021 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 63.100 Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenesterDatainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester i Stavanger (37)
- Aksjekapital
- 345 240
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- WAIYS AS926 881 507 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å utvikle, produsere og kommersialisere programvare, maskinvare, infrastruktur og tjenester for kunstig intelligens (AI) og High Performance Computing (HPC), ved bærekraftige energiløsninger og operasjoner.
Tidligere navn
- Inceptum 1307 AS27.01.2021 til 25.03.2021
- EARTH, WIND & POWER AS25.03.2021 til 23.09.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | - | 2 921 250 | 6 573 734 | 714 795 | - |
| Other income | - | 35 000 | - | - | 30 000 |
| Sum driftsinntekter | 1 800 975 | 2 956 250 | 6 573 734 | 714 795 | 30 000 |
| Raw materials and consumables used | - | - | 412 178 | 2 695 853 | 846 321 |
| Payroll expenses | - | 4 782 608 | 5 449 714 | 5 436 057 | 399 580 |
| Depreciation and amortisation expenses | - | 2 138 233 | 4 055 496 | 5 018 873 | 13 188 |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 10 733 717 | - | - | - |
| Other operating expenses | - | 5 409 508 | 7 679 925 | 5 553 181 | 4 597 948 |
| Sum driftskostnader | 24 367 097 | 23 064 066 | 17 597 314 | 18 703 964 | 5 857 037 |
| Driftsresultat | −22 566 123 | −20 107 816 | −11 023 580 | −17 989 169 | −5 827 037 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | 115 222 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | - | 95 258 | 116 344 | 879 | - |
| Other financial income | - | 23 525 | 57 289 | 17 508 | 16 208 |
| Sum finansinntekter | 1 136 020 | 234 005 | 173 633 | 18 387 | 16 208 |
| Annen rentekostnad | - | 1 809 058 | 3 294 350 | 3 030 718 | 603 242 |
| Other financial expenses | - | 182 200 | 156 548 | 285 592 | 9 331 |
| Sum finanskostnader | 1 153 455 | 1 991 258 | 3 450 898 | 3 316 310 | 612 573 |
| Netto finans | −17 435 | −1 757 253 | −3 277 266 | −3 297 922 | −596 365 |
| Resultat før skatt | −22 583 557 | - | - | −21 287 091 | −6 423 402 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −21 287 091 | −6 423 402 |
| Resultat før skattekostnad | - | −21 865 069 | −14 300 845 | - | - |
| Årsresultat | −22 583 557 | −21 865 069 | −14 300 845 | −21 287 091 | −6 423 402 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | −21 865 069 | −14 300 845 | −21 287 091 | −6 423 402 |
| Totalresultat | - | −21 865 069 | −14 300 845 | −21 287 091 | −6 423 402 |
| Udekket tap | - | −21 865 069 | −14 300 845 | −21 287 091 | −6 423 402 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | −21 865 069 | −14 300 845 | −21 287 091 | −6 423 402 |
| Investering i datterselskap | - | 41 380 486 | 7 | 7 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 41 380 486 | 7 | 7 | - |
| Sum anleggsmidler | 41 415 262 | 41 380 486 | 12 915 772 | 15 019 670 | 9 844 792 |
| Accounts receivables | - | - | 3 479 171 | 693 106 | 30 000 |
| Other short-term receivables | - | 2 538 054 | 3 484 944 | 3 875 297 | 3 474 218 |
| Konsernfordringer | - | 8 257 236 | - | - | - |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | 1 385 886 | - | - | - |
| Sum fordringer | - | 12 181 176 | 6 964 115 | 4 568 403 | 3 504 218 |
| Cash and cash equivalents | - | 4 788 178 | 1 542 681 | 5 740 588 | 25 923 022 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | 4 788 178 | 1 542 681 | 5 740 588 | 25 923 022 |
| Sum omløpsmidler | 25 383 562 | 16 969 353 | 8 506 796 | 10 308 991 | 29 427 240 |
| Sum eiendeler | 66 798 823 | 58 349 839 | 21 422 568 | 25 328 661 | 39 272 031 |
| Concessions, patents, licences, trademarks, and similar rights | - | - | 91 614 | 183 227 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 91 614 | 183 227 | - |
| Machinery and equipment | - | - | 12 685 314 | 14 636 984 | 9 660 155 |
| Other equipment | - | - | 138 837 | 199 452 | 184 637 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 12 824 151 | 14 836 436 | 9 844 792 |
| Share capital | - | 286 424 | 58 394 | 53 357 | 53 357 |
| Overkurs | - | 42 083 933 | - | 9 920 143 | 9 920 143 |
| Annen innskutt egenkapital | - | 14 658 339 | - | 3 998 981 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 34 445 139 | 57 028 696 | 58 394 | 13 972 481 | 9 973 500 |
| Udekket tap | - | - | 20 144 353 | 27 710 493 | 6 423 402 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | −20 144 353 | −27 710 493 | −6 423 402 |
| Sum egenkapital | 34 445 139 | 57 028 696 | −20 085 959 | −13 738 012 | 3 550 098 |
| Konvertible lån | - | - | 39 898 241 | 36 603 891 | 33 573 173 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 39 898 241 | 36 603 891 | 33 573 173 |
| Sum langsiktig gjeld | 20 951 569 | 0 | 39 898 241 | 36 603 891 | 33 573 173 |
| Leverandørgjeld | - | 460 700 | 597 792 | 1 426 070 | 591 150 |
| Public duties payable | - | 303 315 | 316 433 | 393 566 | 1 167 311 |
| Other current liabilities | - | 557 128 | 696 062 | 643 146 | 390 300 |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 402 115 | 1 321 143 | 1 610 286 | 2 462 782 | 2 148 760 |
| Sum gjeld | 32 353 684 | 1 321 143 | 41 508 527 | 39 066 673 | 35 721 933 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | 58 349 839 | 21 422 568 | 25 328 661 | 39 272 031 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,23▼ | 12,84 | 5,28 | 4,19 | 13,69 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,94▲ | 0,02 | −2,07 | −2,84 | 10,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −34,2 %▲ | −49,8 % | −46,4 % | −55,6 % | −14,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1 253,0 %▼ | −680,2 % | −167,7 % | −2 516,7 % | −19 423,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1 254,0 %▼ | −739,6 % | −217,5 % | −2 978,1 % | −21 411,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 51,6 %▼ | 97,7 % | −93,8 % | −54,2 % | 9,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marie Andrea Stenfeldt | 1975 |
| Styrets leder | Nicolas Röhrs | 1978 |
| Styremedlem | Tobias Hobbach | 1979 |
| Styremedlem | Jarle Norman-Hansen | 1965 |
| Styremedlem | Lukas Benjamin Freiherr Von Lüdinghausen Genannt Wolff | 1989 |
| Revisor | ECHAS REVISJON AS980 906 965 | - |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FAMILIENGESELLSCHAFT J.JAHR GBMH28,3 %20095, Hamburg · 80 986 ordinære aksjer
- OLIVE HEINE VERWALTUNGS GMBH22,2 %Hamburg · 63 672 ordinære aksjer
- Saltarax GMBH14,5 %25980, Sylt · 41 517 ordinære aksjer
- WAIYS AS10,00 %Stavanger · 28 642 ordinære aksjer
- Ambolt Invest AS9,31 %Oslo · 26 678 ordinære aksjer
- Valinor AS6,49 %Stavanger · 18 594 ordinære aksjer
- ENGA INVEST AS3,90 %Lysaker · 11 158 ordinære aksjer
- OLAV SKALMERAAS2,13 %f. 1957 · Kolsås · 6 096 ordinære aksjer
- Numerica AS1,56 %Fredrikstad · 4 474 ordinære aksjer
- Amaldine AS0,77 %Oslo · 2 206 ordinære aksjer
- + 4 andre0,84 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- WAIYS AS10,00 %926 471 872 · 28 642 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.