- Org.nr.
- 912 785 874
- Adresse
- Kroppanmarka 78D, 7075 Tiller
Driftsresultat−403 491−46,3 % margin
EBITDA−393 431før av- og nedskrivninger
Årsresultat−415 573−47,7 % margin
Egenkapital1 422 39390,9 % av eiendelene
WORDS OF NORWAY AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 785 874
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.11.2013
- Registrert
- 23.11.2013
- Adresse
- Kroppanmarka 78D, 7075 Tiller
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerProduksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Trondheim (322)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- WORDS OF NORWAY AS912 794 261 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kommunikasjonsrådgivning som omfatter kurs, seminarer, copywriting, språktjenester og nettpublisering (inkludert sosiale medier).
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 871 667 | 1 321 300 | 1 732 508 | 1 823 262 | 1 265 328 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 35 | - |
| Sum driftsinntekter | 871 667 | 1 321 300 | 1 732 508 | 1 823 297 | 1 265 328 |
| Lønnskostnad | - | - | 1 074 399 | 969 340 | 412 120 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 15 718 |
| Lønnskostnad Il, | 933 067 | 979 649 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 10 060 | 10 061 | 20 540 | 15 718 | - |
| Annen driftskostnad | 332 031 | 370 401 | 434 470 | 517 785 | 374 885 |
| Sum driftskostnader | 1 275 158 | 1 360 111 | 1 529 409 | 1 502 844 | 802 724 |
| Driftsresultat | −403 491 | −38 811 | 203 100 | 320 453 | 462 604 |
| Annen renteinntekt | - | - | 200 | 207 | - |
| Annen renteinntekt (0) | - | 667 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 4 454 | 38 338 | 42 198 | 48 957 | 14 692 |
| Sum finansinntekter | 4 454 | 39 005 | 42 398 | 49 164 | 14 692 |
| Annen rentekostnad | - | - | 88 | - | - |
| Annen finanskostnad | 16 536 | 22 148 | 36 173 | 21 149 | 6 266 |
| Sum finanskostnader | 16 536 | 22 148 | −36 261 | −21 149 | 6 266 |
| Netto finans | −12 082 | 16 857 | 6 137 | 28 014 | 8 426 |
| Resultat før skatt | −415 573 | −21 954 | 209 237 | 348 468 | 471 030 |
| Skattekostnad | - | - | 56 399 | 84 365 | 103 626 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 367 404 |
| Årsresultat | −415 573 | −21 954 | 152 838 | 264 103 | 367 404 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 367 404 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 367 404 |
| Annen egenkapital | −415 573 | −21 954 | 152 838 | 264 103 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 152 838 | 264 103 | 367 404 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 1 252 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | 10 060 | 20 121 | 10 479 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 10 060 | 20 121 | 10 479 | 26 197 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 10 060 | 20 121 | 11 731 | 26 197 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | 155 941 | 191 288 | 346 560 | 450 255 | 393 894 |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 618 | 8 321 | 21 774 | 8 471 | - |
| Sum fordringer | 160 559 | 199 609 | 368 335 | 458 726 | 393 894 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 188 145 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 403 520 | 1 777 525 | 1 723 596 | 1 492 068 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 403 520 | 1 777 525 | 1 723 596 | 1 492 068 | 1 188 145 |
| Sum omløpsmidler | 1 564 079 | 1 977 134 | 2 091 931 | 1 950 795 | 1 582 039 |
| Sum eiendeler | 1 564 079 | 1 987 194 | 2 112 051 | 1 962 525 | 1 608 235 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 1 252 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 26 197 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 392 393 | 1 807 966 | 1 829 920 | 1 677 082 | 1 412 980 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 392 393 | 1 807 966 | 1 829 920 | 1 677 082 | 1 412 980 |
| Sum egenkapital | 1 422 393 | 1 837 966 | 1 859 920 | 1 707 082 | 1 442 980 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 679 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | - | 679 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 679 |
| Leverandørgjeld | - | - | 375 | 1 027 | 808 |
| Betalbar skatt | - | - | 55 147 | 86 296 | 104 906 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 16 965 |
| Skyldige offentlige avgifter | 47 896 | 49 961 | 87 024 | 69 401 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 93 790 | - | 109 586 | 98 719 | 41 898 |
| Sum kortsiktig gjeld | 141 686 | 149 228 | 252 132 | 255 443 | 164 577 |
| Sum gjeld | 141 686 | 149 228 | 252 132 | 255 443 | 165 256 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 564 079 | 1 987 194 | 2 112 051 | 1 962 525 | 1 608 235 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 11,04▼ | 13,25 | 8,30 | 7,64 | 9,61 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,10▲ | 0,08 | 0,14 | 0,15 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −22,5 %▼ | 0,0 % | 12,1 % | 20,7 % | 29,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −46,3 %▼ | −2,9 % | 11,7 % | 17,6 % | 36,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −47,7 %▼ | −1,7 % | 8,8 % | 14,5 % | 29,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 90,9 %▼ | 92,5 % | 88,1 % | 87,0 % | 89,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
WORDS OF NORWAY AS−46,3 %
0,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
WORDS OF NORWAY AS−46,3 % 0,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Monster AS−2,6 % 268,3 mill.95 ansatte 2025
MOTION BLUR FILMS 4 AS−0,0 % 267,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
STRIX TELEVISJON AS4,7 % 232,2 mill.131 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | David Matthew Nikel | 1981 |
| Styrets leder | David Matthew Nikel | 1981 |
| Styremedlem | Gerardo Alfredo Perez Valdes | 1983 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DAVID MATTHEW NIKEL95,0 %f. 1981 · Tiller · 950 ordinære aksjer
- GERARDO ALFREDO PEREZ VALDES5,00 %f. 1983 · Tiller · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.