- Org.nr.
- 924 925 035
- Adresse
- Nytorget 18, 4013 Stavanger
- Hovedeier
- IMIQ GRUPPEN AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
ZOUQ STAVANGER AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 925 035
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 12.03.2020
- Registrert
- 15.04.2020
- Adresse
- Nytorget 18, 4013 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ZOUQ STAVANGER AS924 952 555 · STAVANGER42 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av restaurant, take away, og cateringvirksomhet, med tilhørende aktiviteter som naturlig faller sammen med dette. Samt alle former for investeringer, herunder aksjer, eiendommer, løsøre, etc. og alt hva som hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskap med samme eller lignende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 22 169 029 | 22 724 178 | - | - | 21 111 019 |
| Annen driftsinntekt | 641 407 | 646 053 | - | - | 416 667 |
| Sum driftsinntekter | 22 810 436 | 23 370 231 | 23 869 348 | 24 587 846 | 21 527 686 |
| Varekostnad | 5 060 618 | 5 649 144 | 6 069 096 | 6 925 157 | 5 070 499 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 6 268 737 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 193 136 | 109 882 | 93 682 |
| Lønnskostnad | 9 146 068 | 9 055 297 | 8 919 843 | 9 621 677 | - |
| Avskrivinger av driftsmidler | 81 760 | 128 958 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 6 618 366 | 6 737 598 | 6 621 836 | 6 659 555 | 5 603 058 |
| Sum driftskostnader | 20 906 812 | 21 570 996 | 21 803 911 | 23 316 271 | 17 035 976 |
| Driftsresultat | 1 903 624 | 1 799 235 | 2 065 437 | 1 271 575 | 4 491 710 |
| Annen renteinntekt | 24 412 | 8 467 | - | - | 481 |
| Annen finansinntekt | 1 979 | 48 | - | - | 225 |
| Sum finansinntekter | 26 391 | 8 515 | 7 449 | 2 762 | 706 |
| Annen rentekostnad | 27 128 | 35 395 | - | - | 11 489 |
| Annen finanskostnad | 3 925 | 9 420 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 31 053 | 44 815 | 41 520 | 12 739 | 11 489 |
| Netto finans | −4 662 | −36 300 | −34 071 | −9 977 | −10 783 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 031 366 | 1 261 597 | 4 480 927 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 451 663 | 277 551 | 985 804 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 3 495 123 |
| Resultat før skattekostnad | 1 898 962 | 1 762 935 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 422 746 | 395 467 | - | - | - |
| Årsresultat | 1 476 216 | 1 367 468 | 1 579 703 | 984 047 | 3 495 123 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 779 006 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 2 716 115 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 476 216 | 1 367 468 | - | - | - |
| Totalresultat | 1 476 216 | 1 367 468 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | - | 1 000 000 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 1 467 480 | 755 897 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −388 429 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 8 736 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 476 216 | 1 367 468 | - | - | 3 495 121 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 122 039 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 40 279 | 122 039 | - | - | 687 577 |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 594 124 | 6 737 016 | - | - | 3 658 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 64 848 | 65 405 | - | - | 43 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 658 972 | 6 802 421 | - | - | 3 701 000 |
| Sum anleggsmidler | 3 699 251 | 6 924 459 | 9 531 023 | 8 089 147 | 4 388 577 |
| Sum varer | 102 471 | 223 478 | - | - | - |
| Kundefordringer | 101 174 | 174 462 | - | - | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 358 890 | 276 225 | - | - | - |
| Sum fordringer | 460 064 | 450 686 | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 4 029 263 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 258 172 | 2 201 739 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 258 172 | 2 201 739 | - | - | 4 029 263 |
| Sum omløpsmidler | 3 820 707 | 2 875 903 | 1 638 831 | 1 289 358 | 4 029 263 |
| Sum eiendeler | 7 519 958 | 9 800 362 | 11 169 855 | 9 378 505 | 8 417 840 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 687 577 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 606 096 | 1 597 360 | - | - | 3 616 756 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 606 096 | 1 597 360 | 1 985 789 | 3 629 537 | 3 616 756 |
| Sum egenkapital | 1 636 096 | 1 627 360 | 2 015 789 | 3 659 537 | 3 646 756 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 30 835 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 30 835 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 391 950 |
| Langsiktig konserngjeld | - | 2 675 356 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 571 288 | 545 193 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 571 288 | - | - | - | 391 950 |
| Sum langsiktig gjeld | 571 288 | 3 220 549 | 939 886 | 734 163 | 422 785 |
| Leverandørgjeld | 372 532 | 472 676 | - | - | 411 660 |
| Betalbar skatt | 8 841 | 182 265 | - | - | 750 400 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 745 546 |
| Utbytte | - | 1 000 000 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 739 119 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 534 859 | 1 182 314 | - | - | 998 726 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 657 223 | 1 443 995 | - | - | 1 441 967 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 312 574 | 4 952 453 | 8 214 180 | 4 984 805 | 4 348 299 |
| Sum gjeld | 5 883 862 | 8 173 002 | 9 154 066 | 5 718 968 | 4 771 084 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 519 958 | - | - | - | 8 417 840 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,72▲ | 0,61 | 0,20 | 0,26 | 0,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,60▼ | 5,02 | 4,54 | 1,56 | 1,31 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,3 %▲ | 17,2 % | 20,2 % | 14,3 % | 53,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,3 %▲ | 7,7 % | 8,7 % | 5,2 % | 20,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,5 %▲ | 5,9 % | 6,6 % | 4,0 % | 16,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 21,8 %▲ | 16,6 % | 18,0 % | 39,0 % | 43,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 530 475
- Resultat per ansatt, kroner
- 44 270
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rizwan Rafiq | 1985 |
| Styrets leder | Rizwan Rafiq | 1985 |
| Styremedlem | Mehvish Imtiaz | 1989 |
| Revisor | EI REVISJON OG RÅDGIVNING AS933 771 059 | - |
| Regnskapsfører | DELTA REGNSKAP VEST AS983 609 716 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- IMIQ GRUPPEN AS100,0 %Stavanger · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BIG HILL AS
- IMIQ GRUPPEN AS100,0 %
- Krossgata 3 AS100,0 %
- Haugåsveien 18 AS100,0 %
- Miyako Stavanger AS100,0 %
- ZOUQ SANDNES AS100,0 %
- ZOUQ STAVANGER AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.