- Org.nr.
- 918 632 514
- Adresse
- Lampeveien 12, 3340 Åmot
- Hovedeier
- Partum Holding AS, 100 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat574 6311,6 % margin
EBITDA828 817før av- og nedskrivninger
Årsresultat451 9071,2 % margin
Egenkapital4 108 22523,6 % av eiendelene
3 T BYGG AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 632 514
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 16.02.2017
- Registrert
- 28.02.2017
- Adresse
- Lampeveien 12, 3340 Åmot
- Kommune
- Modum
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- 18
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- 3 T BYGG AS988 805 343 · MODUM19 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Prosjektering og oppføring av eneboliger, hytter og andre eiendommer samt salg av disse. I tillegg annet forefallende tømrerarbeid og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 36 279 717 | 42 114 037 | 45 470 775 | 38 464 748 | 37 551 760 |
| Sum driftsinntekter | 36 279 717 | 42 114 037 | 45 470 775 | 38 464 748 | 37 551 760 |
| Varekostnad | 19 741 312 | 23 873 878 | 29 427 701 | 23 368 843 | 26 121 683 |
| Lønnskostnad | 11 990 069 | 11 781 808 | 10 905 689 | 10 096 738 | 9 455 184 |
| Avskrivning driftsløsøre, inventar o.l. | 254 186 | 285 947 | 190 598 | 621 583 | 665 869 |
| Annen driftskostnad | 3 719 520 | 3 817 408 | 3 729 798 | 3 921 392 | 5 179 778 |
| Sum driftskostnader | 35 705 086 | 39 759 040 | 44 253 786 | 38 008 555 | 41 422 514 |
| Driftsresultat | 574 631 | 2 354 997 | 1 216 989 | 456 193 | −3 870 754 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 200 032 | 218 833 | 112 098 | - | - |
| Annen renteinntekt | 863 | 2 513 | 3 519 | 669 | 853 |
| Sum finansinntekter | 200 895 | 221 346 | 115 617 | 669 | 853 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 184 415 | - | - | 139 137 | - |
| Annen rentekostnad | 3 728 | 9 153 | 9 933 | 32 870 | 32 797 |
| Annen finanskostnad | 75 | 80 | 240 | 60 | - |
| Sum finanskostnader | 188 218 | 9 233 | 10 173 | 172 067 | 32 797 |
| Netto finans | 12 677 | 212 113 | 105 444 | −171 398 | −31 944 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 322 433 | 284 795 | −3 902 698 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −818 073 |
| Resultat før skattekostnad | 587 308 | 2 567 110 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 135 401 | 571 232 | 293 228 | 69 613 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 029 205 | 215 182 | −3 084 625 |
| Årsresultat | 451 907 | 1 995 878 | 1 029 205 | 215 182 | −3 084 625 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 451 907 | 1 995 878 | 1 029 205 | 215 182 | −3 084 625 |
| Totalresultat | 451 907 | 1 995 878 | 1 029 205 | 215 182 | −3 084 625 |
| Avgitt konsernbidrag | 1 042 037 | 573 078 | - | 234 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 1 422 800 | 1 029 205 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −590 130 | - | - | −18 818 | −3 084 625 |
| Sum overføringer og disponeringer | 451 907 | 1 995 878 | 1 029 205 | 215 182 | −3 084 625 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 12 396 | 15 777 | 19 158 | 22 538 | 25 919 |
| Maskiner og anlegg | 52 500 | 28 714 | 89 189 | 131 138 | 188 294 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 345 229 | 555 240 | 718 087 | 205 333 | 766 379 |
| Sum varige driftsmidler | 410 125 | - | 826 434 | - | 980 592 |
| Investering i datterselskap | 1 150 371 | 1 150 371 | 1 150 371 | 1 150 371 | 1 150 371 |
| Lån til foretak i samme konsern | 4 084 145 | 4 234 113 | 4 415 280 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 120 | 1 120 | 1 120 | 1 120 | 1 120 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 235 636 | 5 385 604 | 5 566 771 | 1 151 491 | 1 151 491 |
| Sum anleggsmidler | 5 645 761 | 5 985 335 | 6 556 855 | 1 665 872 | 2 132 083 |
| Kundefordringer | 4 537 862 | 3 149 419 | 5 470 432 | 9 319 188 | 4 026 418 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 000 | 14 000 | 153 473 | 1 151 141 | 669 980 |
| Sum fordringer | 4 539 862 | 3 163 419 | 5 623 905 | 10 470 329 | 4 696 398 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 7 194 049 | 4 730 225 | 544 643 | 1 174 334 | 2 711 233 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 194 049 | 4 730 225 | 544 643 | 1 174 334 | 2 711 233 |
| Sum omløpsmidler | 11 733 911 | 7 893 644 | 6 168 547 | 11 644 664 | 7 407 631 |
| Sum eiendeler | 17 379 671 | 13 878 979 | 12 725 403 | 13 310 536 | 9 539 714 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 163 650 | 155 372 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 163 650 | 155 372 | - |
| Aksjekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Overkurs | 1 570 608 | 1 570 608 | 1 570 608 | 1 570 608 | 1 570 608 |
| Annen innskutt egenkapital | 624 400 | 624 400 | 624 400 | 624 400 | 624 400 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 245 008 | 2 245 008 | 2 245 008 | 2 245 008 | 2 245 008 |
| Annen egenkapital | 1 863 217 | 2 453 348 | 1 030 548 | 1 343 | 20 160 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 863 217 | 2 453 348 | 1 030 548 | 1 343 | 20 160 |
| Sum egenkapital | 4 108 225 | 4 698 356 | 3 275 556 | 2 246 351 | 2 265 168 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 308 009 | 406 798 |
| Utsatt skatt | 87 438 | 245 945 | - | - | 20 503 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 87 438 | 245 945 | - | - | 20 503 |
| Langsiktig gjeld konsernselskaper | 3 765 287 | - | 209 820 | 4 433 482 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 765 287 | - | 209 820 | 4 741 491 | 406 798 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 852 725 | 245 945 | 209 820 | 4 741 491 | 427 301 |
| Leverandørgjeld | 2 160 246 | 1 775 050 | 5 445 375 | 2 305 378 | 3 310 092 |
| Betalbar skatt | - | - | 301 506 | - | 144 228 |
| Skyldig offentlige avgifter | 3 657 577 | 4 185 056 | 1 369 361 | 1 765 886 | 1 261 896 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 335 945 | 734 715 | - | 300 000 | 300 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 264 953 | 2 239 857 | 2 123 784 | 1 771 942 | 1 831 028 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 418 721 | 8 934 679 | 9 240 027 | 6 322 694 | 6 847 244 |
| Sum gjeld | 13 271 446 | 9 180 624 | 9 449 847 | 11 064 185 | 7 274 545 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 379 671 | 13 878 979 | 12 725 403 | 13 310 536 | 9 539 714 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,25▲ | 0,88 | 0,67 | 1,84 | 1,08 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,23▲ | 1,95 | 2,88 | 4,93 | 3,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,0 %▼ | 19,4 % | 10,2 % | 4,0 % | −40,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,6 %▼ | 5,6 % | 2,7 % | 1,2 % | −10,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,2 %▼ | 4,7 % | 2,3 % | 0,6 % | −8,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 23,6 %▼ | 33,9 % | 25,7 % | 16,9 % | 23,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 015 540
- Resultat per ansatt, kroner
- 31 924
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
3 T BYGG AS1,6 %
36,3 mill. 18 ansatte 2025
0 %246
3 T BYGG AS1,6 % 36,3 mill.18 ansatte 2025
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Thomas Brenna | 1979 |
| Styrets leder | Ola Gjone Kvale | 1985 |
| Styremedlem | Thomas Brenna | 1979 |
| Styremedlem | Anders Kvale | 1989 |
| Styremedlem | Tor Einar Lundteigen | 1983 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | BOGEN REVISJON AS832 049 972 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Partum Holding AS100,0 %Hokksund · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Liaåsen Holding AS
- Partum Holding AS79,6 %
- Opsahlhaven Utvikling AS100,0 %
- Stasjonsgata 91 AS100,0 %
- Partum Utviklingselskap i AS100,0 %
- Stasjonsgata 29 AS100,0 %
- Støperigata 10 AS100,0 %
- Partum Utvikling AS100,0 %
- Vestre Brugate 5 AS100,0 %
- Hokksund Utvikling AS100,0 %
- Harakollen Utvikling AS100,0 %
- Opsahlhaven AS100,0 %
- 3 T BYGG AS100,0 %
- Lampeveien 7 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Lampeveien 7 AS100,0 %916 522 274 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.