- Org.nr.
- 926 563 165
- Adresse
- Tangengata 2B, 3300 Hokksund
- Hovedeier
- Partum Holding AS, 100 %
Driftsresultat−789 188−68,2 % margin
Årsresultat−1 281 052
Egenkapital518 9512,8 % av eiendelene
Stasjonsgata 29 AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 563 165
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 28.01.2021
- Registrert
- 10.02.2021
- Adresse
- Tangengata 2B, 3300 Hokksund
- Postadresse
- c/o Partum Eiendom, Postboks 239
- Kommune
- Øvre Eiker
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Øvre Eiker (61)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp, utvikling av boliger og salg av Stasjonsgata 29.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 366 950 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 789 949 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 156 899 | - | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 1 946 087 | 455 520 | 29 734 | 13 034 | 27 645 |
| Sum driftskostnader | 1 946 087 | 455 520 | 29 734 | 13 034 | 27 645 |
| Driftsresultat | −789 188 | −455 520 | −29 734 | −13 034 | −27 645 |
| Resultat før skatt | - | - | −324 126 | −196 916 | −27 645 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | −71 307 | −43 322 | −7 307 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −20 338 |
| Annen renteinntekt | 23 | 1 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 23 | 1 | 7 | 3 | - |
| Annen rentekostnad | - | 316 119 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | - | 75 | - | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 853 209 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 853 209 | 316 194 | 294 399 | 183 885 | - |
| Netto finans | −853 186 | −316 193 | −294 392 | −183 882 | - |
| Resultat før skattekostnad | −1 642 374 | −771 713 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −361 322 | −169 777 | - | - | - |
| Årsresultat | −1 281 052 | −601 936 | −252 819 | −153 594 | −20 338 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 281 052 | −601 936 | - | - | −20 338 |
| Totalresultat | −1 281 052 | −601 936 | - | - | −20 338 |
| Udekket tap | - | −601 936 | - | - | −20 338 |
| Overført fra annen egenkapital | −1 281 052 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 281 052 | −601 936 | - | - | −20 338 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 15 889 095 | 5 638 550 | - | - | 5 638 550 |
| Sum varige driftsmidler | 15 889 095 | 5 638 550 | - | - | 5 638 550 |
| Sum anleggsmidler | 15 889 095 | 5 808 327 | 5 638 550 | 5 639 955 | 5 645 857 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 2 915 |
| Kundefordringer | 32 350 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 2 269 235 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 301 585 | - | - | - | 2 915 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 107 583 | 6 214 | - | - | 29 575 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 107 583 | 6 214 | - | - | 29 575 |
| Sum omløpsmidler | 2 409 168 | 6 214 | 336 492 | 244 427 | 32 490 |
| Sum eiendeler | 18 298 263 | 5 814 541 | 5 975 042 | 5 884 382 | 5 678 347 |
| Utsatt skattefordel | - | 169 777 | - | - | 7 307 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 169 777 | - | - | 7 307 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 488 951 | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 518 951 | 30 000 | 30 000 | 25 021 | 24 430 |
| Udekket tap | - | 601 936 | - | - | 20 338 |
| Sum opptjent egenkapital | - | −601 936 | - | - | −20 338 |
| Sum egenkapital | 518 951 | −571 936 | 30 000 | 25 021 | 4 092 |
| Langsiktig konserngjeld | 17 420 373 | 6 116 477 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 17 420 373 | 6 116 477 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 17 420 373 | 6 116 477 | 5 945 042 | 5 859 362 | 0 |
| Leverandørgjeld | 216 030 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 137 909 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 000 | 270 000 | - | - | 5 674 255 |
| Sum kortsiktig gjeld | 358 939 | 270 000 | - | - | 5 674 255 |
| Sum gjeld | 17 779 312 | 6 386 477 | 5 945 042 | 5 859 362 | 5 674 255 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 298 263 | 5 814 541 | - | - | 5 678 347 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,71▲ | 0,02 | - | - | 0,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 34,26▲ | −11,17 | 198,17 | 234,18 | 1 386,67 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −6,5 %▲ | −7,7 % | −0,5 % | −0,2 % | −0,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −68,2 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −110,7 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,8 %▲ | −9,8 % | 0,5 % | 0,4 % | 0,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stasjonsgata 29 AS−68,2 %
1,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−75 %−50−25025
Stasjonsgata 29 AS−68,2 % 1,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.411 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−75 %−50−25025
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ola Gjone Kvale | 1985 |
| Regnskapsfører | BOGEN REVISJON AS832 049 972 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Partum Holding AS100,0 %Hokksund · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Liaåsen Holding AS
- Partum Holding AS79,6 %
- Opsahlhaven Utvikling AS100,0 %
- Stasjonsgata 91 AS100,0 %
- Partum Utviklingselskap i AS100,0 %
- 3 T BYGG AS100,0 %
- Støperigata 10 AS100,0 %
- Partum Utvikling AS100,0 %
- Vestre Brugate 5 AS100,0 %
- Hokksund Utvikling AS100,0 %
- Harakollen Utvikling AS100,0 %
- Opsahlhaven AS100,0 %
- Stasjonsgata 29 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.