- Org.nr.
- 996 213 420
- Adresse
- v/Obos Eiendomsforvaltning AS, Haugenveien 13B, 1426 Solberg
Driftsresultat−62 089−2,0 % margin
Årsresultat−1 802−0,1 % margin
Egenkapital1 063 97567,2 % av eiendelene
Boligsameiet Innseilingen Drøbak er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 213 420
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 18.11.2010
- Registrert
- 20.01.2011
- Adresse
- v/Obos Eiendomsforvaltning AS, Haugenveien 13B, 1426 Solberg
- Postadresse
- c/o Obos Eiendomsforvaltning, Postboks 393 Alnabru
- Kommune
- Ås
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Ås (73)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Boligsameiet Innseilingen Drøbak923 648 941 · ÅS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierseksjonssameie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 3 045 084 | 2 904 794 | 2 722 149 | 2 930 996 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 045 084 | 2 904 794 | 2 722 149 | 2 930 996 | 2 388 162 |
| Lønnskostnad | 122 429 | 118 664 | 112 959 | 124 369 | 130 214 |
| Annen driftskostnad | 2 984 744 | 2 231 208 | 3 064 814 | 2 812 231 | 2 404 853 |
| Sum driftskostnader | 3 107 173 | 2 349 872 | 3 177 773 | 2 936 600 | 2 535 068 |
| Driftsresultat | −62 089 | 554 922 | −455 624 | −5 604 | −146 906 |
| Annen renteinntekt | 60 287 | 27 142 | 7 742 | - | - |
| Sum finansinntekter | 60 287 | 27 142 | 7 742 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −1 802 | 582 064 | −447 882 | −5 604 | 0 |
| Årsresultat | −1 802 | 582 064 | −447 882 | −5 604 | −146 906 |
| Totalresultat | −1 802 | 582 064 | −447 882 | −5 604 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −1 802 | 582 064 | −447 882 | −5 604 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 802 | 582 064 | −447 882 | −5 604 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 51 295 | 51 295 | 51 295 | 51 295 | - |
| Sum varige driftsmidler | 51 295 | 51 295 | 51 295 | 51 295 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 51 295 | 51 295 | 51 295 | 51 295 | 51 295 |
| Sum varer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Andre fordringer | - | - | 131 837 | 133 354 | - |
| Kundefordringer | 11 998 | 35 | - | - | - |
| Sum fordringer | 11 998 | 35 | 131 837 | 133 354 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 519 021 | 1 305 826 | 484 162 | 954 866 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 519 021 | 1 305 826 | 484 162 | 954 866 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 531 019 | 1 305 861 | 615 999 | 1 088 220 | 1 151 914 |
| Sum eiendeler | 1 582 314 | 1 357 156 | 667 294 | 1 139 515 | 1 203 209 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | 1 063 975 | 1 065 777 | 483 713 | 931 595 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 063 975 | 1 065 777 | 483 713 | 931 595 | 937 199 |
| Sum egenkapital | 1 063 975 | 1 065 777 | 483 713 | 931 595 | 937 199 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 475 560 | 183 349 | 162 314 | 29 900 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 42 779 | 108 030 | 21 267 | 178 021 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 518 339 | 291 379 | 183 581 | 207 920 | 266 010 |
| Sum gjeld | 518 339 | 291 379 | 183 581 | 207 920 | 266 010 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 582 314 | 1 357 156 | 667 294 | 1 139 515 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,95▼ | 4,48 | 3,36 | 5,23 | 4,33 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,49▲ | 0,27 | 0,38 | 0,22 | 0,28 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,1 %▼ | 57,5 % | −49,6 % | −0,5 % | −12,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,0 %▼ | 19,1 % | −16,7 % | −0,2 % | −6,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,1 %▼ | 20,0 % | −16,5 % | −0,2 % | −6,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 67,2 %▼ | 78,5 % | 72,5 % | 81,8 % | 77,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Boligsameiet Innseilingen Drøbak−2,0 %
3,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Boligsameiet Innseilingen Drøbak−2,0 % 3,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Turid Lene Berg | 1970 |
| Styremedlem | Hallstein Even Husand | 1961 |
| Styremedlem | Geir Mork Knutsen | 1957 |
| Styremedlem | Bjørn Werner Birkelund | 1951 |
| Varamedlem | Mimmie Planke | 1951 |
| Revisor | ALPHA REVISJON AS975 800 679 | - |
| Regnskapsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |
| Forretningsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |