- Org.nr.
- 983 653 251
- Adresse
- Vangsvegen 143, 2321 Hamar
Driftsresultat95 0746,8 % margin
EBITDA103 442før av- og nedskrivninger
Årsresultat66 2984,8 % margin
Egenkapital529 56971,6 % av eiendelene
Brænderiet Boligsameie er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2000.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 983 653 251
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 20.01.2000
- Registrert
- 24.09.2001
- Adresse
- Vangsvegen 143, 2321 Hamar
- Postadresse
- c/o OBOS Eiendomsforvaltning AS, Postboks 393 Alnabru
- Kommune
- Hamar
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Hamar (450)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Brænderiet Boligsameie919 105 607 · HAMAR
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Ivareta sameiet, administrere bruk og vedlikehold av fellesanlegg og fellesareal og ivareta alle andre saker av felles interesse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 389 780 | 1 347 198 | 1 359 671 | 1 202 087 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 389 780 | 1 347 198 | 1 359 671 | 1 202 087 | 1 168 935 |
| Lønnskostnad | 55 266 | 51 929 | 32 118 | 34 301 | 31 356 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 8 368 | 3 551 | 8 883 | 10 660 | 10 660 |
| Annen driftskostnad | 1 231 072 | 1 695 108 | 901 631 | 1 023 311 | 663 554 |
| Sum driftskostnader | 1 294 706 | 1 750 588 | 942 632 | 1 068 272 | 705 570 |
| Driftsresultat | 95 074 | −403 390 | 417 039 | 133 815 | 463 365 |
| Annen renteinntekt | 32 356 | 35 122 | 23 548 | 5 614 | - |
| Sum finansinntekter | 32 356 | 35 122 | 23 548 | 5 614 | 694 |
| Annen finanskostnad | 61 132 | 56 162 | 35 559 | 26 221 | - |
| Sum finanskostnader | 61 132 | 56 162 | 35 559 | 26 221 | 21 902 |
| Netto finans | −28 776 | −21 040 | −12 011 | −20 607 | −21 208 |
| Resultat før skatt | 66 298 | −424 430 | 405 028 | 113 208 | 442 157 |
| Årsresultat | 66 298 | −424 430 | 405 028 | 113 208 | 442 157 |
| Totalresultat | 66 298 | −424 430 | 405 028 | 113 208 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 66 298 | −424 430 | 405 028 | 113 208 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 66 298 | −424 430 | 405 028 | 113 208 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 30 682 | 39 050 | 1 | 8 884 | - |
| Sum varige driftsmidler | 30 682 | 39 050 | 1 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 30 682 | 39 050 | 1 | 8 884 | 19 544 |
| Sum varer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Andre fordringer | 26 777 | 14 835 | 26 484 | 31 940 | - |
| Sum fordringer | 26 777 | 14 835 | 26 484 | 31 940 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 682 290 | 1 467 538 | 1 413 447 | 1 010 721 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 682 290 | 1 467 538 | 1 413 447 | 1 010 721 | - |
| Sum omløpsmidler | 709 067 | 1 482 372 | 1 439 930 | 1 042 662 | 1 052 025 |
| Sum eiendeler | 739 749 | 1 521 422 | 1 439 931 | 1 051 546 | 1 071 569 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | 529 569 | 463 270 | 887 700 | 482 672 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 529 569 | 463 270 | 887 700 | 482 672 | 369 464 |
| Sum egenkapital | 529 569 | 463 270 | 887 700 | 482 672 | 369 464 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 971 804 | 484 600 | 531 124 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 971 804 | 484 600 | 531 124 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 971 804 | 484 600 | 531 124 | 580 288 |
| Leverandørgjeld | 183 037 | 68 384 | 40 908 | 22 815 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 240 | 1 365 | 808 | 1 299 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 24 904 | 16 194 | 18 836 | 13 462 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 210 180 | 86 348 | 67 631 | 37 749 | 121 817 |
| Sum gjeld | 210 180 | 1 058 152 | 552 231 | 568 873 | 702 105 |
| Sum egenkapital og gjeld | 739 749 | 1 521 422 | 1 439 931 | 1 051 546 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,37▼ | 17,17 | 21,29 | 27,62 | 8,64 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,40▼ | 2,28 | 0,62 | 1,18 | 1,90 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,3 %▲ | −24,9 % | 35,4 % | 13,1 % | 43,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,8 %▲ | −29,9 % | 30,7 % | 11,1 % | 39,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,8 %▲ | −31,5 % | 29,8 % | 9,4 % | 37,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 71,6 %▲ | 30,4 % | 61,6 % | 45,9 % | 34,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Brænderiet Boligsameie6,8 %
1,4 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Brænderiet Boligsameie6,8 % 1,4 mill.1 til 4 ansatte 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Pål Sandbakken | 1961 |
| Styremedlem | Peder Hangenholen | 1954 |
| Styremedlem | Einar Anton Ødegaard | 1949 |
| Styremedlem | Dag Ove Rognmo | 1959 |
| Varamedlem | Wenche Weideborg | 1950 |
| Revisor | TELL NORGE AS834 836 912 | - |
| Regnskapsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |
| Forretningsfører | OBOS EIENDOMSFORVALTNING AS934 261 585 | - |