Produksjon av fôrvarer til kjæledyr i Gjesdal

Næringskode 10.920 kommune 1122 oppdatert 22.09.2026

Bransjen i hele landet: 19Kommunen i alt: 1 865
Enheter2av 19 i næringen
Av bransjen10,5 %av 19 i hele landet
Av kommunen0,1 %av 1 865 enheter i Gjesdal
Nest størst: Indre Østfold3mot 2 her
Rangering i Gjesdal131av 236 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av fôrvarer til kjæledyr har næringskode 10.920 i Enhetsregisteret, og i Gjesdal står 2 enheter oppført på den. Det er 10,5 % av de 19 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,1 % av alt næringsliv i Gjesdal. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 131 av 236.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 10,1 mill. kr. Størst er PASSION4FOOD AS med 10,1 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 2 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 6.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter210,5 %
Med ansatte150 %
Ansatte til sammen6-
Har levert regnskap150 %
Med omsetning i kroner150 %
Omsetning i alt10,1 mill. kr-
Median omsetning10,1 mill. kr-
Største omsetning10,1 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2025-

De 1 største i Gjesdal

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1PASSION4FOOD AS10,1 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
10.920
Kommune
1122 Gjesdal
Enheter
2
Andel av næringen
10,5 %
Andel av kommunen
0,1 %
Aksjeselskap
2
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
6

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 10,1 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 10,1 mill. kr og 10,1 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 10,1 mill. kr mot 10,1 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av fôrvarer til kjæledyr i Gjesdal.

1 av de 2 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 50 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 50 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 4 andre kommuner: Stavanger med 1, Sandnes med 1, Hå med 1, Suldal med 1. Størst i landet er Indre Østfold med 3 enheter, mot 2 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 143 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 110 enheter, oppføring av bygninger med 66 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 63 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2025: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2025, den ferskeste i 2025.

2 enheter er stiftet de siste fem årene, 100 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 10.9 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av fôrvarer til kjæledyr finnes det i Gjesdal?

2 enheter står oppført med næringskode 10.920, produksjon av fôrvarer til kjæledyr, i Gjesdal i Enhetsregisteret. Det er 10,5 % av de 19 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av fôrvarer til kjæledyr i Gjesdal?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. PASSION4FOOD AS med 10,1 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 10,1 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 10,1 mill. kr og 10,1 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Gjesdal er aksjeselskap, med 2 av 2 enheter. 1 enheter, 50 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 6 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av fôrvarer til kjæledyr?

I samme fylke har 4 andre kommuner enheter i næringen, flest i Stavanger med 1. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 19 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Gjesdal?

Median stiftelsesår er 2025, og 2 av enhetene er stiftet de siste fem årene (100 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2025.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 10.920 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 10.9 utenfor denne koden skriver «produksjon» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 22.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 1 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (10.9) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (143), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (110), Oppføring av bygninger (66), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (63), Sauehold (58), Annen teknisk konsulentvirksomhet (40).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562